Duší celkem: 906
Přítomných duší: 2
V krčmách: 0

   Knihovna

   Krásná literatura

   I malé střípky mohou velmi chybět – další díl nováčkovského projektu
   Wingy

   7. května 2018

    
   Ve třetím díle nováčkovského projektu Radulesku hovořil o změnách, které postihnou Tvorbu postavy, tedy o něčem, co se nejspíš dotkne všech uživatelů DA. V dnešním (čtvrtém) dílu se opět vrátíme k něčemu, co mnozí z vás nemusí ani zaregistrovat – změnám v Ukázkovému questu. Jak to spolu souvisí? Uvidíte vzápětí.

   Teď si určitě říkáte, že zase někdo přišel s křížkem po funuse. Nové expování už přece všichni znají, a co jiného se asi tak v ukázkáči měnilo? Zatím neměnilo, ale změní…

   K čemu vlastně Ukázkový quest slouží? Mnozí tvrdí, že především ke sjednocení expování. PJ neustále hodnotí něco, čemu říká „RP“…
   Nikdy vám nepřišlo zvláštní, že máme hodnotit hraní charakteru, a přitom ho ani u jedné z postav v Ukázkovém questu neznáme? Právě to bychom chtěli napravit.
   Vede nás k tomu ještě jedna věc:
   v minulém dílu bylo, doufám, jasně ukázáno, jak je důležitá tvorba postavy. Sama to důvěrně znám
   z pozice chůvičky:

   „Ahoj, jsem tu nový, jak se mám zapojit?“
   „No, obvykle tu hrajeme v questech – takže se podívej na Verbíře, najdi si příběh, který se ti bude líbit, a vytvoř pro něj postavu.
   Pak zkus kontaktovat PJ.“ Následuje 5 minut ticha.
   „Mám to. Co dál?“
   „Já se na tu postavu podívám, jo?“
   _____________
   Alien – barbar válečník – zmatené zlo

   Věk 19
   Váha 98
   Výška 205

   Síla 17/ +3
   Obratnost 10/ 0
   Odolnost 16/+2
   Inteligence 8/-1
   Charisma 3/-5
   _____________

   „Aha… Takže si otevři osobní deník a podívej se do něj. Máš tam ještě dvě prázdná okénka: historie a vzhled.
   Zvládneš je doplnit?“
   „E? Co? Co tam mám psát?“
   „Do historie patří vše, co tvá postava dodnes prožila. Máš mladou postavu, takže většinu ti asi zabere to, jak a kde vyrůstala a proč odtamtud odešla.
   Ve vzhledu pak má být napsáno to, co na ní člověk vidí, když s ní pobude řekněme 10 minut v jedné místnosti… Takže popis postavy, vybavení a základní rysy chování.“
   „Aha, hele, to je složitý… Můžu se někde na něco takovýho kouknout?“


   A v tuhle chvíli je chůvička v pasti. Zvlášť, když se snažíte radit ještě půl hodiny a hráč stále není schopen ani napsat, jestli je královským synem nebo potomkem pasáčka vepřů.
   V takovou chvíli by se velmi hodilo hráči ukázat nějakou postavu, kterou považujeme za dobrou, ale kde ji sehnat? Můžeme vytáhnout některou z našich – ale kde neustále brát tu sebedůvěru, abychom tvrdili, že jsou opravdu dobré? Člověka navíc nebaví donekonečna ukazovat jen několik svých postav. Tím méně, když pak začne potkávat své klony v rukou zcela nezkušených hráčů. Vy svůj klon aspoň poznáte, ale co ti nebozí PJs okolo, kteří netuší, odkud vítr vane? Proto jsme se rozhodli vytvořit ke jménům a obrázkům v Ukázkovém questu i skutečné postavy. Doufám, že se tam s nimi brzy setkáte a že vám budou k užitku.
   Abychom však nevyžrali všechnu zábavu zase my, nechali jsme něco také na vás. Jednu postavu si napíšete sami. Kdy a jak uvidíte někdy začátkem dubna, až vyhlásíme soutěž. Takže se těšte… A ostřete tužtičky.

   Článek vyšel v časopisu DAily Mirror v březnu 2011.


   DrD je registrovaný produkt firmy Altar. Copyright © 2005-2024 DarkAge Team
   Přepnout na mobilní verzi webu.
   Vytištěno ze serveru DarkAge (www.darkage.cz).