Duší celkem: 887
Přítomných duší: 4
V krčmách: 4

   Názory a komentáře
   Zrození Vraha: Nenávist

   Vyhledávání:

   Zpět k dílu Obnovit  1  >>

    
      Lutus
     22:18:40  23. prosince 2008
   Hm... tak už to řekli:(

   Tohle je TEN díl. Díl který spojí konec se začátkem. Díl ve kterým se to všechno zlomí :) Mám tyhle díly rád. Jasná jednička:) jen když se na to zpětně dívám, tak jsem možná měl dát některým jiným dvojku v kontextu s tímhle... mno co se dá dělat.


    
     Alichai
     13:39:21  18. srpna 2006
   Nu - přečetl, posoudím...

   Pokud bych hodnotil stylistické hledisko, takřka není co vytknout... i když se musí říct, že Perilan se zatím stačil dostat ještě dál...
   Možná - jen možná - je stylově ještě o kus lepší a vyspělejší Pomsta - Nepřátelé, bohužel ale jen stylově =)

   Co se děje týče, je možná nejvýraznější nebo spíš neojbsáhlejší z celé série, relativně logicky tam došlo k tomu nejdůležitějšímu... závěr byl hodně silný...
   Měl bych ale jednu výtku... za celou dobu, krom miniaturního fragmentu z Vrahových slz, není vysvětlen vztah Meliany a Nalatira...
   Řekl bych, že přímo sem by se hodila nějaká malá retrospektiva s vysvětlením... jednak by to bylo pěkné odpočinutí od toho víru děje a jednak by to leccos osvětlilo... navíc jsem u Tebe retrospektivu viděl jen a jen v knize... možná je čas trochu rozšiřovat svůj repertoár v povídkové tvorbě =)

   Všechno zbylé, pro i proti, už bylo řečeno, takže já jen přidám známku: jedna.


    
      Perilan
     21:45:36  4. května 2006
   Lony.. co dodat?

   Máš pravdu, ona vydřená dokonalost je nejhorší, obzvlášť ve spojení s neustálým přemýšlením o samotném psaní. To je asi to nejhorší, co se dá dělat. Prostě se má psát, nedotahovat nic ke křečovitosti a nepřemýšlet přespříliš o tom, jak se píše :o)
   Díky za kritiku ;o)


       13:00:38  4. května 2006
   Takze co rict?
   Bravo..
   Na Perilanových povídkách je jednoznačně vidět, že prostě umí psát, sice si myslím, že jeho styl je nejvhodnější na psaní knih a delších textů, ale to není důležité...
   Stylistika dokonalá...
   Jen mě nějak neuchvátil obsah..áále, ty si 1 zasloužíš už jen z principu..na tvých dílech je poznat, že na nich hodně makáš...to je moc dobře, jen bacha na to aby ta vydřená dokonalost nebyla spíš na obtíž...


    
      DonSimon
     14:27:42  22. března 2006
   Vsak ja si myslel, ze presne tohle reknes Jen jsem proste napsal svuj pocit z toho


    
      Perilan
     14:22:52  22. března 2006
   Don.. mno, se vším víceméně souhlasím (krom bodu 3 a 5 - pátý bude vysvětlen časem někde jinde), ale ty přechodníky? Mě nepřipadají ani trochu kostrbaté, občas je prostě použiju... a ne proto, abych si mohl říct, že to umím, ale proto, že mi to občas přijde vhodné ;o)


    
      Kanyapi
     13:41:33  22. března 2006
   Baf!
   Souhlasím s bodem 4 a 5, i když při četbě mě napadl pouze bod 5, 4ka je docela jednoduše odůvodnitelná.

   Naopak bod 3 - možná by tam mohlo být ALE místo A, ale i tak to prásně vYkresluje atmosféru večera, kdy zluníčko, klonící se k obzoru, ještě naposledy vykoukne z mraků


    
      DonSimon
     10:59:54  22. března 2006
   Dávám jedničku, podle mě jsi na téhle povídce zase udělal kus práce. Působila na mě lépe než minule.

   Pokus jsem se sepsat pár postřehů a drobností, minimálně nad polovinou určitě mávneš rukou, ale něco Ti třebas pomůže :o)

   1) "Kůň, hryzaje udidlo, míjel bezové křoví, z něhož se ozýval slabý šramot." To hryzání udidla mi tam přijde naprosto zbytečné a ty přechodníky - zkrátka to na mě působí, že dáváš čtenáři najevo, že je umíš používat, a jinou funkci nemají. Působí to pak trošku kostrbatě. Ale to je moje univerzální výtka na většinu Tvých věcí, mnohokráte jsme se o tom bavili, takže už mlčím :o))

   2) " Kdyby se pokusil přiblížit přímo ke koni a brašnu vytáhnout, získal by tím jenom rychlou smrt." - s tím naprosto souhlasím. Ovšem jaké je mé překvapení, když hned na konci téhož odsatvce: "S rozhodným, sebevědomým výrazem vyběhl sprintem ke koni a ve správnou chvíli zalehl.." Velice rychle změnil názor a tenhle spint ke koni mi přijde jako nejmíň realistická část toho souboje..

   3) Na konci první části.. "Začalo se šeřit a slunce na chvíli vykouklo zpoza mraků." Zvláštní spojení.. když se začalo šeřit, už bych nenechával vylézat sluníčko. nebo bych napsal něco jako "Slunce ještě jednou vykouklo zpoza mraků, ale již brzy se začalo šeřit."

   4) Trochu mě překvapilo, že Nalantir prospal naprostou většinu boje, kterého se účastní celý chrám, když jindy ho vzbudí jen prasknutí větvičky :o)

   5)V závěru Nalantira obviní Chelas, že zabil učedníka - a přitom to před jeho očima neudělal (jen předtím kdesi v chodbách). Jak to ten starej páprda věděl?

   Ale jinak bravo, tahle povídka má i výrazný závěr a hodnotím jí jako moc povedenou


    
      Perilan
     07:41:22  21. března 2006
   Děkuji všem za jejich (ne)názory


    
     Corwin
     16:23:16  10. března 2006
   za 1, no comment


   [1]  [2

   DrD je registrovaný produkt firmy Altar. Copyright © 2005-2023 DarkAge Team
   Přepnout na mobilní verzi webu.
   Vytištěno ze serveru DarkAge (www.darkage.cz).