Duší celkem: 902
Přítomných duší: 4
V krčmách: 3

   Nápověda

   Jak začít?

   DarkAge je hra založená na motivech hry na hrdiny, nazvané Dračí doupě. Umožní vám vžít se do role vytvořených hrdinů a pod taktovkou PJe (Pána Jeskyně) zažívat nejrůznější situace a dobrodružství.

   Vaším prvním krokem po registraci by mělo být založení takovéto postavy. V odkazu "Hra", na levém panelu, proto klikněte na tlačítko "Nová postava". Naskytne se vám možnost výběru z několika ras a povolání, popsaných v Nápovědě, v sekci „Moje postava“, kde naleznete i další důležité rady. Nebudete-li si během tvorby postavy vědět s něčím rady, stačí kliknout na příslušný .

   Inspiraci lze najít též v Ukázkovém questu. Stačí kliknout na libovolnou postavu a zobrazí se její osobní deník.

   Po vytvoření postavy je nutné zařadit ji na seznam u "Verbíře", odkud teprve může být přijata do některého questu (příběhu). Předpokladem úspěchu je alespoň stručně nastíněná historie, charakteristika a vzhled postavy a především Upoutávka, kterou můžete ke každé postavě na Verbíři napsat.

   Vyhlédněte si konkrétní quest, který vás něčím zaujal. Světy, žánry i způsoby vyprávění jsou různé, proto doporučujeme vybrat si takový, který vám „sedí“ a nesnažit se protlačit do libovolného z nich, bez ohledu na jeho zaměření. Stačí si přečíst několik příspěvků k získání potřebných informací o daném questu.

   Obecně platí, že příběhy, vedené PJi s barevnou kostičkou, jsou kvalitnější. Další možností jsou také Výcvikové tábory – tj. speciální questy pro začátečníky, vedené chůvičkami, ve kterých se každý může naučit základům místní hry. Zapojit se do nich však můžete pouze, pokud má vaše figurka zelenou barvu.

   Když máte vybráno, kontaktujte PJe, který quest vede. Nejjednodušší cestou je krčma, je-li v ní dotyčný zrovna přítomen, nebo havraní pošta.

   Nalezení vhodného questu a přijetí vaší postavy může někdy trvat, rozhodně se nevzdávejte, neuspějete-li během několika prvních pokusů.

   O přijetí postavy do některého questu se dozvíte systémovým havranem. Název questu se vám též objeví v postranním panelu. Stačí na něj kliknout, abyste se dostali přímo do hry. Taktéž se vám objeví i nové questové fórum, určené k řešení všech věcí, týkajících se daného příběhu.

   Abyste se dozvěděli více o možnostech a hraní na serveru, doporučujeme pročíst si Nápovědu.

   V kostce:

   1. Vytvořte si postavu v odkazu "HRA".
   2. Přihlaste ji k "Verbíři" a pokuste se zaujmout sepsáním Upoutávky.
   3. Vyhlédněte si quest a oslovte PJe.
   4. Přes název questu v postraním panelu si můžete začít užívat hru.


    
   [ ZPĚT ]

   DrD je registrovaný produkt firmy Altar. Copyright © 2005-2024 DarkAge Team
   Přepnout na mobilní verzi webu.
   Vytištěno ze serveru DarkAge (www.darkage.cz).