Duší celkem: 872
Přítomných duší: 0
V krčmách: 0

   Názory a komentáře
   Daň pokroku

   Vyhledávání:

   Zpět k dílu Obnovit  1  >>

    
      Jon
     13:11:16  14. července 2014
   Nz. Já psal steampunk ještě než byl cool :))))


    
      Lutus
     15:15:25  14. dubna 2014
   DA knihovna mi vydala další ze svých pokladů:) Jak já jsem někdy rád, že jsem si jich ještě pár ušetřil. Díky za počtení, Jone!


    
      Teranell
     18:54:12  18. července 2007
   Mno, konečně jsem překonala lenost a nechala jsem si tuto skromnou povídečku vytisknout :D a nelituju. z těch útržků, cos mi kdysi posílal na icq, se vybarvilo opravdu pěkné dílko. jen mě na něm mrzí pár věcí - především na můj vkus až příliš časté opakování výrazu "tlustý muž" nebo prostě jen "muž" v některých částech..
   pak taky trochu průhledný hlavní padouch. bylo mi jasné, že to bude Stearns, hned jak se v příběhu objevil. pokud to byl záměr, prosím, ale jinak mě to trošičku zamrzelo.
   konec by mi připadal dosti nedotažený nebýt té poslední věty, ta tomu všemu dala korunu

   a abych jen nepeskovala... úžasně se Ti povedlo vystihnout atmosféru a smíchat prostředí 19. století (řekla bych v něčem podobném Londýnu..? ) s poněkud netradiční fantasy. výsledkem je originální, neokoukaná a čtivá povídka, která si dle mého názoru rozhodně zaslouží jedničku, v kontextu Knihovny rovnou s vrtulkou a dvakrát podtrženou :))


       14:50:16  25. června 2007
   perilan.. ja vim;-)


    
      Perilan
     13:29:43  25. června 2007
   Zaphod.. taky to není psáno v dnešní době, kdy tak asi opravdu nikdo nemluví, ale v době devatenáctého století - já si to tam představit dokážu :) .. a Jon myslím opium nekouří, i když kdo ví.


    
     Zaphod
     00:09:56  25. června 2007
   Veľmi pekné a podľa môjho súkromného názoru trochu šialené. Možno by si mal užívať menej toho ópiového extrátu...
   To jediné slovné spojenie mi znelo rušivo. NIKTO nehovorí až tak učene...


       12:52:14  20. června 2007
   zara: no tomu rikam kritika ;-)


       11:26:42  18. června 2007
   Mám cukání v ruce abych dal za 1. Je to silné a tak ji tam máš. 1

   Co se mi líbilo? No tak to jsem ti už snad říkal ke questu na ICQ což platí i tu.


       18:11:45  14. června 2007
   Tákže drahý Kamile zezačátku se musím přiznat že mě tvoje povídka vyděsila - měla jsem obavu že bude poněkud klišoidní. Naštěstí dojem "tohle už jsem někde četla" docela rychle zmizel, nahrazen dojmem solidnosti toho co je mi předloženo a začalo se to i slibně vyvíjet.
   Musím dílu přiznat velkou čtivost a krásnou hladkost textu, nic tě v něm nepoškrábe a nemlátí do očí nevhodností. Dialogy krásné, věrohodně psané.

   Lehce to úrovní celé spadne o schůdek níž těmi nemrtvými v továrně a tím jak se projeví hlavní superpadouch, to je trošičku moc uspěchané a taky takové...černobílé. Bez šedých odstínů, tedy v případě padoucha. Nicméně se s tím dalo docela dobře vyrovnat a neměla jsem s tím vážnější problém.

   Konec nezklamal ani nepřekvapil:)) ale nemyslím že se dal napsat lépe. Jinak mám z toho spíše pozitivní dojem hodně kvalitního díla. Při hodnocení v kontextu s obecnou úrovní knihovny za jedna, tak jako jí dostal Žabža jako žánr parodie.
   Mám-li hodnotit jen tebe a maximálně srovnat s několika nejlepšími zde(Kany, ta věc od Nonsence co jsem četla a v poezii Lutus) a s běžně vydávanou krásnou literaturou, byla by to krásná dvojka - spíš jedna mínus.
   Zprůměruju to a myslím že když trošku přimhouřím očka a budu víc koukat na tu knihovnu tady tak se do tý jedničky vejdeš tak akorát


    
      Jon
     11:44:46  14. června 2007
   Díky, pánové :)


   [1]  [2]  [3]  [4

   DrD je registrovaný produkt firmy Altar. Copyright © 2005-2023 DarkAge Team
   Přepnout na mobilní verzi webu.
   Vytištěno ze serveru DarkAge (www.darkage.cz).