Duší celkem: 1031
Přítomných duší: 2
V krčmách: 0

   Názory a komentáře
   Dárek pro Kahunu

   Vyhledávání:

   Zpět k dílu Obnovit

    
      Radulesku
     12:13:00  11. ledna 2012
   Tak tedy nevím, jestli to, co onen Trymem zmiňovaný článek zmiňuje, v realitě běžných životů platí. Osobně to vidím spíš jakou spoustu povinností, stresu a příprav věcí, které se musí stihnout do jednoho jediného dne a ono "pospolité bytí" reprezentované objížděním zbytků rodin o 1. a 2. svátku vánočním je pak už jen dokončením těchto povinností a nutností někdy i nepříjemnou a často vyžadující ono přetvařování (protože za to přijde dárek - jen si vzpomeňte na svá mladá léta a návštěvy u různých tet a babiček). A společenská solidarita je vyjadřována tím, že při všech možných i nemožných příležitostech potkáváte v metru/autobusu/náměstích lidi, kteří třesou pokladničkama a vyvolávají: "Přispějte na...". A úplně nejlepší je to ve "svátcích a významných dnech" uměle pro různé skupiny založených.
   Osobně vidím Vánoce a svátky spíš takto: cilichili.cz/temata/oslavy-prazdna-172.html


    
     Pret
     20:47:20  7. ledna 2012
   Tahle povídka mi imponuje vánočním odpuštěním a smírem.
   Zrzavá popelka je přesně ta, o které bych si nechal zdát každé vánoce.

   Krásný dárek

   1


       16:20:16  2. ledna 2012
   Slušná dvojka.


       13:49:08  24. prosince 2011
   Pavettka se kaje.

   Evangeline, já Vánoce neproklínám, můžu je trávit s rodinou, to už tak dlouho trvat nebude, protože se jednou definitivně odstěhuji, a pak už oni nebudou ti, se kterými budu trávit svátky. Jen... prostě... jsem mrzký materialista a ataeista a samozřejmě nechápu význa slova svátek. Trym má pravdu.


    
      Evangeline
     13:34:08  24. prosince 2011
   Townie, ďakujem

   Pavettka - No, práve to je ten zmysel, ktorý som nechcela, aby si pochopila. Mne nešlo ani tak o Vianoce, preto som radšej písala o Kračúne, ktorý vlastne s obdarovávaním ani tak nemá čo spoločného - možno jednu veľkú hostinu venovanú oslavám slnovratu... Kahuna dobre vie, že Vianoce tak nejak neviem vystáť a zastávam skôr tvoj názor plus ešte nejaké ďalšie strašne negatívne, ktoré tu nechcem vyťahovať, pretože sú Vianoce :).
   Skôr mi šlo o tú skrytejšiu pointu medzi riadkami, v ktorej ma vytiahol na nohy a stále ma na nich drží, vytiahol ma do sveta a prinútil neschovávať sa vo svojej nore, naučil ma a dal mi toho veľmi veľa - hoci nevedome, ale podarilo sa mu to. Samozrejme, zásluhu na tom majú aj iní, no Kahunovi patrí moja najväčšia vďaka.
   A s tým cyberpunkom, to je jeho žáner - presne, ako hovoríš :) Ja mu doň nechcem liezť, hoci ho milujem čítať. A bola by si prekvapená, ale toto je tak nejak jeho svet... Sčasti. :) Ďakujem Ti veľmi za názor, cením si ho :).

   EDIT:
   Trym, nad tým som ani nepremýšľala, no páči sa mi to odôvodnenie. :D Ďakujem :)


    
     Trym
     13:25:59  24. prosince 2011
   Pavettka jako mrzký materialista a ateista samozřejmě nechápe význam slova svátek, přitom tenhle drobný kousek podstatu svátku dokonale vystihuje - vykročit z běžného, obrátit pravidla naruby, hýřit. Iracionalita, kterou tomuto chování Pavettka vyčítá, je právě účelem takového jednání.

   Hezký článek o tom dnes vyšel na České pozici:
   ceskapozice.cz/.../vanocni-ritual-proti-silenstvi?...utm_sou rce=fb...

   ...a Evangeline dostává výbornou.


       13:02:06  24. prosince 2011
   Musím se přiznat, že jsem čekala, že si počtu nějaký Cyberpunk. To je žánr, který mám s Kahunou neodmyslitelně spjatý. Vlastně jsem se toho nevzdávala ještě ve chvíli, kdy tam bylo psáno o kožešinách a roušce a sněhu. Jsou totiž dvě verze Apokalypsy. Jedno je poušť, druhé je zima.

   Nebudu tuto povídku nijak hodnotit, protože je to dárek. A je super, že jsi jej dala Kahunovi, ten si jej rozhodně zaslouží a jsem ráda, že nebyl vynechán.

   To, co jsi popsala v té povídce, je jeden z důvodů, proč nemám Vánoce ráda. Razím teorii, že buďto máme na sebe být hodní celý rok nebo se prostě ten jeden den vůbec nepřetvařovat. To je to samé s dárky, dávám ráda lidem dárky v průběhu roku, když to potřebují, když vím, že je to potěší. Obdarovat totiž všechny v jeden den je hrozně odbívající… bez emoční a většinou to sebere hodně peněz, víc, než když se to rozmělní do dnů, kdy to ten druhý potřebuje.

   Přesto i tak díky za obdarování Kahuny a za čas, který jsi tomu věnovala.


    
      Townie
     10:27:54  24. prosince 2011
   Za sebe jsem musel dát 1, nádherná práce, nelze nazvat jinak.. :)   DrD je registrovaný produkt firmy Altar. Copyright © 2005-2021 DarkAge Team
   Přepnout na mobilní verzi webu.
   Vytištěno ze serveru DarkAge (www.darkage.cz).