Duší celkem: 906
Přítomných duší: 2
V krčmách: 1

   Knihovna

   Krásná literatura

   Conventicon: na vlnách fantastiky
   Perilan

   20. března 2018

    
   Kvízová otázka: přežije jedna nebohá střední škola třídenní nápor více či méně civilizované bandy fantasáků? Zatěžkávací testy za účasti téměř tří stovek exemplářů byly provedeny mezi 28. a 30. srpnem 2009. Conventicon poprvé.

   Lidé neznalí toho, co mělo čekat útroby OA Svatoslavova, mohli být pravděpodobně trochu konsternovaní, když jen tak procházeli kolem. Popravdě to muselo vypadat, že se někteří školou povinní zbláznili a tak moc se jim chtělo zpátky do ústavu, že se jali okupovat jeho budovy už pár dní dopředu.
   Ačkoli se jednalo o vůbec první ročník akce, poporodních komplikací bylo k vidění jenom málo a vše šlapalo tak, jak mělo. Bufet – což je ostatně zřejmé z číselného vyjádření na www. conventicon.cz – byl pravidelně obležen, Verlainova čajovna měla většinou taky napilno, blízký park čas od času obsadil gang s vodní dýmkou a člověk se mohl nudit, jen když se opravdu nudit chtěl. Linií bylo s ohledem na datum narození conu dostatek a zajímavého programu v nich jakbysmet – s půlnocí se spát nechodilo a různé one-shotové hry zajišťovaly početné bandě nespavců dekorativní kruhy pod očima. Není možné se tu rozepisovat o všem, co bylo k vidění; kdybych to měl brát zevrubně, nestačilo by mi možná ani celé číslo časopisu. Za návštěvu rozhodně stály přednášky TOP 10 reprezentované známými českými spisovateli, zajímavá byla i centrální linie Conventiconu, na všelijakých conech už zabydlené japonské fenomény anime a manga nebo Duna – program věnovaný nestárnoucí klasice z pera Franka Herberta.

   Umně zvládnutá organizace celé akce sice nedávala tušit, že jde o první ročník, ale znát to přeci jen bylo – atmosféra byla svým jistým způsobem uzavřená a k tomu, aby ji člověk mohl s klidným svědomím nazvat přátelskou, něco málo chybělo. Svůj podíl na tom má dozajista i to, že 280 lidí, v to počítaje i organizátory, školu zkrátka nedokázalo opravdu naplnit. Je to jediná drobná vada na kráse, která, jak věřím, s příštími ročníky určitě zmizí. Nemalujme čerta na zeď – tři stovky účastníků jsou na první rok dobrým výsledkem.
   Conventicon jako akce určená příznivcům fantastiky jakéhokoli zrna ukázala, že má velký potenciál zařadit se v budoucnu mezi stálice na poli českých conů – a pokud se vše podaří a bude i příští rok, neváhejte a zúčastněte se také. Ten zážitek za to stojí.

   Aldiana:
   „Kdybych měla volit, jaký nejsilnější dojem jsem si z Conu odnesla, pak by to nepochybně byla obava, že usnu za pochodu. Tu naštěstí celý víkend úspěšně zaháněly všechny nové tváře, jež jsem tam měla možnost potkat, a bohatý program, kde si i nepříliš zažraný fantazák jako já dokázal najít své (a v neposlední řadě také bufet s bezednými zásobami kávy).
   Osobně mne nejvíce zaujaly hry a přednášky o nich – snad jich bude na rok ještě víc – a všemožné workshopy, kde byla možnost si ozkoušet vlastní ne/schopnosti. Další ročník budu určitě nadšeně vyhlížet, stejně jako (ať je to pěkně veřejně :)) tu slíbenou Andílkovu přednášku.”

   Astralien:
   „Když se přiblížilo tohle setkání, stále víc jsem pochybovala o svém zdravém rozumu. Můj druhý con (před tím to byl S-Con 2008) a já Andílkovi odkývala, že budu přednášet. A ještě o LARPech a dřevárnách. Ano, jezdím na ně. Ano, mám za sebou více než deset akcí… No, téma jsem si vymyslela sama, tak jsem si řekla: hop, nebo trop. To, jak jsem uzavřela páteční DA linii, to bych raději nechala na posouzení těm, kdo tam byli. Musím však moc poděkovat Kale, Rulíkovi a Winimu za spolupráci.

   A co zbytek? Překvapilo mne, že na akci bylo málo lidí. Sice sem neprošla všechny místnosti, ale měla jsem takový podivný pocit prázdnosti. To však není chyba organizátorů, kteří dle mého zvládli zajistit dobrý bufet, šermířskou skupinu i místo. Sice jsem hodně času prospala, ale to, co jsem slyšela, se mi moc líbilo.

   Co zlepšit pro příště? Víc lidí, aby bylo víc ‚živo‘. A pro mne? Vzít si sebou Maté.”

   Kale:
   „První ročník Conventiconu se rozhodně povedl. Zdál se sice chudší na linie, než bývá Pragocon, občas nebylo kam jít, ale aragornská místnost takové zbloudilce vždy ráda uvítala. Ti nerozhodní tam byli dokonce přeneseni. :)
   Udivilo mne, že přestože to bylo poprvé, byla účast podstatně levnější než PGC, i sleva na přednášku citelně vypomohla peněžence. Organizátoři mají zjevně dobrý nos na osobnosti a Horečka sobotní noci dopadla zajímavě. Potěšilo mne zejména, že se zde nevyskytly linie z Potterovských webů. :)
   Zklamal snad jen Andílek a jeho nedonesená flaška. :D Každopádně ráda pojedu na další ročník.”


   Další reporty z Conventiconu, stejně jako detaily
   o proběhnuvších liniích a budoucnosti akce, najdete
   na www.conventicon.cz.

   Článek vyšel v časopisu DAily Mirror v září 2009.


   DrD je registrovaný produkt firmy Altar. Copyright © 2005-2024 DarkAge Team
   Přepnout na mobilní verzi webu.
   Vytištěno ze serveru DarkAge (www.darkage.cz).