Duší celkem: 902
Přítomných duší: 1
V krčmách: 0

   Knihovna

   Krásná literatura

   Věk vážky: Kapitola 3. - Za pizzu
   Tolpen

   12. listopadu 2015

    
   Let jsme strávili v naprostém tichu. Teda takhle: Sagit nadávala, ale většině z toho jsem nerozuměl. No a já stejně chrápal. Kafe nebo ne, spát jsem potřeboval.
   Shrnuto a podtrženo vlastně nevím, co se dělo nebo kudy jsme letěli. Probral mě až šťouchanec (pravděpodobně) loktem do břicha. Bolelo to docela dost. Taky jsem se k tomu musel vyjádřit: “Kachenzeira! Za co to bylo?”
   “Tos’ plánoval chrápat celej den, ne? Jako, sem tě budit nechtěla, ale bude oběd. Měla sem dojem, že bys o něj nechtěl přijít.” Ať se to nade mnou skláněl kdokoliv, tak jsem ho - edit, ji - neznal.
   Byla to červená Tigerenka* se spoustou černých pruhů a zelenýma očima. Posadil jsem se, protože jsem ležel na podlaze polorozpadlé stíhačky, ve které jsem předtím letěl. Nezdálo se, ale bylo to celkem pohodlný.
   “Uhm... oběd?” zamumlal jsem rozespale. Během dvou minut pojedu zase na sto procent, ale teď budu chvilku rozespale nefunkční. Ale oběd zněl dobře. Hlavně proto, že mi chyběla snídaně. V žaludku mi zase zakručelo.
   “Jo. To nám sem krom hloupejch posílaj i hluchý?” Provedla krásný ah-kha** a zatočila ocasem. Prohlídl jsem si ji znova.
   Klasická uniforma - žlutej límec, sukně ke kotníkům. Jenže pod tím měla zeleno-červenou kombinézu obalenou koženými pásky. Teoreticky bych tu kombinézu neměl vidět, protože krom tlap z ní pod uniformou nemělo být nic vidět. Nicméně teoreticky funguje i komunismus.
   Hele, tak stála nade mnou a já seděl... Nejsem žádnej úchyl, ale kdo by nevyužil příležitosti a pod tu sukni se nekouk? Měla tam fakt pěkný nářadí. Francouzský*** klíče, šroubováky a tak.
   Nafasoval jsem kopanec do břicha s komentářem: “Nečum, úchyle.”
   Chytil jsem se za břicho, au, a zvedl se do stoje. Ta ženská byla o hlavu vyšší než já a měla docela sílu v nohách (a já žádný břišní svaly). Zatracení přerostlí Tigereni.

   “Man-ghei, tak se běž najíst. Já ještě skočím pro ty dva taimei****. Jo, počkat... Jídelna. Támhleta velká budova. První dveře vlevo.” Vyskočila z letadla, jako kdyby to nebylo půl metru.
   Vyskočil jsem za ní a odřel si u toho koleno. Tigerenka šla k nějaké budově vlevo, nicméně moje instrukce byly něco o velké budově a třetích dveřích napravo.
   Radši jsem šel po čichu, protože moje paměť je po probuzení dost chaotická. Nakonec jsem tu jídelnu našel a do něčeho- někoho jsem naboural.
   “Jé, ahoj Sagit*****...” zamumlal jsem, když jsem na tu spoustu modro-žluté zaostřil. Pak jsem zaostřil i na okolí - spousta modrých věcí se proměnila ve Felcity.
   Jak jsem říkal, že Irbiseni jsou divní, tak mi jeden právě podal pizzu. Feferonkovou. Neměl kabát a rukávy kalhot i košile měl ohrnuté nad lokty a kolena.
   “’Kuju,” řekl jsem mu s plnou pusou. Jsem zvyklý jíst ve stoje, ale tady všichni seděli u stolu. Tak jsem si sedl taky.
   Všichni na mě koukali jako na kdoví jakou atrakci. Výjimky jsem byl schopný spočítat na prstech jedné ruky. Ale tak jako pozornost jsem rozhodně přitahovat musel - byl jsem nový a jako jediný jsem neměl tu divnou modrou uniformovitou límcovou věc.
   An ta, sara ta, i ta.****** Měl bych si taky jednu pořídit, ačkoliv svýho trička a mikinky se nebudu vzdávat rád...
   Byl tady ten-Irbisen-co-mi-podal-pizzu*******, s ním se teď živě hádala Sagit. Nerozuměl jsem jim, mňoukali tigerenštinou, ale vrhali po mně dost ostré pohledy. Do hovoru se jim připletl bílý Tigeren********, který je začal uklidňovat. Měl dlouhé neučesané vlasy, které mu kryly obličej, a na rozdíl od ostatních žluté kalhoty.
   Pak se tu na mě dívala Pantherenka^, cpala se u toho pizzou a něčemu se strašně chechtala. Rozhodně nebyla střízlivá a já jí to záviděl.
   Vedle ní seděl Leon^^. Vypadal, že vstal z pelechu špatnou nohou napřed. Možná mu ani nevylepšovalo náladu, že musel mít přes levé oko pásku a vlasy mu někdo (asi on sám) nageloval do naštvaných špiček. V ruce měl hrnek, který byl podezřele cítit přelouhovaným čajem.

   Víc tvorů tam nebylo, ale bohatě mi to stačilo. Tiše jsem seděl, jedl pizzu a nestěžoval si. Tak co? Nemusím nic řešit, mám jídlo, nic se po mně nechce. Tohle jsem si od začátku vejšky neužil. Byl jsem v ten moment spokojenost sama. Jenže mi to jaksi nemělo vydržet dlouho...
   Do místnosti přišla Tigerenka, co mě probrala. A ne sama. Za ní šli dva Lynxiřři a jeden Pantheren, který byl i na svou rasu moc vysoký. Lynxiřři zase upoutali tím, že oba dva měli jizvu na obličeji.
   Jeden z nich, ten rozespalý, ji měl přes čumák pod očima, jako by se mu někdo pokusil přeseknout ksicht vejpůl. Polohlasně se bavil s tím Pantherenem. Oba dva měli šedý kabát namísto modrého a stejně jako bílý Tigeren žluté kalhoty.
   Ten s copánky, šedivý stejně jako jeho společník vedle, jen černovlasý... Co je to za větu? Zkrátka Lynxirr 2 měl jizvu šikmo od brady přes čenich až na čelo. Aby toho nebylo málo, měl kolem ní ornamentální tetování.

   Zrovna si stoupnul ke mně: “Jméno?”
   Zatrnulo mi. Dvojnásobně. První důvod byl, že ten hlas byl chladný, strohý věcný a... No, vojenský. Hned zadruhé proto, že jsem ji pokládal za chlapa. Jo, chlápek s jizvou byla ženská s jizvou. Docela drsný...
   Celkem mě vyděsila, takže jsem se zakuckal pizzou, a když jsem to rozdejchal, vykoktal jsem: “G-Gemino Libre.”
   “Jmenuji se Cara Cali^^^. Jsem seržantka této jednotky. Uniformu jste nedostal?”
   Připadalo mi, že bych měl odlehčit situaci: “Ne, nedostal. Dostal sem akorát pizzu.”
   Mělo to ten správný efekt, Cali se usmála, ačkoliv poněkud chladně. Hodně mi svým chováním připomínala Pantherenský šlechtice z televize. To mi připomíná, že by zítra měl vyjít nový díl Černých hvězd. Jo, sci-fi, to je moje...
   Seržantka pokračovala: “Myslím, že teď je vhodná příležitost, abyste se se všemi seznámil. Celá jednotka je na jednom místě, překvapivě jsou všichni bdělí,” střelila pohledem po Lynxirrovi číslo jedna, “ačkoliv ne všichni zcela při smyslech.” Druhý pohled a povzdechnutí věnovala oné vyšinutě se smějící Pantherence.
   “Támhleto je kapitán Lupens Cani^^^^, ačkoliv většinu práce za něj dělá podkapitán Korv.” Při posledním jméně vysoký Pantheren zpozorněl a otočil se na nás. Pak ještě něco řekl kapitánovi a jedním krokem byl u nás. Mohl jsem mu zabořit čenich do hrudníku, kdybych si stoupl na propnutá kolena (tak jako Felcit se pohybuju na špičkách pořád).

   “Seržantko Caro? Potřebovala jste mě?” Měl hluboký hlas a já uvažoval nad tím, jak asi vidí. Měl totiž vlasy přes pravé oko. Takhle zblízka byla dobře vidět i modrá páska, kterou měl na levém rukávu. Rychle jsem se naklonil, abych viděl na kapitána. Ten měl pásky dvě, stejně barevné. Asi určovaly hodnost.
   “Chtěla jsem vás představit nováčkovi. Toto je Libre Gemino, tohle je Korv Kora^^^^^.” Došlo mi, že seržantka říká příjmení před jménem, což je fakt divnej pantherenskej zvyk. Kde to pochytila?
   “Můžu se zeptat?” Podkapitán mě přikývnutím pobídl, takže jsem pokračoval: “To má tahle jednotka jen tak málo členů?”
   “Ano,” odpověděla Cali. “Viridi vás se všemi seznámí.”
   “Hej! Proč mám být chůva zrovna já?” otočil se na ni Irbisen naštvaně. “Proč se mám já starat o nováčky?”
   Všichni známe můj názor na Irbiseny... On si to určitě zasloužil, ale čím jsem si vykoledoval já jeho?


   *Jméno: Ratta Novirigi; Barva očí: Zelená; Primární barva srsti: Červená (černé pruhy); Sekundární barva srsti: Červená (černé pruhy); Datum narození: 28. 12. 2995; Pohlaví: Žena; Rasa: Tigeren - Felcit; Hodnost: Vrchní technik L249/55; Poznámky: Hacker (velmi schopná), nutno držet pod dohledem.
   Informace z Arboretské Armádní Ústředny z chráněné složky stáhla Ratta Novirigi bez souhlasu svého nadřízeného.

   **Korvova poznámka: Ah znamená dlaň nebo tlapa, kha je zase čelo. Ah-kha je úkon, kdy se v zoufalství praštíte dlaní do čela, v pozemské angličtině je tento termín znám jako face-palm.

   ***Rattina poznámka: De facto je to khathská páka. Je to úplně to samý, co francouzák, jenom to u nás prostě pojmenovali khathský (protože ho vymysleli v Khathu), a páka... To vám asi dojde. Aby se vám to nepletlo víc, než je nutný, budeme tomu nadále (špatně) říkat francouzský klíč.

   ****Korvova poznámka: Taimei - (přátelsky míněno) osoba s nižší inteligencí, hloupě či bláznivě se chovající jedinec. (Proč se tak Ratta vyjádřila o mně?)

   ***** Jméno: Sagit Rius; Barva očí: Modrá; Primární barva srsti: Žlutá (černé skvrny); Sekundární barva srsti: Žlutá; Datum narození: 06. 13. 3003; Pohlaví: Žena; Rasa: Oceltian - Felcit; Hodnost: Pilot L249/55; Poznámky: Schopnost řídit pod vlivem alkoholu, neschopnost řídit střízlivá.
   Informace z Arboretské Armádní Ústředny z chráněné složky stáhla Ratta Novirigi bez souhlasu svého nadřízeného.

   ****** Pantherenské přísloví: “Pozoruj, napodob, poznej (ve smyslu “nauč se”).”

   *******Jméno: Lacert Viridi; Barva očí: Modrá; Primární barva srsti: Šedá (tmavé skvrny); Sekundární barva srsti: Tmavá; Datum narození: 15. 04. 2998; Pohlaví: Muž; Rasa: Irbisen - Felcit; Hodnost: Vojín L249/55; Poznámky: Schopný sehnat cokoliv, manipulativní typ. Nutno držet pod dohledem.
   Informace z Arboretské Armádní Ústředny z chráněné složky stáhla Ratta Novirigi bez souhlasu svého nadřízeného.

   ********Jméno: Andromd Lyre; Barva očí: Zelená; Primární barva srsti: Bílá (černé pruhy); Sekundární barva srsti: Bílá; Datum narození: 06.06. 2963; Pohlaví: Muž; Rasa: Tigeren - Felcit; Hodnost: Střelec L249/55; Poznámky: Kulhá na obě nohy, bývalý kapitán L101/11.
   Informace z Arboretské Armádní Ústředny z chráněné složky stáhla Ratta Novirigi bez souhlasu svého nadřízeného.

   ^Jméno: Oria Scorpi; Barva očí: Modrá; Primární barva srsti: Černá; Sekundární barva srsti: Černá; Datum narození: 15. 11. 3000; Pohlaví: Žena; Rasa: Pantheren - Felcit; Hodnost: Střelec L249/55; Poznámky: Má výborné výsledky ve střelbě i pod vlivem drog a alkoholu. Téměř neustále pod vlivem drog. Nebyla zjištěna drogová závislost. Užívané látky: ??? Nutno držet pod dohledem.
   Informace z Arboretské Armádní Ústředny z chráněné složky stáhla Ratta Novirigi bez souhlasu svého nadřízeného.

   ^^Jméno: Akvil la Vulpega; Barva očí: Hnědá; Primární barva srsti: Žlutá; Sekundární barva srsti: Hnědá; Datum narození: 20. 12. 3001; Pohlaví: Muž; Rasa: Leon - Felcit; Hodnost: Střelec L249/55; Poznámky: Rekonvalescence, původní přiřazení L450/23 (podkapitán). Trvalý handicap: Ztráta jednoho oka.
   Informace z Arboretské Armádní Ústředny z chráněné složky stáhla Ratta Novirigi bez souhlasu svého nadřízeného.

   ^^^Jméno: Cali Cara; Barva očí: Hnědá; Primární barva srsti: Šedá; Sekundární barva srsti: Tmavá; Datum narození: 05. 10. 2987; Pohlaví: Žena; Rasa: Lynxirr - Felcit; Hodnost: Seržant L249/55; Poznámky: Bývalá diplomatka, velmi autoritativní. Podle svých bývalých nadřízených děsivá. Velmi loajalní. Nutno držet pod dohledem
   Informace z Arboretské Armádní Ústředny z chráněné složky stáhla Ratta Novirigi bez souhlasu svého nadřízeného.

   ^^^^Jméno: Cani Lupens; Barva očí: Červená; Primární barva srsti: Šedá; Sekundární barva srsti: Šedá; Datum narození: 16. 04. 2998; Pohlaví: Muž; Rasa: Lynxirr - Felcit; Hodnost: Kapitán L249/55; Poznámky: Líný, nebezpečně inteligentní, účastník sebevražedných operací (jediný přeživší ze všech). Albinismus. Nutno držet pod dohledem.
   Informace z Arboretské Armádní Ústředny z chráněné složky stáhla Ratta Novirigi bez souhlasu svého nadřízeného.

   ^^^^^Jméno: Kora Korv; Barva očí: Modrá; Primární barva srsti: Černá; Sekundární barva srsti: Černá; Datum narození: 17. 02. 2997; Pohlaví: Žena; Rasa: Tigeren - Felcit; Hodnost: Vrchní technik L249/55; Poznámky: Hacker (velmi schopná), nutno držet pod dohledem.
   Informace z Arboretské Armádní Ústředny z chráněné složky stáhla Ratta Novirigi bez souhlasu svého nadřízeného.

   Stáhnout jako PDF
   Názory a komentáře ( 0 /2 )

   [ ZNÁMKY ] | [ ZPĚT ]

   NickZnámka
   AmelieStar1
   HadejKdo1
   Kanyapi2
   Scarecrow1


   DrD je registrovaný produkt firmy Altar. Copyright © 2005-2024 DarkAge Team
   Přepnout na mobilní verzi webu.
   Vytištěno ze serveru DarkAge (www.darkage.cz).