Duší celkem: 902
Přítomných duší: 6
V krčmách: 2

   Knihovna

   Krásná literatura

   Luskni prsty
   Angeluss

   4. prosince 2006

    
   Znáte to... Místnost přeplněná lidmi, tělo na tělo, ret na rtu, jazyk na jazyku. Podbízivá hudba dotváří opojnou atmosféru okamžiku, v němž se ztrácíte jako zrnko písku v poušti. Nejste ledajaké smítko, ale zrnko, bez kterého by poušť přestala být pouští. Jste středem té vyprahlé krajiny, stejně jako každý další, kdo s vámi dnešní sen sdílí. V dálce duní bubny, okolní těla se zmítají v jejich rytmu a strhávají vás sebou jako vodopád. Noty éterických hudebníků mrazí na těle i na duši jako svěží jarní probuzení.
   Ten pocit, že život je dokonalý, že nabízí nekonečno možností, ale jen v jediné chvíli. Každá z možností je tak sladká a tolik pomíjivá. Navíc, ten jazyk v cizí puse :) Chorobná mysl básníkova by tento okamžik přirovnala ke štěstí, ale štěstí to není. Štěstí nepomíjí. Nestačí na jeden večer.
   Říkáte si: "Co když teď lusknu prsty?" Jenom tak. Snad z radosti nebo jako upomínku na něco, co ve vás má zůstat na věky věků, možná... Možná, že chcete tím lusknutím zastavit čas. Otevřít brány prostoru a času a žít v tomhle okamžiku napořád. Ne, napořád ne... Jsme zhýralci, vybíraví a nestálí. Úplně bude stačit užívat si do omrzení. Dokud vás to nepřestane bavit.
   Neuděláte to. Jasně, že ne. Nelusknete. Je to trapný, nikdo to nedělá, je to kravina. Ne, hůř, je to něco, čemu prostě nevěříte. Nefunguje to. Nic se nestane. Jen pár nechápavých pohledů stínajících vaši hlavu z portálu "normálnosti". Opravdu? Vážně je tak těžké něčemu uvěřit? Nebo to jen zkusit, navzdory ostatním, třeba to vážně zafunguje. Není nic horšího než zatvrzelá skepse. Odmítání nepoznaného. Život bez naděje.
   Horší už to přeci nebude. Tahle chvíle, ten kratičký okamžik, jeden tep matičky Země, to celé se za chvíli vytratí. Jen další náhrobek na hřbitově ztracených vzpomínek. Smutný obrázek v galerii radostí. Prach usazený na šedé kůře mozkové a nad ním otázka: "Co kdybyste tenkrát lusknuli?"

   Stáhnout jako PDF
   Názory a komentáře ( 0 /76 )

   [ ZNÁMKY ] | [ ZPĚT ]

   NickZnámka
   Amduir4
   Callenen2
   Cover1
   Crisith3
   Dargalas1
   Dark.o1
   Darrt2
   Dave1
   Etincelle1
   Faern2
   Falianne1
   Ferro_the_King1
   Fyrn1
   Gaborn1
   Ghave1
   Holyan1
   Hunter1
   Christopher1
   Jon3
   Kalypso1
   Kanyapi1
   Kayla1
   Lasar1
   Lerion1
   Lestaf2
   Lotuses1
   Lutus1
   Master1
   Mata1
   Meladyanne1
   Milwa1
   Mishell1
   Mofik1
   MorganaLeFay2
   Nosferatu2
   Parman1
   Perilan1
   Retes1
   Rinoli1
   Semjon1
   Sir_Aldaris1
   Skya1
   Streger1
   Taikitee1
   Takkia1
   Teranell1
   Tiefling3
   Twentyzero1
   Varda1
   Wolfric3
   Zarathustra1


   DrD je registrovaný produkt firmy Altar. Copyright © 2005-2024 DarkAge Team
   Přepnout na mobilní verzi webu.
   Vytištěno ze serveru DarkAge (www.darkage.cz).