Duší celkem: 906
Přítomných duší: 1
V krčmách: 0

   Knihovna

   Krásná literatura

   Sny, jak je možná neznáme
   Adanedhel

   21. května 2006

    
   Zamysleli jste se někdy nad sny a tím, co představují? Teď nemluvím o našich fantasiích a tužbách, které nás denně věrně doprovázejí. Mám na mysli naši tajemnější součást, která pozvolna procitá až poté, co uleháme, vzdáleni civilizaci a jejímu křiku, konečně schopni chvíli naslouchat. Tu podstatnější část naší mysli spočívající pod špičkou ledovce našeho vědomí, které na tuto dobu ustoupí do pozadí. Vlastně spíše zůstane vynořené na hladině všedního dne, zatímco my se na několik hodin tichého spánku ponoříme pod něj.
   Díky dnešní době, která nás toliko provázala s materialismem, si ráno ani neuvědomíme, čím jsme se v tomto stavu zaobírali. Krátce po probuzení nás zavalí starosti a hmota je na seznamu priorit opět číslo jedna. Což je škoda. Zkoušeli jste se někdy po probuzení chvíli potrápit a rozpomenout si, co se vám tu noc zdálo? Hodit to za hlavu a říct, že se vám sny zdají zřídka nebo vůbec, je nesmysl. Nevěříte? Tak to někdy po ránu zkuste, kdoví, jaké skutečnosti se vám časem poodhalí...

   Už starověké mytologie si uvědomovaly potenciál snů a jejich souvislosti. Když se totiž po usnutí potopíte pod onu pomyslnou hladinu, nad níž dominuje hmota, jste vtaženi do takzvaného jemnohmotného světa. Místa, kam si s sebou odnášíte jen své představy a emoce, tedy vaši duši. A právě tady se podle mnoha názorů odehrávají sny.
   Mají mnoho podob a mnoho významů. Od úplně zdánlivě nesmyslných obrazů až po ty, v nichž lze spatřit budoucnost. To se vysvětluje tím, že tu neexistuje čas, kterému je hmota podřízena a tak občas z ní něco spatřit není nic tak neuvěřitelného, jak se možná zdá. Určitě se vám už stalo, že se vám něco zdálo a vy si to třeba následující dny při nějaké situaci vybavíte, nebo máte prostě jen pocit, že se to už někdy stalo, takové de-ja-vu. Umírající lidé mají velice zvláštní sny, prý je mají připravit na smrt, resp. na život po ní. Existuje i spousta dalších názorů na sen, především psychologie si od nich slibuje různé využití, ale pokud to má být úvaha, raději jí ponechám nádech mystiky.

   Až dnes večer opět ulehnete, zkuste se nad tím zamyslet, do jakého snového světa se zakrátko ponoříte, v němž se vaše představy a emoce osvobodí od všech svazujících pravidel této reality a získají prostor vytvořit cokoli... Zaškodilo by tedy snad si z nich něco odnést? Vždyť se v nich zrcadlí naše skutečné a nespoutané Já. A kdoví, není naším skutečným údělem na tomto světě nejprve pochopit sebe sama? Vždyť je to vlastně základ uvědomělé existence vůbec. Copak jsme jen nemyslící otroci, kteří ráno vstanou, jdou za svými pracovními povinnostmi bez dalšího smyslu a večer opět jako otroci ulehají, aby vše ráno zapomněli? Pořád jen stále hlasitěji křičíme a křičíme, abychom tak přehlušili hluk celého toho svazujícího systému, jenž jsme si vytvořili. Není se čemu divit, že pak neslyšíme to, co se nám naše nevědomí snaží sdělit. Nevědomí, v němž se skrývají tisíce let vědění, které nám zanechali naši předkové a je naší součástí. Nejde tu tedy jen o sny, ale o duchovno vůbec.
   Má takový život vůbec smysl?
   Tuhle otázku si musí položit každý sám.

   Stáhnout jako PDF
   Názory a komentáře ( 0 /25 )

   [ ZNÁMKY ] | [ ZPĚT ]

   NickZnámka
   Amduir1
   Anybas1
   Arthas12
   Clue5
   Divac3
   Ferro_the_King1
   Filipopo1
   Gaborn1
   Globus2
   HadejKdo2
   Holyan2
   HonzaZalabak1
   Hunter1
   Christopher1
   Injeborg1
   Jasra2
   Jay1
   Jon1
   Kanyapi1
   Koloredo1
   Koryon2
   Kraal1
   Lisak3
   Liza.Ginmi2
   Lusa1
   Lutus1
   Master2
   Meladyanne1
   Milwa1
   Mofik1
   Moon1
   MorganaLeFay1
   Nefrete5
   Nosferatu2
   Olja2
   Perilan1
   RubinTiger1
   Scath2
   Sharin1
   Sirerror1
   Trpasle1
   Turican3
   Vila.de.Este2
   Zarathustra2
   Zrzek3


   DrD je registrovaný produkt firmy Altar. Copyright © 2005-2024 DarkAge Team
   Přepnout na mobilní verzi webu.
   Vytištěno ze serveru DarkAge (www.darkage.cz).