Duší celkem: 900
Přítomných duší: 1
V krčmách: 0

   Knihovna

   Krásná literatura

   Další díl nováčkovské skládačky
   Radulesku

   2. května 2018

    
   Právě jste začali číst třetí díl našeho seriálu, ve kterém vám představím další část nováčkovského projektu.
   Po úvodu v prosincovém čísle a článku o chůvičkách v čísle minulém jsou dnes na řadě změny týkající se Tvorby postavy. Tedy novinky a úpravy, které nejsou určené jen nováčkům, ale všem hráčům. Tak, jak jsem slíbil.


   Začnu trochu oklikou. Celý projekt započal dvěma dotazníky – jedním pro hráče a druhým pro oficiální PJe.
   Snažili jsme se zjistit, co oběma stranám chybí, co jim vadí a s čím mají problémy. Z tohoto průzkumu – a zejména pak z dotazníků adresovaných hráčům – vyplynulo mimo jiné to, že více jak polovina hráčů má problémy už se samotnou tvorbou postavy. Nevědí si rady s vlastnostmi, přesvědčením, jak napsat historii či vzhled postavy, že jím chybí nějaké příklady, jak by taková postava vypadat měla nebo naopak neměla. Přes 90 % z nich však uvedlo, že kvalitní postava je zásadní při náboru do questu.
   A co na to oficiální PJs? Samozřejmě chtěli co možná nejlepší postavy, ale už ne vysvětlovat každému hráči, jak to má udělat.
   Už víte, kam tím mířím?

   Nově by měla být Tvorba postavy o něco přehlednější a uživatelsky příjemnější. Velký důraz je kladen na rady, vysvětlení úplných základů a osvětlení nejasných a sporných věcí jako je ono přesvědčení postav či problém: „Co vlastně mám do tý historie postavy vůbec napsat?“
   Záleží na každém, zda využije rad od sovy Rádkyně, anebo si projde Nápovědu, na kterou bude nově odkaz snad na každém kroku, podle toho, zda zrovna budete postavě nastavovat hodnoty vlastností či vymýšlet její vzhled.

   I osobní deník dozná drobných změn, ze kterých tu zmíním jen jednu – nové textové pole vyhrazené
   pro charakteristiku postavy. Mnozí hráči ji už stejně oddělují od historie. Takto to bude aspoň přehlednější a charakter postavy bude moci být propracovanější.

   Kromě samotné Tvorby postavy se změny týkají návazných rad a nápověd – Jak začít hrát, O postavách apod. Ano, tato část je opět zaměřena spíše na nováčky, ale s ní souvisí jakési přerovnání Nápovědy jako takové, ve které budou samozřejmě všechny rady dostupné.

   A že mi tu něco chybí? Kde jsou ony ukázkové postavy, které jsem zmínil? O nich a dalších změnách bude článek v dalším DAily Mirroru. Už teď ale klidně prozradím, že se můžete těšit na soutěž, do které se zapojíte.

   Na závěr už jen poděkování, že jste hlasovali v lednové anketě a věříte nám. Budeme se snažit vás nezklamat a splnit vše, co jsme slíbili, a možná i přidat něco navíc.

   Článek vyšel v časopisu DAily Mirror v únoru 2011.


   DrD je registrovaný produkt firmy Altar. Copyright © 2005-2024 DarkAge Team
   Přepnout na mobilní verzi webu.
   Vytištěno ze serveru DarkAge (www.darkage.cz).