Duší celkem: 974
Přítomných duší: 19
V krčmách: 10

   Názory a komentáře
   Zvědavá

   Vyhledávání:

   Zpět k dílu Obnovit

    
      Kanyapi
     21:56:28  20. března 2011
   Líbila se mi snová atmosféra, asi mám dneska tu správnou náladu. Některé obrazy jsou sice, až z nich zabolí zuby (ledové slzy, ta dlaň atp.) ale v kontextu toho, co tu v knihovně je a co jsem občas kde dala za známky, si tahle ode mne nakonec zasloužila jedničku s odřenými zády.
   Je to čistě za tu atmosféru, která se mi líbila.


       18:08:13  19. února 2011
   Dala jsem za tři. Je to takové průměrné, nezasáhl mě obsah ani forma, ale ani to není špatné. Možná je to pro důvody které tu koukám shrnula Eriu, ale spíš to pro mě postrádá jiskru. Trochu si po přečtění připadám okradeně, jakobych si koupila na pouti krabičku s překvapením a to překvapení bylo, že je prázdná. Případně by v ní byl modrej bonbon. Zkrátka i když je to hezká krabička a určitě jí najdu nějaký účel, nějak se pořád necítím nejlíp. No a pod názvem zvědavá si taky představuji něco jiného.


       04:29:25  12. prosince 2009
   No, kdyby se to proškrtalo na miniaturu tak 5-6 řádků, asi by to i něco dalo. Takhle je to rozmělněné, ztrácí to napětí, tajemství i spád.

   Druhá sloka je třeba naprosto zbytečná, jenom klišoidní omáčka. Důležitá je prakticky akorát pvní, třetí a čtvrtá. Hlavně pozor na ledové slzy (horší už je jen zlomené srdce) a hodně věcí opakuješ. "Já nechci vejít/vzpírám se volání" - oba verše znamenají prakticky to samé. Obdobně je tomu i u "Skloním však hlavu/dělám, že neslyším" nebo "láká mě, volá, pojď ke mně, pojď..."

   Vlastně i "lákavá brána" je nefunkční, to už je tam několikrát, že tě láká...

   V básni musí mít každé slovo opodstatnění, svůj význam. Nic zbytečného. Pokud se slovo nedokáže obhájit, nemá tam co dělat.


    
     Lyriel
     12:46:05  22. května 2009
   Eugene: Já se nezlobím ani nenaštvávám ;) Moc často básničky nepíšu a když, tak spíš takový to co zrovna cítím, takže vlastně ani kolikrát nelze najít, co jsem myslela, protože je to spíš zaměřený na pocity :-D Ale děkuji za názory, i Rintrahovi ;)


    
      Eugene
     23:32:42  14. května 2009
   Musím říct, že se mi to docela líbí. Na jednu stranu je to snové a zajímavé, na druhou jakési nesvobodné a omezené.

   Plynutí básně a návaznost je pro mě uspokojující. Jen si to nějak nedokáži představit a ta báseň mi to prostě neevokuje.

   Dal bych něco mezi dvojkou a trojkou, zdravé naštvání snad poskytne ten horší stupeň.:)


    
     Rintrah
     18:42:33  12. května 2009
   uvažoval bych o tom, jestli nedat básni více spádu a tím i napětí absencí členění do slok. potřeboval bych se rozjet, ale ta propast mě vždycky zadrží a mě pak chybí možnost se tak nějak oddat verši... je to jak kdyby mi na stezce odvahy po každých 100 metrech rozsvítili nad hlavou halogen a kontrolovali, jestli jsem OK (sorry, blbější přirovnání už mě nenapadlo:D)

   a je tam na mě příliš těch komnat.   DrD je registrovaný produkt firmy Altar. Copyright © 2005-2020 DarkAge Team
   Přepnout na mobilní verzi webu.
   Vytištěno ze serveru DarkAge (www.darkage.cz).