Duší celkem: 900
Přítomných duší: 1
V krčmách: 0

   Knihovna

   Krásná literatura

   Zombie Walk 2010
   Falianne & Nevyn

   10. dubna 2018

    
   Zombie Walk 2010: Mrtvoly ukazují světu, jak se má žít.

   Letošní již třetí ročník pochodu zombie se, jak už bylo avizováno v minulém čísle, konal 15. 5. 2010. Zkrvavená a často i značně zohavená těla jste mohli potkat od půl čtvrté na Staroměstském náměstí, odkud se lehce po páté hodině přesunula na Václavské náměstí, kde se na závěr celý průvod nechal vyfotit u sochy sv. Václava.
   Po celou dobu se z průvodu ozývaly výkřiky nebo spíše mrtvolné chrčení „Braaains“, případně „Mozkyyy“, avšak letos si poprvé v dějinách českého ZW mohly zombie dopřát opravdové živé pochoutky. Jako novinka se představily takzvané „Eat Me!“ oběti, které se nechaly pohltit davem - sežrat.
   Oficiálně se účastnilo 708 zombies, celkově se ale odhaduje, že se pražskými uličkami prohnalo něco přes osm set nemrtvých. A co vše jste zde mohli potkat?
   Od zdravotních sestřiček, domin, opravářů, instalatérů, doktorů, jakýchsi upírů, padlých andělů, vojáků a miminek přes oživlé mrtvolky psíků, koček a různé jiné domácí havěti až po utopence, kuchaře, boxera, japonskou turistku a mnoho dalších bláznivých stvoření. Některé masky působily víc než realisticky.

   Proč vůbec Zombie Walk vznikl?
   Schválně se někdy podívejte kolem sebe, až půjdete po ulici. Spousty lidí jako by byla duchem úplně někde jinde, a navíc vypadají, že jejich životní energie sotva postačí na to, aby nutila tělo konat mechanické úkoly.
   Tato nákaza postihuje i spoustu teenagerů, jejichž svět se smrsknul pouze do rozměru počítačových her nebo facebooku. Hlavinky se tedy zaobírají jen základními fyzickými unkcemi a potřebou pasivní zábavy. A právě na tohle se snaží Zombie Walk upozornit. Každý rok se koná v desítkách měst po celém světě, do Evropy přišel z USA. Pochody většinou začínají na jednom místě (hřbitov, park, náměstí), kde se účastníci sejdou. Odtud potom pokračují pěšky přes centra měst a veřejná místa, aby byli pěkně vidět.

   Eat me!
   Jak již bylo výše zmíněno, tento ročník přinesl zajímavou novinku v podobě dvanácti obětí náhodně rozprostřených
   po trase. Ty byly viditelně označeny cedulkou Eat me! a oblečeny v celkem normálním, ale zničitelném oblečení.
   Ve chvíli, kdy se k nim klátící se dav zombií dobelhal, posvačil na nich a za velikého řevu obětí je přeměnil na sobě rovné. Z milých slečen, většinou v bílých košilkách, se tak staly zakrvácené stvůry v potrhaném oděvu.

   Něco málo pro srovnání:
   Letos byly masky správně prohnilé a krvavé a i zombivci nejspíše vyslyšeli výtky, že jejich tempo v roce předešlém bylo opravdu neúměrné. Tempo ZW 2010 bylo opravdu zombácké, někdy až natolik, že se průvod zasekl a několik minut čekal, než se znovu dá do pohybu. Zároveň se také zvuky vydávané davem nedaly přirovnat ani náhodou k vycházkovým rozhovorům normálních lidí, ale často, obzvlášť ke konci, se ozývalo hromové skandování „Brains, brains, brains, !“
   Letošní zombie se svých rolí chopily opravdu bravurně. Celý průvod byl obklopen spoustou turistů různých národností, kteří byli často velice překvapeni tím, co se okolo nich žene.
   A spousta z nich si přítomné zvěčňovala a zombies si tak na malou chvilku mohly připadat jako opravdové celebrity. Stejně jako loni průvod vyvrcholil společným fotem, které neušlo téměř žádnému z fotografů. Po ukončení celé akce na trase zbyly jen kaluže umělé krve, dost často věrně napodobující originál, a pár cárů látky.

   After?
   Po ukončení pochodu se dav zombií po několika desítkách minut, mumlaje stále své Braaains, rozešel. Ale to jen proto, aby se pomalu došoural do klubu Chapeau Rouge, kde se rozjela pravá mrtvolná párty za doprovodu kapel Shit From The Hell, Green Monster, DJs Sanctuary/ Zombie Walk Crew a DJs Kay a Tvzex ze Sunshine. Na párty se rozjelo pravé mrtvolné hýření, popíjení Zombie drinku a hlasování o nejlépe (podle konvenčních měřítek spíše nejhůře) vypadající zombii.
   Přestože na Zombie Walku 2010 bylo celkově o více než stovku zombíků víc, oproti loňskému ročníku se moc nemrtváků z řad DarkAge nepřipojilo. Proč tomu tak je, si neodvažuji tipovat, ale doufám, že na ZW 2011 bude minimálně tak hojná účast jako loni.
   Ale i tak patří velká pochvala Liquerierovi, Tortorovi (který byl dokonce jedním z těch, kteří průvod vedli) a Wolf.Wingsovi, který bezpochyby svým zjevem patřil k nejlepším zombiím. Svou malou troškou do mlýna jsme pak přispěli i my dva.

   Pokud vás Zombie Walk zaujal a chtěli byste se dozvědět něco víc, informace, fotky, jiné články a spoustu dalších věcí naleznete na stránkách www.zombiewalk.cz .

   Článek vyšel v časopisu DAily Mirror v květnu 2010.


   DrD je registrovaný produkt firmy Altar. Copyright © 2005-2024 DarkAge Team
   Přepnout na mobilní verzi webu.
   Vytištěno ze serveru DarkAge (www.darkage.cz).