Duší celkem: 892
Přítomných duší: 2
V krčmách: 2

   Názory a komentáře
   Örlög

   Vyhledávání:

   Zpět k dílu Obnovit  1  >>

    
      Lutus
     21:11:34  28. ledna 2014
   Hezké počtení:) Škoda, že se tam vlastně nic nestalo - proto se rozhlížím po pokračování:. Nebo pod jakým jménem hledat ten quest?


    
     Trym
     19:24:53  5. prosince 2009
   Jako intro ke questu perfektní - bylo řečeno dost a zároveň nebylo řečeno nic, navozuje to ty správný otázky a je to veskrze mnohem lepší, než obligátní "Na starym severu, za časů, kdy bohové byli malicherní a krutí a stíhali lidstvo útrapami..." nebo ještě hůř "Starej sever. Bohové: Thórr, Ódin, Týr... Měna: 1 děravá holinka = 10 brambor."

   Jako samostatnej útvar to samozřejmě tak silný není, chybí pointa a kdyby to byla fotka, řeknu, že je málo ostrá. Líbí se mi tam ty existencialistický prvky, jak ti chlapi nevěděj, co se sebou, ale snad by bylo lepší maličko rozšířit ten zlom, to rozhodnutí, že někam půjdou, udělat tu událost víc zvláštní, víc revoluční - takhle to vypadá, že vlastně mohli na ty troly kdykoli předtím a nemuseli čekat zrovna na tenhle večír.

   Ohledně formy nemám výhrad, četlo se mi to pěkně.


    
     Kale
     21:16:44  25. března 2009
   Říkám, že jsem ho nějak přehlédla... No, su zvědav a sledovat budu, to se neboj;-)


    
     Moire
     17:15:11  25. března 2009
   Quest byl zalozen teprv minuly patek:) A quest bude pokracovanim povidky, takze pokud chces sledovat dalsi vyvoj, muzu te odkazat leda na quest:)


    
     Kale
     17:02:24  25. března 2009
   Tak teď lituji, že jsem nějak přehlédla ten quest.. Ale doufám alespoň v to pokračování, abych si to vynahradila:)


    
     Moire
     12:51:54  21. března 2009
   Dekuju za komentar a rozbor, Done:)

   Je mozny ze spousta tehle obratu je zbytecna a matouci. Budu se muset zamyslet nad tim, nakolik jsou ktere zamyslene, a ktere jsou proste jen chybne a nezamyslene:)


    
      DonSimon
     12:44:07  21. března 2009
   Tak já nevím, jestli jsem četl něco jiného nebo mám tak odlišný cit, ale já jsem tedy rozhodně četl i od Moire lepší věci. Je to pěkné, příjemné, to jo. Zajímavé prostředí, některé pěkné postavy (ale jiné mi hrozně splynuly). Ale že by to patřilo mezi to nejlepší? ton ne. Moc hlubokých myšlenek či výraznější zápletky, pointy, čehokoliv jsem se nedočkal.

   Co mi pak kazilo dojem ze čtení jsou pak nešikovné či nelogické obraty. Možná vznikly přepisováním a opravou vět, ale někdy mi to přišlo až nečeské. Jsou to drobnosti, ale i tak. A abyste neřekli, že jsem nekonkrétní, zkusím sem konkrétně připomínkovat třeba hned začátek:

   Od velkého ohně uprostřed mýtiny sálalo teplo až k nejbližšímu stromu, ale vůně medoviny byla cítit až hluboko do lesa.
   Nemělo to být spíše Od velkého ohně uprostřed mýtiny sálalo teplo jen k nejbližšímu stromu, ale vůně medoviny byla cítit až hluboko do lesa.? To použití až-až ve spojení spojkou ale je dost podivné.

   Tryggvi chvíli postával na okraji mýtiny, nepovšimnut skupinou opilců, kteří soudě dle mečů a kopí poházených po okolí a vydělaných kožených zbrojí, byli nejspíš tlupou bojovníků nebo dobrodruhů. Nejspíš ale obojím dohromady.
   Zkuste tu větu přečíst nahlas a zjistíte, že sousloví "soudě dle" je opravdu nepřirozené. Už "soudě podle" je mnohem lepší. A pak zase dvojí použití slova "nejspíš", které vyzní hrozně divně. Oč lepší by bylo třeba ... byli zřejmě tlupou bojovníků nebo dobrodruhů. Nejspíš ale obojím dohromady.

   Pochopit smysl věty Zrzavý, skoro ještě kluk, provázel svoje vyprávění živou gestikulací. je také dost těžké. Obecně používání přídavného jména namísto podstatného mate.

   Nebo věta Položil rebec na zem a opřel ho o lýtko, zhluboka se nadechl. - proč to není psané "přirozenou češtinou"? Takhle někdo mluví? Neřekneme spíš Položil rebec na zem, opřel ho o lýtko a zhluboka se nadechl.?


   Jak říkám, jsou to drobnosti, ale je jich tam velké množství. A díky tomu to na mě působilo tak trochu neuhlazeně, nedotaženě. Chtělo by to dobrého redaktora :)

   Jinak se mi líbilo dobré použití archetypů, díky kterým si člověk rychle zapamatuje některé postavy (Olaf, Sif..). Na druhé straně jiné postavy se mi tam zdály zbytečné - což ovšem může být proto, že mají sehrát roli v dalších kapitolách. Já vím, je to "cyklus", populární to útvar, se kterým tu věčně bojuju :)

   Každopádně jsem nelitoval toho, že jsem to přečetl, určitě je to dobré a těším se, až si v tom zahraju (quest) :) A jak znám Moi, bude za tohle radši než za ty komentáře přede mnou ;)

   Hezká dvojka.


    
      Kanyapi
     14:11:35  20. března 2009
   Jedna z nejlepších věcí tady.


       23:11:50  15. března 2009
   Mě se to moc zamlouvá... Příběh je úžasnej a nedovolil mi se od toho pomalu odtrhnout...:) Jedna s hvězdou, drahá kamarádko...:)


    
   (uživatel smazánNikdykdo
     18:30:17  15. března 2009
   Moc pěkné propojení povídky a severské mytologie. Je vidět, že téma povídky ti není cizí. Za 1.


   [1]  [2

   DrD je registrovaný produkt firmy Altar. Copyright © 2005-2024 DarkAge Team
   Přepnout na mobilní verzi webu.
   Vytištěno ze serveru DarkAge (www.darkage.cz).