Duší celkem: 902
Přítomných duší: 5
V krčmách: 3

   Knihovna

   Krásná literatura

   Námořní bitva
   Harrieta

   3. září 2010

    
        Velká plachetnice brázdí poklidné vlny, nad hlavou křičí rackové, sluneční paprsky opalují kůži do kakaova a větřík si pohrává nejenom s plachtami, ale i s vlnkami.
        „Na levoboku nepřátelská loď! Pozor na levoboku!“ ozvalo se z hlídkového koše. Najednou, kde se vzala, tu se vzala, druhá plachetnice. Na jejím stěžni se třepotala bílá vlajka, na které byla zobrazena lebka a zkřížené hnáty. Piráti! Konec klidné idylce, všechno se připravuje na bitvu. Velkou a tvrdou námořní bitvu.
        Netrvá to dlouho a obě lodě jsou u sebe a velká bitva začíná. Zuří lítý boj a dokonce i nebe se zatáhlo. Zvedl se vítr a lodě se kymácejí ze strany na stranu.
        Námořníci šermují a bojují ze všech sil. Sem tam proletí nějaká ta šipka nebo dokonce i kulka. Pozor! Kácí se stěžeň, plachty jsou nadmuté větrem. „Muž přes palubu!“ ozývá se každou chvilku. Oba kapitáni posílají do boje všechny námořníky, které mají k dispozici.

        Nebe se znovu rozjasnilo, vítr pomaličku ustává. Námořníci dobojovali. Obě lodě se pohupují na mírných vlnkách poklidné hladiny.
        Kdo vyhrál? To se jen tak nedozvíme, protože oba kapitáni zmáčení od hlavy až k patě usnuli na dece vedle mě. Takový tuhý boj jednoho vyčerpá a co teprve dva! Slunečník upravím tak, aby na naše dva statečné kluky moc nesvítilo odpolední slunce a začnu uklízet pozůstatky té velké námořní bitvy.
        Občas se s úsměvem otočím k dece, kam se přesunul i nejvyšší admirál a spokojeně spí. A já? Pomocný personál se právě vydal do kuchyně, aby připravil vydatnou svačinku a vymyslel další rozptýlení pro naše tříleté námořníky...

   Stáhnout jako PDF
   Názory a komentáře ( 0 /8 )

   [ ZNÁMKY ] | [ ZPĚT ]

   NickZnámka
   Azurac2
   Difoe2
   Drizzt2
   HadejKdo2
   Hejli1
   Jakub.s2
   Juker1
   Kanyapi1
   Lutus1
   Mofik2
   Teranell4
   Theera2
   Zarabeth1


   DrD je registrovaný produkt firmy Altar. Copyright © 2005-2024 DarkAge Team
   Přepnout na mobilní verzi webu.
   Vytištěno ze serveru DarkAge (www.darkage.cz).