Duší celkem: 900
Přítomných duší: 0
V krčmách: 0

   Nápověda

   FAQ - nejčastější dotazy

   Fóra

   Hra

   Knihovna

   Komunita

   Legenda

   Nastavení

   Ostatní

   Postava

   Uživatelé

   Výpomoc


   Fóra

   Je možné, že mi někdo smazal příspěvek na fóru?

   Ano, pokud tvůj příspěvek obsahoval nevhodná slova, nebo porušoval pravidla daného fóra. Záznam o jeho smazání nalezneš na fóru =--Slova do větru--=.

   [ Nahoru ]

   Lze na fórech a v questech nějak vyhledávat?

   Ano, na fórech je vyhledávání jasně viditelné – je umístěno vedle textového pole. V questech je schováno nad textovým polem pro příspěvky, má podobu lupy.

   [ Nahoru ]

   Některá fóra mě nezajímají, jak se jich zbavím?

   Nad výpisem fór klikni na ikonku oka. Pak jen stačí zaškrtnout fóra, která tě nezajímají a potvrdit výběr kliknutím na tlačítko „Uložit“.

   [ Nahoru ]


   Hra

   Hraje se tu jenom dračák?

   Ne, můžeš hrát cokoli. Oficiální podporu herních deníků má zatím pouze Dračí doupě. Zbytek systémů se řeší textovým editorem v poznámkách PJ.

   [ Nahoru ]

   Jak se expuje v neoficiálech?

   V neoficiálech se oficiální expy nerozdělují. Expy může udělit pouze oficiální PJ v oficiálním questu. Na způsobu hodnocení a vývoje postav se musíš domluvit se svým PJ.

   [ Nahoru ]

   Jak se mohu stát oficiálním PJ?

   Nejprve musíš získat 100 expů nebo zažádat admina přes PJ, Teranell nebo Christophera, o odpuštění. Druhou fází je splnění PJ testu složeného z několika tematických okruhů (podrobnosti v odkazu Hra > Test PJ).
   Po úspěšném složení PJ testu musíš absolvovat výcvik pod dohledem zkušeného cvičitele, ve kterém se naučíš řídit příběh a následně projít měsíčním zkušebním obdobím.

   [ Nahoru ]

   Jak se to tu hraje?

   Příběhy na DarkAge se hrají prostřednictvím příspěvků, které popisují činnosti postav. Konkrétní představu o hraní příběhu získáš shlédnutím ukázkového příběhu v nápovědě, nebo prohlídkou některého z *oficiálních questů*. Návod *Jak začít hrát* najdeš v Nápovědě.

   [ Nahoru ]

   Jak si můžu založit příběh (quest)?

   O neoficiální příběh lze požádat na fóru ***Stínové světy***. Oficiální příběhy mohou zakládat pouze oficiální vypravěči.

   [ Nahoru ]

   Jak to, že v některých oficiálech vidím 8 hráčů?

   Jedná se o výjimku potvrzující pravidlo. Tato výjimka se uděluje po souhlasu admina přes PJ a questy například navrátilcům, kteří příběh opustili a později se rozhodli vrátit.

   [ Nahoru ]

   Je pravda, že do hry nemůžu přispívat vícekrát za den?

   Není, každý může přispět kolikrát chce. Oexpované jsou pak vždy dva nejlepší příspěvky daného dne.

   [ Nahoru ]

   K čemu slouží funkce whisp?

   Funkce whisp slouží k šeptání v questu. Usnadňuje podávání „tajných“ informací PJ nebo hráči bez toho, aby se musel psát zvláštní příspěvek. Detailní návod na použití najdeš v Nápovědě.

   [ Nahoru ]

   Kde dostanu kostičku?

   Šedou kostičku dostaneš, když si založíš neoficiální příběh (quest). Pro získání barevné kostičky musíš projít testem a výcvikem, který prověří tvé schopnosti.

   [ Nahoru ]

   Kdo je to vypravěč, případně PJ?

   Vypravěč je ten, kdo řídí příběh (quest), nabírá do příběhu hráče a podává informace o ději.

   [ Nahoru ]

   Kolik můžu hrát questů?

   Počet questů není nijak omezen. Každý hráč si může najít tolik questů, kolik uzná za vhodné. Měl bys přitom ale zvážit své časové možnosti.

   [ Nahoru ]

   Lze hranice 100 expů nějak odpustit?

   Hranice lze výjimečně odpustit pouze v případě dlouhodobého kvalitního vedení neoficiálního questu či doložením kvalitně vedených questů na jiném herním webu - tyto případy se však hodnotí individuálně a rozhodnutí je zcela v kompetenci cvičitelů a adminů přes PJ.

   [ Nahoru ]

   Lze někde najít aktuální seznam oficiálních a neoficiálních PJů?

   Ano, v Nápovědě. Hledej pod heslem Seznamy důležitých uživatelů.

   [ Nahoru ]

   Můj vypravěč (PJ) se ztratil a já chci uvolnit z příběhu (questu).

   Kontaktuj jednoho z adminů přes PJ, tedy Teranell a Christophera. Napiš jim na fórum Stínové světy, nebo pošli jednomu z nich havrana a požádej o uvolnění.

   [ Nahoru ]

   Nemůžu na net. Komu mám dát vědět, aby mě nevyhodili z questu?

   Musíš kontaktovat svého vypravěče (PJ) a omluvit se mu. Pokud bude tvá nepřítomnost dlouhodobá měl bys napsat i Dawonovi a požádat ho o zmrazení účtu.

   [ Nahoru ]

   PJ mi dává málo expů, komu to mám hlásit?

   Problémy s expováním řeší admin pro záležitosti spojené s PJ, momentálně tedy Teranell a Christopher.

   [ Nahoru ]

   Po jak dlouhé době se mažou neaktivní questy?

   Přibližně po dvouměsíční neaktivitě ti na Havrana přijde upozornění o neaktivitě questu. Máš týden na to, abys projevil(a) případný zájem o oživení questu. V případě delší plánované neaktivity se nahlaš adminovi přes PJ, kterými jsou Teranell a Christopher, aby ti quest nemazali.

   [ Nahoru ]

   Vypravěč (PJ) mě požádal, abych formátoval svoje příspěvky. Jak se to dělá?

   Formátování příspěvků se provádí pomocí tagů [i] [b] [u] [tab] [center] (př. [b]Ahoj...[/b]) Část textu uzavřená těmito tagy bude v příspěvku zformátována požadovaným způsobem.
   Tagy, které lze použít:
   i - kurzíva, b - tučně, u – podtržené, tab – odsazení, center – zarovnání na střed.

   [ Nahoru ]

   Zálohují se někde již odehrané příběhy?

   Ano, zálohují. Najeď si na záložku Ostatní a modul Archiv questů.

   [ Nahoru ]


   Knihovna

   Napsal jsem super povídku nebo báseň, kdo mi ji uveřejní?

   Vlastní povídky můžeš zařadit do svého šuplíku v knihovně. Dílo v šuplíku pak lze zpřístupnit ke čtení svým kamarádům, nebo ho zaslat pomocí volby „Předat ke korekci“ knihovníkům, kteří mohou dílo zveřejnit přímo v Knihovně.

   [ Nahoru ]


   Komunita

   Co je to ta krčma?

   Krčmy pro normálního uživatele jsou dvojího typu – krčma U Dona Simona slouží pro styk mezi uživateli jako takovými. Setkávají se tu duše, hledající rozptýlení nebo radu. Veteránovy příběhy a Ve středu světa slouží jako RP krčma pro hraní tzv. chatquestů.

   [ Nahoru ]

   Jak si přidám kamaráda do panelu kamarádů?

   Stačí kliknout na jeho figurku a dostat se tak do uživatelského profilu. Tam najdeš tlačítko „Přidat mezi kamarády“.

   [ Nahoru ]

   Jak zjistím, kdo mě má v kamarádech?

   Stejně jako v reálném životě, ani na DarkAge se nedozvíš, kdo tě považuje za kamaráda.

   [ Nahoru ]

   Komu mám nahlásit sraz, který plánuji uspořádat?

   Napiš havrana libovolnému administrátorovi a rovnou přilož i základní informace a představu o sraze. O plánovaných srazech se můžeš dozvědět v modulu Srazy, kam se dostaneš přes Ostatní > Srazy.

   [ Nahoru ]

   Mám nápad na soutěž, komu ho mám předložit?

   Soutěže má na starosti vždy jeden z adminů, nyní je to Christopher. Napiš mu havrana, ve kterém vysvětlíš, jak by sis soutěž představoval.

   [ Nahoru ]


   Legenda

   Kdo je vlastně Vědma?

   Nejvyšší a nejmoudřejší z nás. Více se o ní dozvíš v Lexikonu duší. Ona je ta, která ti dokáže zodpovědět jakoukoli otázku.

   [ Nahoru ]

   Slyšel jsem o nějaké legendě. Kde ji najdu?

   V knihovně v sekci *Legenda DarkAge*.

   [ Nahoru ]


   Nastavení

   Jak přinutím sovu, aby zavřela zobák?

   Ikonka ozubených koleček v okénku soví nápovědy vede do jejího Nastavení. Tam sovu snadno nastavíš tak, aby mluvila jen na požádání. Další možností je vyhození sovy z postranního panelu v nastavení panelů. Dostaneš se tam přes Nastavení > Postranní panely.

   [ Nahoru ]

   Jak si změním barvu svého textu v Krčmě?

   Změnu barvy tebou psaného textu v krčmách můžete změnit v sekci Nastavení > Herní profil. Tam si vyber ze základní palety, nebo vlastní odstín potažením kurzoru na tebou zvolenou barvu. Do textového pole lze vložit i přesné číslo barvy (v hexadecimální soustavě - podobně jako při psaní v HTML). Potvrď tlačítkem „Uložit změny“.

   [ Nahoru ]

   Kde nastavím postranní panely?

   K úpravě postranních panelů se dostaneš přes Nastavení > Postranní panely. Zde si můžeš přetažením jednotlivých bloků do levého či pravého sloupce nastavit své vlastní postranní panely.

   [ Nahoru ]

   Lze si nějak změnit obrázek?

   Změnu obrázku (avataru) můžeš provést v sekci Nastavení > Herní profil. Existují dvě možnosti – buď si obrázek vybereš z rozsáhlé galerie po kliknutí na odkaz „Vybrat jiný“, nebo si najdeš vlastní. V tom případě zvol možnost Procházet. Avatar nesmí mít větší rozměry než 64x64 pixelů, nesmí být větší než 50 kB a musí být ve formátu .jpg, .png nebo .gif. Před nahráním vlastního avataru zvol nejprve tlačítko SMAZAT. Pokud se avatar neobjeví, zkontroluj, zda splňuje všechny podmínky. Jestliže ano, ve většině případů pomůže CTRL + R nebo ALT + F5.

   [ Nahoru ]


   Ostatní

   Nenašel jsem, co jsem potřeboval. Kde hledat dál?

   Pokud si i po přečtení téhle sekce stále nevíš rady, nahlédni do Nápovědy, kde jsou sepsány všechny pravidla a postupy. Jestli odpověď nenalezneš ani tam, pokus se zeptat na fóru =--Vědma--=, zkušenějších uživatelů v Krčmě nebo v posledním případě administrátorů přes vzkazník.

   [ Nahoru ]

   Vědma nebo Kronikář mi neuznali odpověď, ale myslím, že jsem odpověděl správně. Za kým mám jít?

   Všechny odpovědi se zpětně kontrolují. Pokud si vážně odpověděl dobře, bude ti hádanka nebo rébus uznán dodatečně. Případně na svou domněnku můžeš upozornit na fóru =--Hádanky--= nebo =--Rébusy--=.

   [ Nahoru ]


   Postava

   Jak mám realizovat přestup na další úroveň a je někde přístupná tabulka levelů?

   Tabulka s hranicemi pro další úrovně je v Nápovědě. Samotný přestup probíhá v modulu Hra > Zázraky. Pokud některá z tvých postav má dostatečný počet expů, aby mohla přestoupit, objeví se ti její jméno pod nadpisem Velké posílení duchovní mocí.

   [ Nahoru ]

   Je možné smazat postavu s expy a tyto expy převést na jinou postavu?

   Bohužel ne, zkušenosti (expy) jsou mezi postavami nepřeveditelné.

   [ Nahoru ]

   Kde hledat pravidla pro barda? V dračáku přece není.

   Bard je povolání, stvořené speciálně pro portál DarkAge. Podrobná pravidla nalezneš v panelu Nápověda > Moje postava > Povolání postavy.

   [ Nahoru ]

   Kde získám expy?

   Expy získáš pouze v oficiálním questu.
   V soutěžích, hádankách a rébusech můžeš získat body zázraků (BZ), které později v modulu zázraků můžeš proměnit na expy a přiřadit libovolné z tvých postav.

   [ Nahoru ]

   Kde získám vybavení?

   Vybavení ti přidělí tvůj vypravěč (PJ). Tvá výbava je pevně svázána s příběhem, ve kterém právě vystupuješ. Při přestupu do jiného světa může být kdykoli změněna. Materialismus se mezi mrtvými nenosí.

   [ Nahoru ]

   Může moje postava zemřít?

   Jistě. Nicméně její příběh končí pouze pro quest, v němž umřela. Postavu můžeš libovolně používat dál.

   [ Nahoru ]

   Ostatní z questu používají nějaké dovednosti. Kde je vzali?

   Dovednosti na DarkAge jsou obdobou dovedností z pravidel DrD pro pokročilé. Můžeš se je naučit v modulu *Škola*, který najdeš v osobním deníku své postavy v části Dovednosti.

   [ Nahoru ]


   Uživatelé

   Co mám dělat, když potřebuji změnit zadaný e-mail, pohlaví, jméno postavy, nebo cokoli jiného, co normálně měnit nejde?

   Kontaktuj admina přes uživatelské účty, kterým je momentálně Dawon. Pošli mu havrana a nezapomeň uvést důvod svojí žádosti.

   [ Nahoru ]

   Jak si můžu změnit heslo?

   Změnu hesla jde provést v sekci Nastavení > Osobní údaje. Tam stačí už jen zadat staré heslo, pak dvakrát nové a zmáčknout tlačítko "Provést změny".
   V této sekci můžeš upravovat, případně zveřejňovat, i další osobní údaje – jméno, věk, adresu, národnost a kontakt na tebe.

   [ Nahoru ]

   Jak to, že na některých fórech nemůžu editovat a mazat svoje příspěvky?

   Jedná se o bezpečnostní opatření, uplatňované na důležitých fórech. Toto opatření zabraňuje nesmyslným hádkám a překrucování, které se bohužel v minulosti často objevovaly.

   [ Nahoru ]

   Jak získám lepšího panďuláka?

   Existují celkem čtyři možnosti zlepšení uživatelského statutu. Můžeš vyhrát Malou hru a získat koně, nebo střelce. Můžeš pomáhat s vývojem a získat VIP věž. Můžeš se stát programátorem, nebo knihovníkem a získat dámu. Krále získáš, pokud se staneš administrátorem.

   [ Nahoru ]

   Jsem mulťák a chci se přiznat, ale bojím se, že mi smažete účty. Co dělat?

   Kontaktuj admina přes uživatelské účty - Dawona. Pošli mu havrana a domluv se s ním na dalším postupu. S největší pravděpodobností tě nechá zvolit účet, který chceš dále používat a ostatní nemilosrdně smaže.

   [ Nahoru ]

   Jsme dva a máme společný počítač. Co dělat, abyste nás nesmazali?

   Kontaktuj admina přes uživatelské účty - Dawona. Napiš mu na havrana a domluv se s ním.

   [ Nahoru ]

   Někdo se za mě přihlašuje a píše na fóra. Co s tím mám dělat?

   Nejprve si změň heslo a poté kontaktuj administrátora přes uživatelské účty, nyní je jím Dawon. Pošli mu havrana nebo e-mail a požádej ho o pomoc.

   [ Nahoru ]

   Někteří uživatelé mají místo klasické figurky figurku zelenou. Co to znamená?

   Zelená figurka odlišuje nováčka, tedy hráče, který je na DarkAge zaregistrovaný méně než měsíc. Zobrazení zelené figurky je volitelné. Upravit ho můžeš v Nastavení.

   [ Nahoru ]

   Nemůžu na fóra a do krčmy. Co se to děje?

   Pravděpodobně jsi provedl nějakou lumpárnu a dostal za ní BAN. Pokud ne, obrať se admina přes uživatelské účty - Dawona.

   [ Nahoru ]

   Slyšel jsem, že se tu mažou neaktivní uživatelé. Co mám dělat, abyste mě nesmazali?

   Pokud nebudeš mimo server déle, než několik měsíců, nemusíš se bát. V opačném případě kontaktuj Dawona a nech si zmrazit účet.

   [ Nahoru ]


   Výpomoc

   Chci pomoci s vývojem, kde se mám hlásit?

   Pro všechny aktivní jedince existuje fórum =--Melouchy--= , kam můžeš psát a kde se občas objeví nějaká ta prácička. Nejlépe uděláš, když na fórum rovnou napíšeš, co bys byl schopný dělat. Kromě programovacích schopností jsou ceněny i organizační schopnosti, schopnost psát kvalitní texty a tvorba grafiky ne nutně počítačové.

   [ Nahoru ]

   Jsem z cizího webu a chtěl bych DarkAge nabídnout spolupráci. Co mám pro to udělat?

   Spolupráci s ostatními weby řeší administrátoři webu. Kontakt s nimi navážete nejlépe e-mailem darkage@darkage.cz.

   [ Nahoru ]

   Mám vlastní návrh na vylepšení webu, komu ho můžu napsat?

   Všechny uživatelské návrhy patří na fórum Patentní úřad.

   [ Nahoru ]

   Našel jsem něco, co nefunguje, jak by mělo. Co s tím?

   Nejjednodušší je chvilku počkat, zda to nebyla jen dočasná chyba. Pokud ne, ozvi se na fóru =--Boty, Botky, Botičky--=. Nejlepší je rovnou i dodat screen chyby.

   [ Nahoru ]

   Zbylo mi pár drobných z kapesného, jak vás můžu podpořit?

   Veškeré informace najdeš v modulu *Pokladna*. Dostaneš se k němu přes Ostatní > Pokladna.

   [ Nahoru ]


    
   [ ZPĚT ]

   DrD je registrovaný produkt firmy Altar. Copyright © 2005-2024 DarkAge Team
   Přepnout na mobilní verzi webu.
   Vytištěno ze serveru DarkAge (www.darkage.cz).