Duší celkem: 906
Přítomných duší: 0
V krčmách: 0

   Knihovna

   Krásná literatura

   Andělé
   Anyen

   13. října 2006

    
   Polámaná křídla andělů lemují prázdnou ulici před tvým domem a v bělavých perutích jim uvízly rudé perličky krve. Z temné oblohy se snáší bílé vločky. Lehce vzduchem vlají a neslyšně padají k zemi protkané pramínky vlažné krve. Ale nerozpustí se v ní... Jen v ní stále a bez konce tonou. Nejsou to vločky sněhu, ale potrhaná hedvábná pírka.

   V očích se ti leskne podivný smutek. Není to lítost nad rozbitou hračkou, mrtvou beruškou, ale opravdový smutek a strach, jakási beznaděj. Zračí se v nich celý svět, který na tebe čeká, nepřátelský a ponurý... A pocit měkkého mateřského obětí pomalu mizí v dáli za tebou.

   Vzduch je těžký a prosycený pachem smrti. Není slyšet cvrlikání ptáčků, dětský smích. Poslední pírko spadlo z nebe, poslední vzpomínka utonula v nachu.

   Proč už se ani trochu neusměješ? Nezavýskneš překvapením? Kam se poděla radost z tvého srdce a z duše klid? Čas vrátit nedokážeš a vzpomínku, co uplavala, nelze polapit.

   Oblohu proťal klikatý blesk, ozvalo se bolestné zahřmění a slzy deště zemi smáčet začaly. Smývaly z ní prach, špínu a rudou krev, tiše a se soucitem, a voda valící se ulicí odplavila i cáry zmáčených křídel... Všechno... Všechno někam pryč.

   Slaná slza ti pohladila tvář, skápla a na hrudi zastudila. Potlačil jsi výkřik, který se ti vydral z hrdla, zaťal prsty v pěst a udělal ten krok vpřed... Vpřed, někam do neznáma.

   Ustal vítr, utichla bouře a po ní přišel klid, takový vyrovnaný a smířený. A po chvíli se ozval slavík z háje a přivítal slunce, které se zablyštilo mezi mraky.

   Svoje anděly už nemáš a zůstal jsi tu sám... Sám a bez ochrany, s krvácejícím srdcem. Výměnou za to chladná náruč neznámého světa zmrazila ti úsměv na rtech. Bojíš se toho, co tě tam čeká? Ale vykroč, vykroč vpřed! Anděly ti zabili, ale ty musíš dál...

   Stáhnout jako PDF
   Názory a komentáře ( 0 /9 )

   [ ZNÁMKY ] | [ ZPĚT ]

   NickZnámka
   Adorka1
   Alizee1
   Amanda1
   Angua1
   Aquarius1
   Arthas11
   Eschiel1
   Feirin1
   Ferro_the_King1
   HadejKdo1
   Christopher1
   Idril1
   Jakub.s2
   Kanyapi1
   King2
   Kresimir2
   Lasar1
   LordJamess5
   Lutus1
   Lynxss2
   Meladyanne1
   Midori1
   Mofik2
   Paul5
   Sanaton1
   Saskiel1
   Vossy2
   Wingy2
   Yenn3
   Zarathustra1


   DrD je registrovaný produkt firmy Altar. Copyright © 2005-2024 DarkAge Team
   Přepnout na mobilní verzi webu.
   Vytištěno ze serveru DarkAge (www.darkage.cz).