Duší celkem: 902
Přítomných duší: 5
V krčmách: 3

   Knihovna

   Krásná literatura

   Muž sedící při počítači
   Mofik

   6. května 2009

    
   Zaklepání na dveře.
   „Kdo je?“ ozval se muž sedící při počítači, aniž by odlepil oči od obrazovky.
   „Tomáš, jdeš s námi do té hospody?“ zakřičel chraplavý hlas zpoza dveří.
   „Mám tady práci,“ odvětil muž sedící při počítači. Dále už se návštěvníkem nezaobíral a pokračoval v ťukání do klávesnice.   „ … přesto se na nich dnešní člověk stává čím dál tím víc závislý. Společenské zábavy nahrazuje počítačovými hrami, mnoho lidí nahrazuje své sexuální partnery erotickými stránkami na internetu. Spíše než se sejít s přáteli a popovídat si normálně, používají lidé internetový chat. Zakládají internetové komunity, baví se tím, žijí tím. Měli bychom se nad tím vážně zamyslet! Vždyť to ničí lidstvo, ničí to VÁS!
   Henry nebyl jiný. Stačilo mu, když se šest hodin denně dotýkal klávesnice a byl spokojený člověk. Měl manželku, jedno dítě, jezdili na dovolenou. Na dovolenou samozřejmě laptop nepatří, takže zůstával doma.
   Henry měl rád svou práci, i když mu občas zazvonil telefon a…“
   Vedle muže sedícího při počítači se rozezvonil mobil.
   „Ano, Martine?“
   Byl to jeho vydavatel.
   „Ahoj, tak jsem si přečetl tu tvoji poslední povídku. Promiň, ale je to chaotické. Nemá to hlavu a patu, ztrácím se v tom. Nemyslím si, že to je na vydání. Poslední opravdu dobrá byla Tajemství zeleně. Potom už… však víš sám.“
   Martinův hlas zněl smutně a muž sedící při počítači jen nepřítomně odvětil: „Vím.“
   A zavěsil.   „ … Henry měl rád svou práci, i když mu občas zazvonil telefon a musel poslouchat ostrou šéfovu kritiku.
   Henry vstával v deset, zapnul počítač, uvařil si kávu, vzal si cornflakesy a sedl si za klávesnici. Ve čtyři přišla Jana z práce a Katka ze školy, tak si s nimi chvíli jako vzorný otec povídal, a potom se zase pohroužil do svého světa.
   Když dcera odešla na internát, jeho hovory s manželkou byly kratší, až ustaly úplně. Začínal být více a více obětí modrého světa. Byl jako muška uvízlá v síti a nyní se stává potravou pavouka. Vysává z něj živou hmotu.
   Takhle opravdu chcete žít? Jako Henry? Všímejte si trochu více své manželky, své rodiny. Ona za to stojí! Zkuste na chvíli počítač vypnout. Na týden. Prostě jen tak. Zajděte si do přírody, nebo se pomilujte s manželkou, milenkou, zkuste řešit normální problémy. Lidsky. Co byste dělali, kdyby se vám počítač pokazil? Z čeho potom…“
   Venku zahřmělo a muž sedící při počítači se s leknutím odsunul od stolu, když to v laptopu zajiskřilo. Ani si nevšiml, že venku zuřila bouře. Měl plnou hlavu svého příběhu. A teď ho ani nemohl dostat na papír. No jasně, papír!

   Vešel do pracovny a začal hledat nějaký kousek papíru. Po dlouhém úsilí nenašel víc než staré dopisy, které mu kdysi manželka psávala, když byl na stáži v Německu. Pár listů bylo popsaných jen z jedné strany a druhá byla volná. Sedl si tedy znovu za počítač a uložil před sebe tři volné listy papíru. Vzal propisku ze stojanu a začal… Nezačal. Propiska nepsala. A jinou neměl.

   Rozhodl se tedy, že to nechá být a půjde spát. Ulehl vedle spící manželky a ještě dlouhou dobu se převaloval, než konečně usnul, zmítající se v divokém přívalu snů.

   Druhého dne odnesl laptop do opravny a koupil si propisku. V opravně ho ujistili, že zítra bude hotovo.

   Muž přišel domů a sedl si za černou obrazovku. Chvíli se na ni díval, a když se setmělo, rozsvítil lampičku a začal… Nezačal. Najednou nevěděl, co by napsal. Když se mu prsty neopíraly o krásně hřející klávesy, nemohl přemýšlet. Měl hroznou chuť na kávu, ale nedal si ji a za chvíli usnul.


   Příštího dne si vyzvedl laptop z opravny. Spěchal domů, běželo se mu lehce, bylo mu dobře. Doma počítač otevřel a naťukal adresu svých oblíbených erotických stránek…

   Stáhnout jako PDF
   Názory a komentáře ( 0 /8 )

   [ ZNÁMKY ] | [ ZPĚT ]

   NickZnámka
   Anastazie1
   Azurac1
   Cathan1
   Jakub.s1
   Kanyapi1
   Loth1
   Lutus1
   Marines2
   Matob3
   Milwa1
   Mirador1
   MZacek3
   Silenyhranicar2
   Simon1
   Skya1
   Tentononc1
   Tolpen1
   Trym1
   Yavanna1
   Zdentrix1


   DrD je registrovaný produkt firmy Altar. Copyright © 2005-2024 DarkAge Team
   Přepnout na mobilní verzi webu.
   Vytištěno ze serveru DarkAge (www.darkage.cz).