Duší celkem: 961
Přítomných duší: 9
V krčmách: 1

   Názory a komentáře
   ...

   Vyhledávání:

   Zpět k dílu Obnovit  1  >>

    
     Jakub.s
     21:53:06  3. srpna 2011
   Jak jsem mohl být tak hloupý a dát čtyřku?


       09:45:52  23. března 2009
   Tak jasně, ale měly by bejt určitý hranice...kdybys byla sadistickej vrah a psala o odporu k násilí, taky je to o něčem jiným, než když v depresi napíšeš něco o zkaženém lidu na zemi a zatracení pro všechny co to páchají navíc je to prostě můj pocit, ten neovládám.
   Můžu si to rozumově vysvětlit, ale v srdci to pořád bude trošku skřípat. Chápeš, ne.


    
      Yenn
     08:35:31  23. března 2009
   Zarabeth: Neupřímnost a pokrytectví? Nemyslím. Neznám snad nikoho, jehož psýché je zcela konzistentní, a dost často dokonce čím těžšího kalibru umělec, tím větší tyhle rozpory jsou. A leckdy vyplave některá ta skrytější součást právě jen v díle.

   Konec konců, sama se za umělce, natož za rozervaného romantika, rozhodně nijak zvlášť nepovažuji, ale kdybych měla posuzovat svoje vážněji míněné texty (po morální stránce) v kontextu toho, jak žiju, moc shody by se na nich asi nenašlo Přitom odžité a naprosto upřímné jsou až moc


       18:02:23  20. března 2009
   Vždycky jsem si myslel, že pikantní je velice krásné slovo...


    
      Kanyapi
     16:37:28  20. března 2009
   Zara: No je fakt, že u Máchy jsou ty podrobnosti vážně pikantní


       14:55:49  20. března 2009
   Tak to je jasný, ale jako bylo by hloupé nemít vůbec žádné hranice pro hodnocení lidí. A jde o to, že některé jeho věci(Máchy - dílka) mi znechutila ta povinnost je číst, některé mi prostě zase tak super nepřijdou a některé se mi pravda docela líbí - jak jsem psala. A tahle debata nebyla o Máchovi. Akorát u něj konkrétně mám pak prostě pocity neupřímnosti a pokrytectví a ty mi to kazej...stalo se.
   Je to subjektivní a nikomu z vás nenutím abyste se mysleli to samé.

   Kdo co hraje, nebo na co kouká je mi třeba jedno, pokud mě nenutí dělat to taky. Kdo co poslouchá totéž. Politika, pokud není extremista anebo se mi to vážně nepříčí taky. Tohle je obecně o tom, že člověk má prostě přirozeně radši lidi, se kterýma se na aspoň něčem shodne...(ačkoli jsou i výjimky, sama pár znám).

   edit: jinak k tomu od Loda - někdy to tak dělám, ale někdy pak ze zvědavosti zajdu dál. A třeba ten Mácha, ten začal nástinem ve škole a pak jsem se jen nevěřícně mrkla na podrobnosti.


    
      Kanyapi
     14:26:40  20. března 2009
   Lodo: Díky! Slyším ji... Amadea jsem viděla snad 20x...
   je to úžasný film. A Přesně to vyjadřuje, co chci říct.
   Tvorba JE I NENI součástí umělce.. byla by šílenost dělat si u každého mravní profil.

   A i obecně.
   někdo hraje střílečky.
   někdo poslouchá hudbu, která mi přijde stupidní.
   někdo má úplně pitomé názory na politiku.
   někdo kouká na porno...
   a znamená to, že jsou to debilové?
   Vnitřní svět každého člověka je zatraceně složitý. Kdyby si chtěl člověk skládat seznamy přátel podle dotazníků "vyhovuje/nevyhovuje", zůstal by sám. Sám se svou dokonalostí.


       13:38:10  20. března 2009
   řekl - Ano, excelence...já jsem vulgární - ale věřte, že má hudba není....

   Zarabeth: no pokud to máš takhle, tak si prostě nezjišťuj z osobního života umělců nic a jen se kochej...tam totiž musíš přistupovat s jistou mírou tolerance


    
      Kanyapi
     22:13:02  18. března 2009
   Jé, Zaruš, kdyby sis přečetla nebo skoukla životy obrovské hromady super umělců, tak zanevřeš na umění.

   Jak řekl Mozart někde v Amadeovi - já jsem hnusnej a oplzlej, ale moje hudba ne. (on to teda řekl trochu jinak, nepamatuju si citaci)
   A měl sakra pravdu.


       12:13:47  18. března 2009
   blé to já teda špatnou polívku taky nerada. u obojího chci kvalitu, ale existuje spousta druhů básní a miniatura je jeden z těch druhů. Ale nedělí se všechno na miniatury a básně, dělí se to mnohem dál. každopádně i miniatura je báseň a nic jako báseň báseň neexistuje

   A abych to upřesnila, nemám ráda Máchu jako osobnost(stačilo mi přečíst si jeho vydanou korespondenci a dozvědět se něco o tom jak žil a jaký měl hodnoty - pro mě naprosto nepřijatelný) ani jeho dílo...ačkoli z toho nějaký části asi i jo(trochu), ale konkrétně Máj teda ne. Asi zčásti to je i tím, jak mi ho každej nutí odmala...ale prostě nee... neříkám, že je to brak(probůh), ale nemám tomu kladnej vztah;)


   [1]  [2]  [3

   DrD je registrovaný produkt firmy Altar. Copyright © 2005-2020 DarkAge Team
   Přepnout na mobilní verzi webu.
   Vytištěno ze serveru DarkAge (www.darkage.cz).