Duší celkem: 900
Přítomných duší: 2
V krčmách: 0

   Knihovna

   Krásná literatura

   O DA – Chůvičky
   Jakub.s & Falianne

   12. dubna 2018

    
   V posledních týdnech se na některých neveřejných fórech odehrálo několik pro Chůvičky cenných debat. Když se teď na jednom z nich objevila nabídka napsat o Chůvičkách článek do Daily Mirroru, bez váhání jsem se příležitosti sdělit uživatelům DA něco o naší společnosti chopil.
   Posléze se ke mně připojila Falianne se svými zajímavými postřehy ze světa Chůviček.


   Kdo jsou to vlastně Chůvičky? – Jakub.s
   Chůvičky: Skupina uživatelů, kteří se snaží pomáhat všem, jež o pomoc požádají, zvláště pak nováčkům. Říkáme si tak na počest moudré Chůvičky, paní Sovy Rádkyně, které s tímto nelehkým, někdy dokonce i nepochopeným a nedoceněným úkolem pomáháme, jak se mimo jiné můžete dočíst v Lexikonu duší v Nápovědě.Já osobně jsem náš primární cíl chápal vcelku jednoznačně – od svých začátků jsme se snažili pod záštitou administrátorů pomáhat nováčkům, k nováčkovským questům brzy přibyl můj „Výcvikový tábor Žlutá věž“. Fenomén „výcvikových táborů“ se mezi námi rozšířil, a tak postupně vznikla Zelená a Modrá věž, před nedávnem i Žlutá věž II.Rozhodně bych považoval za dobré vyvést mnoho uživatelů DA z omylu. Naším cílem není plodit roboty píšící geniální příspěvky bez chyb; základní myšlenkou tohoto projektu bylo a stále je, abychom se pokusili udělat z podprůměrných duší hráče průměrné, ty lepší podporujeme např. tím, že jim pomůžeme najít kvalitní neoficiální, popř. oficiální quest.

   Jak jsem se stala Chůvičkou?
   aneb příběh jedné z nás – Falianne

   Tady na DAčku si nemůže být člověk jistý vůbec ničím. Jednou se po něm chce, aby byl aktivní, aby někde pomohl, a když se konečně dobrovolně přihlásí, je nakonec málem přehlédnut. A proč to říkám? Asi tak nějak to bylo, když celý chůvičkovský projekt začínal. Na některých fórech se začali hlásit někteří uživatelé, včetně mě, že by rádi pomohli nováčkům. A pak? Dlouhou dobu nic…
   Až mi jednoho večera přišla v krčmě zajímavá zpráva: “Hoj Fali, tos byla i ty, kdo kdysi psal, že by chtěl pomáhat nováčkům, viď? Tak já se jdu zeptat, jestli máš stále zájem.” O několik hodin později mi, stále ještě netušící o tom, že už nějaké Chůvičky existují, bylo zpřístupněno příslušné fórum, krátce na to pak další dvě.
   A jak je to teď? Nemůžu tvrdit, že bych byla zrovna přehnaně aktivní. Pomáhám v jednom výcvikovém táboře, snažím se oslovovat nováčky v Krčmách a pomáhat jim. Své paní Chůvičce snad ostudu nedělám. Jediné, co mě netěší, je velmi malá odezva ze strany nových uživatelů. Jen doufám, že se nás nebojí. :)

   A co já na to? – Jakub.s
   U mě to bylo poněkud složitější. Vlastně ani nevím, jak to přesně proběhlo, ale kdesi na fóru jsem o tento projekt projevil zájem, po nějakém čase mě v krčmě U Dona Simona oslovil Nakor, a pak už to jelo jako po másle.Jediné, v čem bych s Falianne nesouhlasil, je ona údajně malá odezva. Nováčků je pořád dost a jejich zájem o „výcvikové tábory“ stále neutichá, alespoň z mého pohledu; právě proto jsem taky zakládal další Žlutou věž, totiž abych nemusel nováčky odmítat.

   Něco k našim cílům – Jakub.s
   Tento článek rozhodně není žádným oficiálním, Chůvičkami schváleným textem, přesto bych vám rád nastínil některé naše cíle a vize. Rozhodně bychom rádi rozšířili nabídku nováčkovských questů, popř. neoficiálních i oficiálních questů vhodných pro nováčky. Pomalu se nám to daří, za což děkujeme těm z vás, kteří nám ochotně nabízí místa v questech a kteří se nebrání tomu, ujmout se nějakého nováčka. V poslední době se také po DA rozšiřuje šeptanda o pomoci neoficiálním PJům, do které už se ale vesměs aktivně zapojujeme, pokud jsme o ni požádáni. Rozhodně bych ale chtěl zdůraznit, že NEJDE o žádnou naši oficiální aktivitu – jen zkrátka radíme některým PJům, kteří nás požádají o pomoc s vedením jejich, questů.

   Apelujeme na vás – Jakub.s
   Tímto bych vás chtěl vyzvat k tomu, abyste se snažili chovat k nováčkům a některým méně zkušeným hráčům vstřícněji; každý by je měl spíše než nadávkou či výsměchem počastovat radou, to je DA, které je snem té Chůvičky ve mně. Zároveň bych vás chtěl požádat o následující: Pokud máte v questu místo a byli byste ochotni přijmout nováčka, kontaktujte prosím Chůvičku, popř. Astralien, Wingy, Nakora, Dawona či mě.Každá pomocná ruka je bezpochyby cenná. Pokud byste se o nás chtěli dozvědět víc, můžete využít opeřence, rádi vám na vaše dotazy zodpovíme.Můžete si nás povšimnout také na fóru „Tam za branami“, kam občas Chůvička umisťuje inzerát s některými informacemi; dále pak můžete navštívit její quest „Nástěnka chůviček“, kde najdete základní informace o Chůvičkách, našich výcvikových táborech a questech, jejichž PJové se nebrání přijímání nováčků. Předem děkuji za jakékoliv odezvy. To by bylo ode mě vše. Z mého pohledu jsou Chůvičky projektem, který má smysl a budoucnost.
   Naše vyhlídky jsou nadějné. Na závěr bych rád řekl, že já osobně si myslím, že dokud budeme fungovat tak dobře, jako je tomu teď, budeme pořád připraveni předávat nováčkům naše rady a naše činnost nás jen tak nepřestane bavit a naplňovat.

   Článek vyšel v časopisu DAily Mirror v listopadu 2010.


   DrD je registrovaný produkt firmy Altar. Copyright © 2005-2024 DarkAge Team
   Přepnout na mobilní verzi webu.
   Vytištěno ze serveru DarkAge (www.darkage.cz).