Duší celkem: 900
Přítomných duší: 1
V krčmách: 0

   Knihovna

   Krásná literatura

   Mince na útěku
   Mata

   15. prosince 2012

    
        Představte si, že jste si skočili koupit něco na zub do pekárny. Vyberete si kus dobře vypadajícího pečiva a ženete se k pokladně. Podáte svůj budoucí obsah žaludku prodavačce a sáhnete pro peněženku. Chvíli se v ní přehrabujete, pak vytáhnete pár mincí a se zadumaným výrazem zaplatíte.
        Nic zvláštního, že? Ale kdo má při placení za kus jídla zadumaný výraz? Možná ten, co si už představuje, jak se do té chutné housky zakousne, ale třeba i ten, co se diví, jak je možné, že jeho peněženka nemá daleko k bankrotu.
   Teď se vám v hlavě začne objevovat hromada otázek, kde jste mohli ty peníze utratit. Sestrojíte složitou matematickou rovnici a bez pomoci tužky a papíru ji vypočtete. Podle toho, co vám vyšlo, byste měli mít peněz dostatek. Opak je však smutnou pravdou. Nervózně zkontrolujete, zdali jste někde špatně neodmocnili, ale výsledek je pořád stejný a vy se divíte ještě víc.
   Po chvíli usilovného přemýšlení si vzpomenete na jednu či dvě položky a zakomponujete je do rovnice, čímž způsobíte, že se nebudete stačit podivovat, jak se liší skutečnost od vašeho výpočtu.
        Peníze vás jednoduše opustily. Ale jak je to možné?
        Někdo vás okradl. Tohle určitě bude vaše první myšlenka. Ale ona to pravda není. Takhle jednoduché to přece být nemůže. Co když se vám prostě ztratily? Ne, to se nemohlo stát. Vy si přece na své malé kulaté kamarádky dáváte moc dobrý pozor.
        Jediná možnost, která připadá v úvahu, je ta, že peníze prostě zmizely. Jak ale může něco hmotného jenom tak zmizet, když přece musí platit zákon o zachování hmoty? Je to jednoduché, ony pouze změnily podobu. Tváří se jako dávno zapomenutý klíč nebo jako zaschlý flek. Nejzákeřnější je však přeměna na nitky, ze kterých je peněženka vyrobena. To si potom myslíte, že se vám peněženka páře a aby v tom nepokračovala, tak tu neposlušnou nitku urvete či ustřihnete a zahodíte. Ani vám při tom nedojde, že jste přišli třeba o dvacetikorunu.
        Další z možností bere v potaz účinky kosmického záření a následný rozpad a uvolňování radioaktivního záření do okolí. To potom můžete být rádi, že peníze nemáte, protože by vás mohly při svém rozpadu ozářit a to by pro vás nedopadlo dobře, takže můžete být v tomhle okamžiku šťastní, že vás peníze opustily, protože byste žili ve strachu z kosmického záření. Když se nad tím zamyslíte, zjistíte, že když peníze nemáte a jste si jistí, že jste je měli, tak to vede pouze k jedné věci. Peníze se rozpadly a vy už jste ozáření a pomalu umíráte. Pokud se nechcete trápit tím, že brzo umřete, doporučuji vám co nejdříve tuto informaci zapomenout.
        Poslední z možností, jak se peníze mohou vytratit, je sublimace. Peníze se promění na plyn, a jakmile otevřete peněženku, uletí pryč. Občas vám ještě před cestou za dobrodružstvím provokativně zakrouží okolo hlavy a nehezky se vám vysmějí. To se vám potom zdá, jakoby se někdo za vámi smál vašemu zadku, hlavě nebo oblečení. Vy se otočíte, nikdo takový tam není a řeknete si, že se vám to asi zdálo.
        Najednou vám dojde, že stojíte před pekárnou s pytlíkem s houskou uvnitř v ruce a kape vám na hlavu, protože už přišla studená fronta a čas velmi pokročil. Hrozivě vám zakručí v břiše, až se kolemjdoucí otočí a zle se na vás podívá, a vy si vzpomenete na tu housku. Zakousnete se do ní, mimoděk se podíváte na kostelní hodiny a s překvapením zjistíte, že vám ujel vlak domů.

   Stáhnout jako PDF
   Názory a komentáře ( 0 /5 )

   [ ZNÁMKY ] | [ ZPĚT ]

   NickZnámka
   Azeret1
   Haime1
   Kanyapi1
   Kibe1
   Lutus2
   Megas1
   MorganaLeFay1
   Nomme1
   Pacinka1
   SimaCZ1
   Wyhryz1


   DrD je registrovaný produkt firmy Altar. Copyright © 2005-2024 DarkAge Team
   Přepnout na mobilní verzi webu.
   Vytištěno ze serveru DarkAge (www.darkage.cz).