Duší celkem: 901
Přítomných duší: 6
V krčmách: 3

   Knihovna

   Krásná literatura

   Mytologie – Vznik ostrova Seeland
   Petwald

   2. května 2018

    
   Jednoho večera předváděla krásná bohyně Gefjona při hostině v asgardském paláci jedno kouzlo za druhým a bavila jimi hosty.

   Nejprve se dala na věštění, protože byla obdařena schopností vidět budoucnost, aniž by však uměla měnit její běh. Potom přičarovala houf pestrých ptáků a následně je zas nechala zmizet.
   Schopnosti plavovlasé Gefjony natolik okouzlily jednoho z hostů, krále Gilfiho, že jí nabídl jmění. Rozhodl se dát jí tolik půdy, kolik bude schopna za jednu noc zorat jednoduchým pluhem. Krásná bohyně neváhala a souhlasila. Zavolala své čtyři syny, svalnaté siláky, které velmi milovala. Šibalsky se usmála a proměnila je ve čtyři mocné, bujné býky. Býci celou noc orali rozlehlé pozemky na jihu Švédska a pracovali s takovým zanícením, že zorali a obdělali obrovský lán země a přemístili jej až k moři. Nazítří ráno si Gefjona a její synové, kteří se opět stali lidmi, přišli pro svoje království: u pobřeží, v místech, kde zorali zem, se rýsoval velký úrodný ostrov, jenž nazvali Seeland, zatímco na švédské straně byla obrovská díra, která se zvolna zaplňovala vodou – budoucí jezero Maelar.

   Článek vyšel v časopisu DAily Mirror v únoru 2011.


   DrD je registrovaný produkt firmy Altar. Copyright © 2005-2024 DarkAge Team
   Přepnout na mobilní verzi webu.
   Vytištěno ze serveru DarkAge (www.darkage.cz).