Duší celkem: 901
Přítomných duší: 5
V krčmách: 3

   Knihovna

   Krásná literatura

   Hudba Lady Frog
   Bizarro

   22. března 2018

    
   Dojmy z vítězství Velké hry, pás slov o DJingu, hledání skrytých pokladů i mnoho dalšího.
   Neváhejte a čtěte dál.


   Tak tě tu pěkně vítám, Carlo. Jak se vede?
   Ahoj, Bizarro, vede se mi docela dobře, děkuji za optání. (směje se)

   Prozradila bys nám, jak ses dostala na DarkAge?
   Jasně, moc ráda. Začalo to zhruba před třemi lety, kdy jsem se dozvěděla, že vůbec něco takového existuje. Náhodou byl tehdy administrátorem jeden můj kamarád, a tak k zaregistrování vedl už jen malý krůček.

   Jakého kamaráda máš konkrétně na mysli?
   Tím dotyčným je Shadow.

   Dobrá. Většina uživatelů na DA tě zná hlavně jako úřadující vítězku velké hry. Pověděla bys, jaký jsi měla pocit, když jsi ji vyhrála?
   Pocit to byl určitě příjemný, ale jistě to nepředčilo zážitek ze hry samotné. Tehdy byl quest Najít Rue, kde se svou postavou hraji, velmi aktivní, a to celkový dojem ze hry ještě umocňovalo. Na prvních příčkách Velké hry jsem se z naší družiny neumístila jen já, ale i mí kolegové.

   Pocítila jsi po svém vítězství nějakou změnu? Nezačali ti třeba psát nějací tajní obdivovatelé z řad místních hráčů?

   Když se nad tím tak zamýšlím, asi není nic, co bych s tím vyloženě mohla položit do souvislosti. A ani mně samotné to nepřijde jako něco tak výjimečného, abych snad reakce, o kterých mluvíš, očekávala. Než jen o hráči samotném to totiž vypovídá hlavně o tom, kdo měl zrovna kolik času, který quest byl ten rok nejvíce aktivní, jak bavil zúčastněné hráče a podobně. Napadá mě, že role PJ je tady možná trošku opomíjena a že by klidně mohlo nějaké ocenění existovat i pro ně.

   Proč sis jako figurku vybrala zrovna žabku? Má to nějaký hlubší význam?
   Význam určitě má. (usmívá se) Když jsem nad tím přemýšlela, co si jako ikonku na DA zvolit, rozhodla jsem se, že ji odvodím od svého pseudonymu Lady Frog, pod nímž už asi pět let vystupuji jako DJka.

   Tohle téma rozebereme později. Pověděla bys, jaké postavy ráda hraješ?
   Ze všeho nejraději hraji za postavy, které jsou mi něčím blízké nebo sympatické, s nimiž se shoduji na určitých hodnotách. No, a asi by se mi moc nechtělo hrát za postavu opačného pohlaví, mnohdy mi výsledek podobného snažení připadá spíše směšný.

   Mimo jiné jsi to dotáhla i na oficiální PJku. Pověz upřímně, proč jsi chtěla zkusit i ofic. PJing?
   Myslím si, že skoro každý po určité době, kdy se se svými postavami účastní různých příběhů, zatouží si vyzkoušet i druhou stranu mince. Nejinak tomu bylo i u mě. Krom toho jsem už delší dobu měla v hlavě něco načrtnutého a chtěla jsem to realizovat.

   Prozradila bys, o čem je tvůj stávající questík, případně jestli hodláš zakládat ještě nějaký další?
   Můj nynější quest Kajuta 42 pojednává o tajemné lodi, která všemožně trápí jedno malé městečko. Skupina odvážlivců získává zakázku na její odplavení z přístavu na širé moře. Jelikož je quest teprve v začátcích, nerada bych prozrazovala přesnější informace, a to ze zřejmých důvodů. Příběh je zasazen do období raného novověku a na své by si měli přijít jak zarytí bojovníci, tak i ti, kteří upřednostňují neagresivní typ hry.
   V budoucnu, jakmile se mi bude dostávat více volného času, mám v plánu založit další quest. Námět
   nového dobrodružství ještě promýšlím, a tak bych nerada zveřejňovala jakékoliv podrobnosti.

   Existuje na DA nějaký vysněný hráč, kterého bys do příběhu určitě přijala?
   Ne, myslím si, že takový hráč neexistuje. Jednak se může lišit, jak kdo je schopný hrát za různé charaktery, a taky kvalita hráčských příspěvků bývá často proměnlivá, ať už z důvodu časových možností či jak moc někoho příběh pohltí. Nejlepší hráči jsou dle mého názoru ti, které hra opravdu baví, nezávisle na jejich pravopisných a stylistických schopnostech.

   Takže popíráš, že je mezi místními uživateli někdo, o kom bys mohla bez ohledu na předložený charakter říci, že by dovedl okořenit quest?
   Nepopírám, to jsme si neporozuměli. Kvalitních hráčů je mnoho, jistě mnohem více, než o kterých sama vím. Ale není mezi nimi nikdo, o kom by se dalo říci, že je hráč vysněný, protože schopnosti každého jednotlivce jsou individuálně rozloženy a každý příběh potřebuje dochutit trošku jiným kořením.

   Všiml jsem si, že ti byla přidělena funkce zakládání neoficiálů. Prozradíš, jak ses k této činnosti dostala, případně jestli máš v plánu ještě nějakým způsobem pomáhat admin týmu?
   Ano, je to tak. Nedávno jsem Hrunovi kývla na jeho nabídku, jestli bych nechtěla pomáhat týmu s obstaráváním fóra Stínové světy. Musím říci, že mě tato činnost docela baví. No, a pokud bude potřeba, určitě admin týmu i nadále ráda vypomůžu.

   Proč myslíš, že si vybral zrovna tebe? Připouštíš, že by v tom mohla být i protekce vzhledem k tomu, že jsi jeho cvičenec?
   Tato otázka by podle mého názoru měla být spíše položena jemu než mně. Ale každopádně si myslím, že to spojitost má, protože kdyby mě nezačal cvičit, asi bychom se ani neznali. A proč zrovna mě? Možná proto, že mám stabilní přístup na net a asi mi zřejmě i důvěřoval, že to zvládnu.

   Které uživatele na tomto webu bys označila za své přátele?
   No, tak prvně bych asi měla říci, že zde mám několik lidí, kteří jsou mi i v reálném životě nejblíž. Těmi jsou můj dlouholetý přítel Kosi, od dětství nejlepší kamarádka Páža a její partner Spinal. Za své dobré přátele taky považuji Shadowa a Elfiperi, ti sem ale už nechodí. No a pak jsou tu lidé, kteří se mými přáteli stali až díky tomuto serveru. S většinou z nich jsem se poznala na letním megasrazu, jsou jimi například Hrun, Mofik a mnoho dalších, které ale nebudu vyjmenovávat, oni sami určitě ví, že sem patří.

   Jaký je tvůj celkový názor na DA z pozice uživatelky? Co se ti líbí a co bys adminům vytkla? Klíďo buď upřímná, oni to nějak přežijí.
   Na DAčku se mi líbí, že je to server absolutně bez reklam a otravně blikajících oken. Mnoho vymožeností, které zde dnes máme k dispozici, ještě před třemi lety nebyly, proto je jasné, že administrátoři odvádějí skvěle svou práci. Panuje zde také přátelská atmosféra, čímž se nemůže zdaleka každý server pochlubit. Jediné, co mi občas nesedí, je počínání některých uživatelů, kteří se někdy vyvyšují nad ostatní, mnohdy mladší a nezkušené, čímž si asi vynahrazují nesplnění těchto potřeb v běžném životě, nebo jinak si to nedokážu vysvětlit. Nechci ale nikoho jmenovat.

   Opusťme teď hradby Dark Age. Co bys nám pověděla o sobě? Jaká jsi v reálu?
   Jmenuji se Hanka, žiji v Olomouci, kde také studuji na Filozofické fakultě Teorii a dějiny výtvarných umění. Mimo jiné se už nějakou dobu zabývám DJingem, do něhož v poslední době investuji čím dál více času i prostředků. Společně s Kosim pořádáme po Olomouci a střední Moravě pravidelnou techno session, fte Dark Side, která se těší skvělé návštěvnosti už pátým rokem.
   V současné době mě velmi pohltila celosvětová hra geocaching.com, která je pro mě nejlepší relaxací.

   Prozradila bys nezasvěceným, o čem ta hra na geocaching.com je?
   Tato hra spočívá ve využití navigačního systému GPS k hledání skrytých pokladů, které jsou rozesety po celém světě. Poklady jsou dokonce na takových místech v našem okolí, že by je tam nikdo nečekal. S našim týmem jsme jich odlovili asi už dvě stě a do světa jsme vyslali kolem deseti cestovních předmětů.

   Jak ses vůbec dostala k tomu, že chceš dělat DJku?
   Hudbou jsem se zabývala už odmala, ale asi nejdůležitější okamžik nastal, když jsem objevila kulturu elektronické taneční hudby. V Olomouci dříve existovaly proslulé kluby jako Barumba a Depo9, které významně ovlivnily dění na zdejší hudební scéně. Dostalo se mi příležitosti, abych se sama za gramofony postavila, a od té doby mě od gramců museli odhánět železnou tyčí. (směje se)

   Kde a jak vlastně vznikla přezdívka Lady Frog?
   Můj pseudonym vznikl asi před pěti lety, když jsem měla prvně vystupovat. Společně s přáteli jsme se shodli, že by z něj mělo být znát, že jsem žena – proto Lady, a Frog je mým oblíbeným zvířetem.

   Máš ambice to někam dotáhnout, nebo to bereš pouze jako koníček?
   Myslím si, že se to navzájem nemusí vylučovat, baví mě to, a pokud se mi bude i nadále dařit, budu jen ráda.

   Nemůžu se také nezeptat na tvůj hudební vkus. Co ráda posloucháš?
   Protože se zabývám technem, sleduji dění především na techno scéně. Naposlouchávám si songy do repertoáru, a tak tomuto stylu věnuji asi nejvíce času. Když ale mám chuť, pustím si třeba nějaký house, triphop nebo breakbeat. Z kapel a producentů, kteří se mi líbí, bych uvedla například fte Prodigy, Chemical Brothers anebo Fatboy Slim.

   Mimo jiné se mi doneslo, že jsi v reálu celkem fešná slečna. Co je na tom pravdy?
   No, posouzení tohoto bude asi lepší nechat na někom jiném.

   To by bylo asi tak vše. Děkuji ti za příjemný rozhovor. Na závěr bych se tě ještě optal, jestli budeš mít
   v blízké době nějaké vystoupení, kde by tě čtenáři mohli potkat.

   Já taky děkuji za rozhovor. Pro čtenáře asi nejzajímavější akcí určitě bude zmíněná techno session fte Dark Side, která se uskuteční 18. prosince v olomouckém legendárním klubu Metro, kde vystoupíme společně s Kosim. Tentokrát je to spojeno s oslavou mých narozenin a už teď je jisté, že se této akce zúčastní mnoho duší z DA, což se pomalu stává tradicí.

   Článek vyšel v časopisu DAily Mirror v listopadu 2009.


   DrD je registrovaný produkt firmy Altar. Copyright © 2005-2024 DarkAge Team
   Přepnout na mobilní verzi webu.
   Vytištěno ze serveru DarkAge (www.darkage.cz).