Duší celkem: 901
Přítomných duší: 1
V krčmách: 0

   Názory a komentáře
   Krvavý rubín

   Vyhledávání:

   Zpět k dílu Obnovit <<  2 

    
      Perilan
     16:58:02  22. listopadu 2007
   Holy.. Ti dík. Aspoň už vím, že všechna moje tvorba je nudná


       15:22:38  22. listopadu 2007
   já to tady asi hodnotit nebudu. možná je špatná jen sekce. dala bych to do "Co se do knihovny nevešlo" a koukali bysme na to taky jinak...škoda jen názvu, je fakt otřepaný. nvm jestli je to to cos mi tenkrát posílal do mailu Keshi, tamto jsem ještě nestihla přečíst ještě tam mrknu


    
     Holyan
     11:14:04  22. listopadu 2007
   Tak, přečteno. Je to divný. Moc krátký, o ničem.
   Je to už holt tak trochu Perilanovskej syndrom - píšeš dobře (ať mi Jon nekecá do toho, že to až na pár detailů nebylo stylisticky na jedničku), máš evidentně docela slovní zásobu, ale k čemu to je, když se u toho čtenář nebaví? Teda alespoň já se nebavil. Čekal jsem nějakou hlubší pointu, že to dopadne nějak jinak, než v 99% americkejch filmů. Proč ji tam tu kudlu nevrazil už někdo dávno? Muselo po ní přece jít spousta dalších policajtů. A když to je tak snadný, musel by to přece udělat někdo už dávno. To se mi zdá vcelku jako logická chyba, nedomyšlenost.
   Také to neskutečný klišé s trháním srdce... to si můžu jít radši zahrát WoWko, než číst povídky, tam se srdce trhaj ostošest.
   Taky ono klišoidní prostředí... k tomuhle se to prostě nehodí. Aby povídka v New Yorku byla originální, tak se může odehrávat na nějakých zvláštních místech (co třeba v úplně obyčejném domě), ne na vrcholu mrakodrapu. Protože - jakto, že se jich tam nikdo dávno nevšiml? A protože - na mrakodrapech dělaj kraviny Spider-Man a podobný lůzři. Proto mi tam tenhle děj nesedl.

   Takže abych to shrnul - stylisticky fajn, potenciál tam určitě je, ale příště se vyhnout klišoidním a krátkým policejním vyšetřováním, nebo jak to nazvat. A vůbec - chybělo mi tam, že se tam nikdo s nikým nevyspal. To pak neni správnej emerikn můvíe. Jinak jo - Jon má recht.

   Já dávám 3.


    
     Holyan
     23:14:15  21. listopadu 2007
   Asi zase začnu psát, ty Jonovy komentáře mě baví


    
      Angeluss
     19:44:03  21. listopadu 2007
   Na mě to nezapůsobilo. Většinou souhlasím s tím co tu napsal Jon. Nemůžu se ubránit pocitu, že je to nedodělané. Hodně věcí mi tam chybí a něco přebývá. Taková epizodka, ale nicneříkající chybí ji začátek a vlastně i prostředek.


    
      Jon
     00:20:18  21. listopadu 2007
   Tak, a protože sem půl hodiny píšu sakra dlouhej komentář, kterej si nakonec velmi vtipně smažu, shrnu jen to nejdůležitější, co sem chci napsat v bodech :)

   1) Slušný vypravěčský styl, ovšem trochu suchý a taky ne bez chyb. Říct například, že se za hodinu nic nezměnilo, jen mírný déšť se změnil v průtrž mračen etc... To není úplně šťastné. A takových momentů je v textu víc...

   2) Známe jméno agenta Winchestera (zbytečně!). Víme, že je na střeše mrakodrapu (zbytečně) a můžeme se domýšlet, co tam asi dělá (žeby něco jako zmizení kongresmana?) - dál o něm ale nevíme nic. Žádná motivace, žádné vysvětlení, jak se dostal do takové "sekty", nic...
   Známe jméno velekněžky Naréy. Víme, co má zhruba na sobě, víme, že ovládá sektu (proč? jak?), víme, že na ruce má divný rubínový prsten (PROČ? Zbytečně!).... A víme, že jí nakonec někdo odkrouhne nožem s bílou slonovinoou rukojetí. Ale proč? Zase zbytečně... protože to není rozvedeno, a jelikož je to pointou textu, malé rozvedení by si to možná zasloužilo... Okolnosti tohohle "krouhnutí" ani nejsou pořádně popsané... takhle to vypadá, že se jí nůž v těle mysticky zjevil (a možná to tak je, ale v tom případě jsem nepochopil nic...).

   3) Pointa slabá. Celá povídka by se dala shrnout takhle:
   "Agent NYP se účastní podivného obřadu sekty, která očividně provozuje nějaký druh psychické síly - snad magii. Během obřadu začne bouře a liják, velekněžka působí opravdu děsivě. Najednou se ale začnou dít věci! Promluví anglicky a jako Bůh na konci apokalypsy odměňuje věrné a trestá zrádce. Náš agent je bohužel zrádcem, a tak ho sekta mysticky odkrouhne, přičemž rubín na prstenu velekněžky z neznámých důvodů chlemtá jeho krev. Stane se ale něco překvapivého, dějový zvrat hodný hollywoodského scénaristy - kdosi (možná) vrazí velekněžce do břicha nůž a povídky je konec. Sekta se rozuteče a povídka je napsaná."

   No, toť vše, u mě za tři až čtyři, po rozvaze tři, protože zas tak zlé to nebylo. Prostě "dobré", i když to asi slyšet nechceš. Nenech se ale odradit mojí dementní kritikou, stejnak jsem jen ucho, co psaní hovno rozumí, abych tak řekl.
   Takže. Až si od tebe příště přečtu něco dalšího, chci se baviiit!

   S přáním úspěchů do budoucna Jon :))


    
      Perilan
     23:11:32  20. listopadu 2007
   No, je to poměrně umně napsané, ačkoli jsem si všímal pár momentů, kdy formulace popisů trochu zaskřípala. Nic, za co by se střílelo. Vypíšu je někdy jindy, až nebudu tak utahanej a budu se na to víc soustředit.

   Jedničku jsem dal Jonově Dani Pokroku nebo Místě na slunci od Kany. Tohle je pointou, která mě, chtě nechtě, právě dvakrát nezaujala, o stupínek dva pod nimi. Stejně tak postrádám rozsáhlejší příběh se širšími osnovami, na kterém by si čtenář víc smlsnul - tohle mi zmiňovaná dvě dílka nabídla, ačkoli taky, jako ostatně všechno tady, nebyla dokonalá.
   Dám Ti dvojku a jedničku si nechám pro nějakou Tvou další věc, která tohle doufejme předčí. Nějaký hlubší rozbor si nechám na jindy, až nebudu zívat.


    
     Skya
     21:23:40  20. listopadu 2007
   Tatínku, to se Ti povedlo :) Naprosto bezkonkurenčně za jedna.


   [1]  [2] 

   DrD je registrovaný produkt firmy Altar. Copyright © 2005-2024 DarkAge Team
   Přepnout na mobilní verzi webu.
   Vytištěno ze serveru DarkAge (www.darkage.cz).