Duší celkem: 901
Přítomných duší: 1
V krčmách: 0

   Střelecký koutek
   Pro nadšence do Airsoftu a všech projektilových sportů.

   Vyhledávání:

   Obnovit  1  >>

    
      Astralien
     09:53:44  26. července 2021
   Sandonoriko: Moje slova...


   Možná přidám historku, co koluje Plzní z ozbrojeného přepadení jednoho podniku, kde je tak nějak vyšší koncentrace lidí s pistolemi... Dobře, chlap, co šel do toho přepadení byl adept na Darwina. Výpověď barmana:

   O: "Co jste dělal, když pan XY začal mířit na servírku zbraní a chtěl peníze?"
   Barman: "Vytáhl jsem svou legálně drženou zbraň a začal miřit na útočníka..."
   O: "A co dělala servírka?"
   B: "Vytáhla svou legálně drženou zbraň a začala mířit na útočníka..."
   O: Co dělali hosté?
   B: Velká část vytáhla své legálně držené zbraně a začali mířit na útočníka?
   O: A co bylo pak?
   B: Požádali jsme pana XY, aby vyčkal příjezdu policie...

   Pravděpodobně upraveno časem/lidmi... Ale věřím, že to zrovna v tomhle podniku mohlo vypadat dost podle "popisu".


    
      Rohi
     09:48:23  26. července 2021
   No, tu vzniká problém, že strieľanie nie je také jednoduché a strieľanie na iného človeka už vôbec nie. Reálne to dokážu cca 2% ľudí (bez trvalých psychických následkov), 1% z toho sú ľudia s antisociálnou alebo disociálnou poruchou osobnosti (psychopati a sociopati). Ostatní to dokážu jedine vo veľmi vypätých hraničných situáciách (ohrozenie života/rodiny), alebo pokiaľ nevidia do tváre druhej osoby. Aj tak sa to následne prejavuje psychickými problémami (najznámejšie asi PTSD). V niektorých armádach prechádzajú vojaci psychologickým tréningom, aby boli schopní streľby na živý cieľ, "vďaka" čomu môžu vyvinúť PTSD aj bez toho, aby boli nasadení alebo museli niekoho zastreliť.

   A ja sa neviem ubrániť pocitu, že by niektorí ľudia mávali zbraňou bez rozmyslu - dobrý filter je, že 9 z 10 ľudí, o ktorých viem, že držia zbraň na nepoľovné účely, by som povedal, že by ju mať nemali. Tak isto, ako ľudia, ktorí si kúpia bojového psa sú vo väčšine prípadov ľudia, ktorí ho vycvičiť (aby nebol okoliu nebezpečný) nevedia, a hlavne im imponuje, že ten pes je nebezpečný. Tak isto je športová streľba a streľba na terč super zábava, ale tí ľudia ju nemajú na streľbu na terč, ale pre situáciu, ktorá pre väčšinu ľudí v živote nikdy nenastane. Ak takí ľudia dokážu psychotesty urobiť, potom máme zlé psychotesty. Na druhú stranu, keby sa zavádzali plošne, podmienil by som nimi aj vodičáky.
   Druhá vec je, že vzniknutá prestrelka (aj mentálne 100% zdravému človeku môže "preskočiť") by bola v prípade, že 90% ľudí má zbraň, proste absolútny masaker, pri príjazde by policajti nevedeli, kto je útočník, a kto sa bráni, odrazený alebo mimo letiaci projektil ti zastrelí babku, čo na balkóne polieva muškáty, navyše vytiahutím zbrane sa z teba automaticky stáva účastník konfliktu (a treba zvážiť bystander effect).
   Navyše si stačí pozrieť, ako napätí sú policajti v USA pri každej cestnej kontrole - keďže zbraň tam môže mať hocikto, vždy rátajú s tým, že každý nepredvídateľný pohyb rukou je siahanie po zbrani (lebo to tak občas skutočne je). Viem, že tam nie je veľmi veľká kontrola zbraní, ale aj tak.
   Dodám len, že proti zbraniam ako takým nie som, súčasná legislatíva mi pripadá vcelku tolerovateľná (riešil by som akurát tie psychotesty hlbšou previerkou), uvoľňovanie nepovažujem za rozumné, no asi je každému jasné, že touto legislatívou kompenzujú neschopnosť zasiahnuť proti čiernemu trhu so zbraňami, ktorými je páchaná väčšina násilných činov so strelnou zbraňou.


       09:38:00  26. července 2021
   Základní myšlenka je ale taková, že pokud jsi osoba spolehlivá a bezúhonná, nejsi úplný debil, protože naučit se všechny (kolik jich je? Kolem sedmi set?) otázky vyžaduje jistou míru inteligence, a jsi v pořádku i po zdravotní stránce, tak tou zbraní prostě mávat nebudeš.
   Ano, můžeme se dohadovat, že přeskočit může i zenovému mistru, ale to je výjimka, ne normální stav. Jistě, čím více bude zbraní, tím více se ta anomálie bude projevovat, ale o tom to není.

   Tím zákonem se to procento "ozbrojených" lidí nijak extra nezmění. Spíše jde o to, nesahat na zbraně lidem, co už je mají. Protože co se stane? Část lidí zbraň odevzdá a část nahlásí ztrátu... To ještě jde, protože zbraň bude v rukou lidí, co splňovali zákonem dané podmínky. Blbé je, že nebudou mít kde cvičit. A co bude dál? Někdo bude chtít zbraň prodat, ale legálně to nepůjde, tak ji prodá komukoliv... a tady je ten průser.

   A něco na zamyšlení... kolik jste kdo viděl (ve zprávách, na YT, ...) lidí mávající zbraní? A kolik kdo viděl lidí jedoucích v protisměru? Kolik kdo zažil přepadení s pistolí, a kolik kdo nedání přednosti (nebo třeba riskantní a nesmyslné předjíždění)?


    
     SimaCZ
     02:36:49  26. července 2021
   Tak já například zbrojak nemám, stejně jsem ale pro zbraně... Všichni co tvrdí, že čím víc zbraní, tím větší nebezpečí, nechápou základní logiku... Když bude mít zbraň každý člověk, co je schopný projít testem psychiky, málokdo si dovolí mávat zbraní jen tak, protože tam bude to vědomí, že zbraň má vlastně technicky každý a veškeré tyto blbosti se mohou hodně nevyplatit... Tvrdím, že tím se to bude samo velmi dobře regulovat, neboť ruku na srdce, kdo z nás všech by si dovoloval a choval se jako idiot, když víme, že ten druhý má na 90% zbraň, takže vlastně nehrozí, že by se nám podařilo ho jen tak zastrašit?

   To jen taková lehká potrava pro večerní přemýšlení a oheň této debaty... A teď do sebe :D


    
     JokerS
     21:37:11  25. července 2021
   Někteří lidé by si měli jen tak zkusit udělat zbroják, aby se regulovaly ty debilní pseudoargumenty.


    
      Astralien
     17:17:50  23. července 2021
   Co znám lidi, co maj zbroják, jsou to většinou klidný osoby, který ví, jak se zbraní pracovat a kdy ji vytáhnout a kdy ne. Znám jich asi 5, respektive to o nich vím. Takže fakticky se víc bojím idiotů-řidičů, než idiotů-legálních střelců.


    
      Kosi..
     15:31:30  23. července 2021
   Chriss:
   Zajímavý jakou důvěru mají lidi k policajtům. U těch ti zbraně nevadí předpokládám?

   Ale normální lidi (třeba já) by to měli mít zakázaný? Proč?

   Opravdu je voják nebo policista vždy tak briliantní a poklidnej člověk, kterej zbraně nemůže zneužít? Je to opravdu tak vzdělanej člověk, obecně vyzrálá osobnost?

   Osobně věřím, že lidi, co si zbroják udělají nejsou v naprosté většině idioti, jak se možná může zdát (ono i zvládnout zkoušku není úplně nejlehčí a mnoho lidí vyhoděj) a máváním před obličejem legální zbraní bez důvodu? To budou jednotky případů za rok, myslím si - hrábnout může každýmu, to ale není důvod bát se zbraní.

   "Si vis pacem, para bellum."


       13:03:28  23. července 2021
   Zvláště pak, když se v posledních dvou letech ujišťuji, že 70% lidstva by mělo mít papíry na hlavu nebo se jít rovnou nechat zabít/vykastrovat.


       13:00:46  23. července 2021
   Ach ta zlá EU, co může za všechno.

   "Nemáchejte mi tou zbraní před obličejem."
   "Můžu, mám na to Ústavní právo," řekl s pistolí v ruce blbeček poté, co jsi mu řekl, aby s dovolením ustoupil stranou a tys mohl projít.

   Hele, nejspíš tu mluvím o extrému a možná i o něčem trochu jiném, ale celkově si myslím, že by se mělo jít spíš opačným směrem, než to vpisovat do nějakých nadřízených listin, aby na to nikdo nemohl šáhnout...


    
      Kosi..
     11:26:16  23. července 2021


   Vždyť to máme v zákoně pořád stejně. Zástupy blbečků si to můžou vykládat po svym už roky...

   Akorát jsme si tím udělali pojistku, aby nám EU nezačala mluvit do našich věcí.

   ________________________________
   § 28Krajní nouze

   (1) Čin jinak trestný, kterým někdo odvrací nebezpečí přímo hrozící zájmu chráněnému trestním zákonem, není trestným činem.

   (2) Nejde o krajní nouzi, jestliže bylo možno toto nebezpečí za daných okolností odvrátit jinak anebo způsobený následek je zřejmě stejně závažný nebo ještě závažnější než ten, který hrozil, anebo byl ten, komu nebezpečí hrozilo, povinen je snášet.

   § 29Nutná obrana

   (1) Čin jinak trestný, kterým někdo odvrací přímo hrozící nebo trvající útok na zájem chráněný trestním zákonem, není trestným činem.

   (2) Nejde o nutnou obranu, byla-li obrana zcela zjevně nepřiměřená způsobu útoku.   [1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6

   DrD je registrovaný produkt firmy Altar. Copyright © 2005-2024 DarkAge Team
   Přepnout na mobilní verzi webu.
   Vytištěno ze serveru DarkAge (www.darkage.cz).