Duší celkem: 900
Přítomných duší: 2
V krčmách: 0

   Knihovna

   Krásná literatura

   Několik řádků o životě
   Jon

   29. dubna 2006

    
   Povím vám jeden příběh o muži, který se chtěl zabít. Možná je to muž, možná chlapec, možná něco mezi tím. Možná je ten příběh pravdivý, a možná ne. Každopádně poslouží dobře pro naši úvahu.
   Žil byl jeden člověk. Jeho život nebyl ničím. Pak potkal dívku, a vzplanul k ní citem jménem láska. Prožil s ní ty nejšťastnější chvíle - zdálo se, že jeho život dostal smysl. Pak odešla. Je jedno, jestli za to mohly kopačky, zemřela, nebo se odstěhovala někam hodně daleko - každopádně ji ztratil.
   Jednoduchým myšlenkovým pochodem došel k logickému závěru. Byla tu, a byl jsem šťastný. Není tu, a nejsem šťastný. Nikdy tu už nebude, a proto nikdy nebudu šťastný. Proč tedy žít bez štěstí? Půjdu se zabít.
   A šel. Napsal dopis na rozloučenou. Na půdě si vyhlídl pěkný trám, v provaznictví koupil lano, na kterém uvázal katovskou smyčku. Vystoupil na štafle, které tu stály, smyčku si navlékl kolem krku. Byla to morbidní kravata, ale on nepřemýšlel, chtěl to mít co nejdříve za sebou. Musel se zabít, dokud měl odvahu. Věděl, že to nebude trvat dlouho a veškeré odhodlání bude pryč. Měl ale svou hlavu. Jednou si vymyslel sebevraždu a hodlal ji dotáhnout do konce. Přehodil provaz přes trám a zauzloval.
   Zavřel oči, začal odpočítávat. Tři, dva, jedna, teď! A skočil dolů ze štaflí. Kdyby měl štěstí, zlomil si vaz. Takhle se ale jen dusil. Kopal nohama a sípal, jak ho lano škrtilo a zařezávalo se do krku.
   A pak, Boží zásah, či co. Ztrouchnivělý trám pod jeho vahou povolil, a on spadl k zemi. Uhodil se o tvrdou podlahu půdy a procitnul. Zatmívalo se mu před očima a on nahmatal kapesní nůž, kterým smyčku uvolnil. Plakal, a víte proč? Plakal štěstím. Uvědomil si, že stojí za to žít, že život je krásný. Uvědomil si, co málem udělal za nesmysl.
   Myslete si co chcete, já ale říkám, že měl pravdu. Pravdu s velkým P, prostě Pravdu. Přišel na něco, co by měl vědět každý.
   Je něco krásnějšího než vědomí, že žijeme? Že se můžeme bavit a ovlivňovat věci kolem sebe, že můžeme cokoli si zachceme? Milujme svůj život, zatraceně, není to taková práce.
   Život je život. Ale štěstí přeje silným.
   Oponujte mi.

   Stáhnout jako PDF
   Názory a komentáře ( 0 /98 )

   [ ZNÁMKY ] | [ ZPĚT ]

   NickZnámka
   Adanedhel1
   Amduir2
   Ayira1
   Callenen1
   Coffinka1
   Cover1
   Darrt1
   Divac2
   DonSimon1
   Elfiperi1
   Ess1
   Ferro_the_King1
   Fyrn1
   Ghave1
   Haru5
   Holyan2
   Hryx2
   Hunter1
   Christopher1
   Iwina1
   Jajulena1
   Kanyapi1
   Kibe4
   Kira2
   Koloredo1
   Kraal5
   Lasar1
   Lisak1
   Loid1
   Lonwenien2
   Lutus1
   Martius1
   Master1
   Meladyanne1
   Milwa1
   Mofik1
   MorganaLeFay1
   Nosferatu2
   Okeya2
   Rien2
   RubinTiger1
   Sir_Aldaris1
   Skya1
   Steve1
   Streger1
   Suzanneoff1
   Takkia1
   Tas1
   Zarathustra1
   Zekeasakur1
   Zuuzza2


   DrD je registrovaný produkt firmy Altar. Copyright © 2005-2024 DarkAge Team
   Přepnout na mobilní verzi webu.
   Vytištěno ze serveru DarkAge (www.darkage.cz).