Duší celkem: 1042
Přítomných duší: 1
V krčmách: 0

   Názory a komentáře
   Volání

   Vyhledávání:

   Zpět k dílu Obnovit  1  >>

    
      Lutus
     23:03:44  17. června 2014
   Mě nejvíc vadilo, že tam krom samotného rituálu nebylo nic dalšího. Nemuselo by se doslova vysvětlovat kdo to je nebo k čemu ten rituál. Stačil by náznak... ale ten jsem nenašel

   Mě osobně by se třeba líbilo, kdyby závěr zněl: "Vystoupil z kruhu a se spokojeným výrazem vytáhl z křoví sáňky."


    
     Jakub.s
     22:48:25  29. června 2011
   Při čtení se mi tam vyloženě příčilo několik obratů, nelíbily se mi různé slohové chybky, celkově to ve mně nenechalo nijak moc zvláštní pocity, neoslovilo mě to; trojka.


    
   (uživatel smazánRaistline
     22:51:59  14. května 2010
   Tak jsem to taky přelouskal a na mě tato krátká, na první pohled bezpointová povídka udělala dobrý dojem. Chce to mnohem více se do toho ponořit a celé si to představit a co z toho člověk už vytěží...je to podobné jak s Lynchovými filmy.

   Napsané je to hezky, čtivě a co se týče stylistiky, to si opravdu netroufám hodnotit, protože já píšu jako prase :D a nějaká onanie nad intelektuálními tahanicemi ohledně pár bezvýznamným chybám mi taky nepřijdou jako pointa kritiky literárních dílek :)

   Dal jsem dvojku


       22:34:17  27. prosince 2009
   Soutěž uzavřena.


    
      Eugene
     17:22:40  22. prosince 2009
   Miluju, když si autor hraje se čtenářem, v tomto směru je to opravdu povedené. Bohužel či bohudík, na tom zas tolik nezáleží, mi přijde jasné, že přivolával zimu. Každopádně to má své mouchy a v porovnání třeba s Míwalem jedničku dát nemohu, ale je to jedna až dvě, ne jasná dvojka. (Pokud něco opakuji, omlouvám se, ale snažím se nečíst komentáře, abych nebyl ovlivněn)


    
      Perilan
     20:35:31  21. prosince 2009
   Provádělo to několik generací před ním, měl dopředu připravené teplé oblečení a poté, co se probudil, narážely do té nějaké neviditelné bariéry sněhové vločky. Žádný katastrofický scénář jako Alim v tom nevidím, podle mě bylo jeho posláním přivolat zimu.

   Nicméně ta opravdu velká nekonkrétnost, která je na hranici úplné nepochopitelnosti, není vůbec žádnou devizou. Původně, než jsem se nad tím opravdu zamyslel a přečetl si Biovo upřesnění, jsem chtěl dát čtyřku. Takhle je to slabší trojka.
   Na rozdíl od ostatních mi zpracování připadá dost slabé. Sloh je na spoustě místech neučesaný, některé použité výrazy mi vyloženě neseděly, na pár místech měl být slovesný vid dokonavý místo nedokonavého, a tak dále. V tomhle ohledu je povídka poměrně slabá. Popis rituálu mi připadal zbytečně zdlouhavý a ne zrovna chytlavý.

   Neber si to hodnocení zle, Bio. Podle mě máš na víc a tohle nepatří mezi to nejlepší, co můžeš předvést.


    
      Alim_Thor
     11:00:08  21. prosince 2009
   Zajímavý námět, ale sem tam mi to čtení nějaká věta narušila... jak říkal Matob "neumlé obraty"
   A taky mě zklamalo, že se na konci nedozvím, co teda vyvolával, nebo proč ten obřad vedl. Každopádně mi došlo, že si pod tím mám něco představit sám a proto... Ten chlápek se pokoušel přivolat moc dávno zapomenutou a ukonejšit ji, aby posunula zničení světa o generaci dál

   Dal jsem dvojku


    
      Rohi
     15:40:11  20. prosince 2009
   Pekne napísané, niečo mi tam ale chýbalo do úplnosti. Pokojne to mohlo byť za 1 takto som váhal, no pod vplyvom lepších diel som sa priklonil k peknej trojke.


    
      Mofik
     21:17:05  16. prosince 2009
   Troooošičku neúplné, domyslet si... ano, ale alespoň náznak, jak napsal Matob. Jinak zpracování se mi moc líbilo, takže hezká dvojka


       00:42:29  15. prosince 2009


   [1]  [2

   DrD je registrovaný produkt firmy Altar. Copyright © 2005-2022 DarkAge Team
   Přepnout na mobilní verzi webu.
   Vytištěno ze serveru DarkAge (www.darkage.cz).