Duší celkem: 900
Přítomných duší: 1
V krčmách: 0

   Knihovna

   Krásná literatura

   Vznik světa Erárie
   KubaSyr

   13. července 2019

    
   Na začátku bylo Světlo a Temnota. Krutý souboj v naprosté rovnováze. A když obě strany zároveň prohrály a zvítězily, vznikl život. Ze Světla a Temnoty se vynořil Světlý bojovník a Temný bojovník, každý na nosorožci. Poklonili se ve vzájemném respektu a dali se do boje. Jakmile se nosorožci střetli, objevil se Ólton, zlatý pták, šelma, brouk, jelen i drak.

   Jeho křik a zpěv vytvořil nad Bojovníky plochu, oni žasli, přestali bojovat a naposled v historii Erárie byl mír. Ólton toho využil a souhrou tónů a hluků vytvořil uprostřed plochy horu Oltora, své sídlo. Ólton však neměl radost, kolem něj byla prázdná plocha a nikde nic. Nemohl zpět za bojovníky pod plochu a nemohl výš, protože tam nebylo nic. A tak chřadl, až mu upadla jeho tři nejdelší pírka. Ta se uchytila na nebi a zvětšila ve Slunce, měsíc Nui a Bal. A tu se plocha, kterou Ólton nazval Erárií, zalila teplem a světlem, zimou a tmou. Slunce a měsíce putovaly opakovaně od východu k západu, a tak se střídal den a noc.

   Při tom úžasu se zrodilo deset Dětí, každé bylo jiné, ale každé mělo něco po Óltovi. Tepsén, veliký jelen, Fisan - velká ryba, Ár - veliký brouk, Magacín - velký salamandr, Otolón - velký orel, Krapsák - velký panter, Savál - velký vlk, Hůtr - velký obr, Lebecín - velký gryf a Draag - velký drak. A každý měl svoji hlavu. Tepsén vytvořil lesy, Fisan Velké moře a Ár džungle a bažiny. Magacín vydechl magii, Otolón dal Erárii nebesa a počasí. Krapsák vytvořil nekonečné pláně, Savál se ujal nočního světa, Hůtr vyvalil ze země vysoké skály a hory. Lebecín vytvořil magická místa plná krás a hrůz a dal světu vzácný nerost - Crystal. Draag jako jediný pomyslel na to, že Erárie potřebuje obyvatele, a proto uprostřed velkého moře vytvořil ostrov příhodný pro jeho budoucí děti, draky.

   Každý z bohů chtěl dál tvořit svět podle sebe, všichni mezi sebou válčili o území. Poničili si navzájem všechnu svoji práci a Erárii hrozil zánik. Draag s Óltem měli hotovo a chtěli ukončit hrůzy, které dělala devítka Dětí. Ólton tedy zavelel, aby Bojovníci znovu pokračovali v klání a rázem vše utichlo. Pod údery souboje se měnila zpustošená Erárie zpět v krásné místo a tlukot nosorožců dal do běhu první srdce, Dračí srdce. A tak byl Draag odměněn za svou chytrost a klid. Ólton čekal dlouho, dokud neskončí rozepře, a pak svolil vytvářet drahocenné živé bytosti.


   DrD je registrovaný produkt firmy Altar. Copyright © 2005-2024 DarkAge Team
   Přepnout na mobilní verzi webu.
   Vytištěno ze serveru DarkAge (www.darkage.cz).