Duší celkem: 899
Přítomných duší: 4
V krčmách: 3

   Knihovna

   Krásná literatura

   Hovory s Mofikem
   Christopher

   7. března 2018

    
   A máme tu další z rozhovorů s výraznou osobností DA. Novopečená žlutá kostička, pilný knihovník a především bezva člověk, který si jistě zaslouží Vaši i naši pozornost. Prosím, jen čtěte!

   „Zdravím, Mofiku. Hned ze začátku by ses nám mohl představit, ať víme, s kým máme tu čest.”

   „Ave, Chrissi ^^
   Jmenuji se Marek, je mi 18, mám v plánu letos odmaturovat na gymplu a dostat se na vysokou, pokud možno dále od mého bydliště. Bydlím v takové malé vesničce jménem Chotěbuz blízko Českého Těšína. Ano to je tam, odkud odjíždí vlaky co čtvrthodinu. :) No a studovat bych chtěl do Brna nebo Prahy. Taky proto, abych trochu blíže poznal komunitu DA. Těším se, až poznám ty vaše ksichty. :)”

   „U malé části lidí jsi znám svou jemnou duší. Která z žen je Ti momentálně nejblíže? Je vůbec taková?”
   „Mám přítelkyni, jmenuje se Aga, studuje v Katowicích a má jemná duše tiše trpí. :) Ale slyšel jsem, Chrissi, že ta Tvá je ještě jemnější (záměrně se neptám, který je Ti nejblíže, nejsem tady od toho, abych kladl otázky. :))”

   „Jak dlouho spolu jste? A překvapila Tě něčím – ať už mile, či naopak? Pověz nám, prosím, čímpak.”
   „Jsme spolu už skoro rok. Nejsem člověk, který by se dal něčím lehce překvapit. Je jen málo věcí, které mě v životě překvapily. Mezi ně ale patří třeba můj vlastní neúspěch, jsem docela sebevědomý :)”

   „Zaslechli jsme, že tu máš i nějaké své příbuzné. Představ nám je, prosím.”
   „Ano, hraje tady můj bratr Tofik, pod nickem Fiktos (heh, zaregistroval jsem se první, tak nechtěl mít podobnou přezdívku jako já). Tuším, že právě nyní připravuje po dlouhé době quest. Oba máme názor, že je tady příliš málo lidí, kteří opravdu umí hrát za alchymisty, a tak tuším, kterým směrem se jeho příběh bude ubírat.”

   „Máš mezi uživateli i nějaké skutečné přátelé, které znáš osobně? Které?”
   „Bohužel tím, že jsem stranou od veškerého dění, jsem se ještě skoro s nikým nesetkal. Jen jednou jsem se viděl se Zarabeth, a to bylo jen na chvíli. Ale pokud se letos bude konat sraz a já budu mít volno, tak mám v plánu přijet.”

   „Není to tak dávno, co ses stal knihovníkem. Co Tě k tomuto postu dovedlo? Byly to ambice dosáhnout něčeho většího, nebo si chtěl jen pomoci DA v nouzi?”
   „Viděl jsem, jací prznitelé češtiny se hlásí na post nového knihovníka :D Ne, vážně, chtěl jsem pomoci. Perilan potřeboval oživit team na přeorganizování Knihovny, nakonec se toho celého projektu a šéfování ujala Kanyapi, což mi vyhovuje. Musím říct, že knihovnický team teď pracuje jako hodinky, a to možná právě díky Kany. DA už mi toho hodně dalo a pořád dává, tak proč nedat něco na oplátku. Brzy se dočkáte nové podoby Knihovny s jedním malým překvapením, snad se vám všem bude líbit. To jen taková návnada. :)”

   „Měsíce, před kterými jsi dostal žlutou kostku, by se daly spočítat na prstech jedné ruky. I tak by se dalo říct, že je to dlouho. Můžeš nám popsat své první pocity, když jsi ji získal?”
   „Zadostiučinění. Myslím, že kvalitou PJování na to mám. Ale dost samochvály, teď alespoň můžu pomáhat jiným pánům jeskyně, když mě o to požádají. Celkem se mi to daří stíhat i s funkcí knihovníka, i když v poslední době moc času nemám. Počítám, že se to zlepší kolem června, kdy chci taky založit svůj druhý quest.”

   „Když už se tak pěkně dostáváme k Tvým questům. Pověz nám něco o tom stávajícím i o tom, již zmiňovaném, nadcházejícím. :) Máš jedinečnou možnost hráče již teď navnadit.”
   „A také se o to pokusím. Ve svém stávajícím questu spojuji světy fantasy a Řecka za Trójské války. Kdo ví, možná se jeden z magických okvětních lístků černé lilie dostal ještě do světa jiného. Můj druhý quest, který plánuju rozjet někdy v červnu, se bude odehrávat v tom samém prostředí. Společně s Lístky to budou vlastně dva questy v jednom. Pokud to bude situace vyžadovat, budou moci hráči přestoupit z jednoho do druhého. Stejný příběh viděný ze dvou stran. Nyní již běžící quest, Lístky černé lilie, se zaměřuje na ten "dobrý pohled na svět" (nebo si to hráči alespoň myslí), zatímco v tom druhém dám více prostoru horším přesvědčením (ale nejen) a také alchymistickému řemeslu, jehož zastánci se na DA moc vyžít nemohou. Případně takové zastánce vychovat.”

   „Co si máme představit pod spojením ´vychovat zastánce´?”
   „Podívej se na tabulku všech hrdinů. Na první stránce jen Devlin a na druhé jen Elfiperi a Fiktos. Toto řemeslo není příliš populární a mnoho hráčů jej také neumí hrát. A přitom je to velice krásné povolání s mnoha možnostmi (když se ty možnosti dají PJem). Je to dáno také tím, že mnoho pánů jeskyně neumí alchymisty řídit. Neříkám, že můj nový quest jich bude plný, jen jim dám více prostoru. Všichni se mají na co těšit, nejen alchymisté.
   Přemýšlím, jestli prozradím název questu, ale když už jsem toho prozradil tolik, tak alespoň tohle si nechám pro sebe. Tak co, navnadil jsem tě? :)”

   „ Mě ano, uvidíme, co na to ostatní. Sahají Tvé ambice tak vysoko, aby dosáhly i na červenou kostičku (RD)?”

   „Jsem se žlutou spokojen, ale pokud někdo usoudí, že má kvalita si zaslouží vyšší označení, nebudu se bránit. To znamená ano, mé ambice jsou zbarveny do červena.”

   „Pověz nám něco o Tvých postavách. Která z nich je podle Tebe nejlepší?”
   „Zatím jsem měl možnost se pořádně vyžít jen s Tiorem, vzhledem k malému množství volného času na hraní. Tior je… elf každým coulem až na to, že tak trochu nemá rád překrucování přírody magií, včetně různých kříženců. Od začátku byl stvořen pro Ferrův 031., kde vyrostl ve velkou postavu. A to také změnou, kterou nedávno prošel. Teď se chystá zachránit svět. To by bylo
   o Tiorovi, promiň, moc ti toho o něm nemůžu říct. Stejně tak o ostatních postavách, s nimiž jsem toho moc nenahrál. Ale těším se, až si jednou zase zahraju s Learingem. Takový… alchymista holkař. Ve zkratce.”

   „Podle čeho postavy tvoříš? Jsou to jen Tvé nápady nebo se necháváš někde inspirovat?"
   „Charaktery postav jsou moje. Nejsou nic výjimečného, všechny byly vytvořeny hodně, hodně dávno, když jsem tady ještě nováček a měl jsem na hraní více času. Mými nejaktivnějšími postavami jsou momentálně NPCčka v 001. Tam se opravdu vyžívám. :)”

   „Jakou úlohu má v 001. Vypravěč? Promiň mi to, ale připadá mi jako člověk, který tahá hráče všude za ručičku. :)”
   „Tuhle otázku bych vynechal kvůli příběhu.” Redakční šotek: A neřekne a neřekne! Tsech.

   „Ve většině případů se v questech ukazuje jakási ´hlavní postava´, kolem které PJ nechává točit celý příběh. Máš i Ty takovou postavu v 001.? Jestli ano, řekni nám proč.”
   „Ano, to je dobrá strategie, protože se potom hráč cítí důležitě a má větší chuť hrát. Já jsem to ještě vylepšil tím, že tyto postavy rotuji. Každou část příběhu bude "hlavní" postavou někdo jiný, a to závisle na tom, jak se bude příběh vyvíjet.”

   „Máš mezi hráči (teď nemluvíme o Tvém questu) nějakého, kterého považuješ za dobrého a jehož styl hraní se Ti libí? Kdo a proč?”
   „Skvěle se mi hraje s Teranell, nikdy totiž nevíte, co od jejích postav můžete čekat. Ale jak už jsem řekl, moc toho nenahraju. Nicméně jednou bych si rád zahrál v nějakém questu s Pazinkou. Má styl.”

   „Jako žlutá kostka máš právo hlasovat při povyšování PJů. Komu bys dal svůj hlas? Nehleď na stávající stav kostek.”

   „Je to dost složité, musel bych si projet celé questy, ale nad kým bych nejreálněji přemýšlel už teď, to je Devlin.”

   „Jaké knížky rád čteš?”
   „Ty, které se dobře čtou i ty, které hůře. Záleží na tom, na co mám náladu. Když mám náladu na něco, co mi rychle sletí, klidně sáhnu i po horších fantasy literaturách. Nepohrdnu ale ani Dickensem, nějakou lehkou českou poezií typu Nezval. Když mám chuť si trochu zapřemýšlet, tak čtu knihy o lidské osobnosti, o psychoanalýze, řeči těla… zajímají mě lidé.”

   „Kterou fantazy knížku jsi četl naposledy a stojí za to, aby jí četli i naši čtenáři?”
   „Tak naposledy to byl Eldest od Paoliniho. Jeho knihy nejsou dokonalé, jak si můžete přečíst ze všech recenzí a jak sami záhy zjistíte, ale jako odpočinková četba, proč ne.”

   „A co hudba? Kterou máš nejraději?”
   „Tady je to hodně rozsáhlé. Nejdříve řeknu, že mi moc neříká metal, ale některé opravdu povedené písničky taky dovedu ocenit. Mezi mé nejoblíbenější interprety patří Loreena McKennit, Aine Minogue, Mike Oldfield, Hans Zimmer. Dále mám rád blues, především Dianu Krall a Budy Guye. Potom je tady pole popu, ze kterého mi nejčastěji hraje Colbie Caillat a DIDO. Jednou za čas přijde chuť i na rockové balady. :)”

   „Dozvěděli jsme se, že tančíš. Je to pravda? Je to závodně, a jaký druh tance?”
   „Ano, je to tak. Na pokročilých tanečních si mou partnerku a mě spolu s jinými páry vyhlédla naše tehdejší tancmistrová. Říkala, že jsme nejlepší taneční kurz, jaký kdy vedla, a jestli chceme, tak nás připraví na mistrovství republiky hobby párů. Už tehdy jsme měli tanec moc rádi, a tak jsme souhlasili. Všichni jsme se relativně dobře umístili a nechtělo se nám s tancem skončit. Tak jsme si založili vlastní taneční klub. Nejdříve jsme se jen připravovali na různé hobby soutěže ve standartních a latinskoamerických tancích, ale pak jsme změnili styl a začali jsme s tzv. showdance (tance ve skupinách, kde je cílem vytvořit co největší show). Teď jedeme svou první plesovou sezonu a musím říct, že máme úspěch.”

   „Jaké tedy bylo vaše nejlepší umístění?”
   „Desáté místo v republice na minulém mistrovství hobby (neregistrovaných) párů.”

   „To je pěkné. Kdy je nejbližší soutěž, kam by se mohli čtenáři přijít podívat?”
   „V Havířově. Což je docela daleko, ale myslím, že ani na letošním mistrovství v Praze bych neměl chybět. To bude 19.4. tohoto roku”

   „Čeho všeho bys chtěl na DA ještě dosáhnout?”
   „Typická otázka, ale asi se osvědčuje, když ji pokládáš každému. :) Jak už jsem řekl (možná ne narovinu), je to červená kostka. Dále bych si přál, aby i mé další questy byly tak úspěšné, jako je ten stávající. Chtěl bych dále fungovat v Knihovně jako knihovník a také občas přidat nějaké to dílko. No a hlavně se alespoň s některými z vás spřátelit.”

   „Kteří lidé Ti na DA svým chováním a nejen jím imponují?”
   „Imponují chováním… vzhledem k tomu, že v internetové společnosti se dá lehce blafovat svůj vlastní charakter, nevím. Ale vím, že chceš jména, tak jich pár zkusím: Kany, Morgie, Hrun, Ferro a Don. ;)”

   „Co bys Ty osobně na DA zlepšil?”
   „Knihovnu. A na tom pracujeme.”

   „Máš mě rád? :D”
   „Mám. Zeptáš se mě teď, jaké mám rád spodní prádlo? :D”

   „Zeptám. :) A nejen to, jaké máš rád i na své přítelkyni?”
   „Boxerky. Velikost L, kdyby mi čtenáři chtěli koupit na narozeniny :D A na své přítelkyni... je mi jedno jaký typ, ale mám rád bavlnu. :)”

   „Tak toto je ode mě vše. Přeji mnoho úspěchů do budoucna a děkuji za pěkný rozhovor.”
   „Já taky děkuju.”

   Článek vyšel v časopisu DAily Mirror v únoru 2009.


   DrD je registrovaný produkt firmy Altar. Copyright © 2005-2024 DarkAge Team
   Přepnout na mobilní verzi webu.
   Vytištěno ze serveru DarkAge (www.darkage.cz).