Duší celkem: 906
Přítomných duší: 4
V krčmách: 1

   Knihovna

   Krásná literatura

   Záchrana Gandaru
   Unknown Hero

   20. února 2006

    
   Vyhoštěni z Gandaru

   Gandar je pobřežní město ležící na severu Velké Británie, jen sto padesát mil od temného ostrova. A tam také začíná náš příběh.
   Byl krásný slunný den, tehdy jsem si vyšel na skálu u moře, když jsem se rozhlédl po moři, co nevidím! Na temném ostrově se něco děje, použil jsem své kouzelné moci abych se tam v mysli podíval, najednou jsem spatřil, že na ostrově kopou skřeti veliké doly, stavěj lodě a armádu . Tehdy jsem je sledoval asi dvě hodiny. Z ničeho nic mě někdo omráčil.
   Probudil jsem se až ve vězení s dalšími spoluvězni, byli to dva lidi a jeden elf. Zeptali se mě jak se jmenuju. „Já se jmenuju Gerin a jsem kouzelník“ řekl jsem “.A vy? „Já jsem Beren a jsem válečník“ řekl jeden z lidí „a já jsem Akren a jsem lukostřelec“ řekl druhý a až nakonec se ozval elf „Já se jmenuji Armin a jsem hraničář“. Za tu dobu co jsme byli ve vězení jsme se tak spřátelili že bychom jeden pro druhého zemřel. Pořád jsem volal, že skřeti chystají z temného ostrova útok, ale nikdo mě nebral vážně.
   Za dva dny pro nás přišli a odvedli nás k městskému tribunálu, kde jsme vyslechli obvinění. „Všichni čtyři jste byli obviněni z úkladné vraždy královského výběrčího daní. S ohledem na to jaké jste měli postavení v našem městě vás odsuzuji jen do vyhnanství! Jestli se vrátíte tak vás budeme muset popravit“.
   Třetí den po odsouzení nás vyhnali z města. Dali jsme se k jihu, došli jsme až do vzdáleného království Aragonie, kde jsme se stali žoldáky. Dny od našeho vyhnání střídali týdny, týdny střídaly měsíce, měsíce střídali roky a léta plynula.
   Záchrana krále

   Asi týden po našem vyhnání skřeti napadli a dobyli Gandar. Pak se skřeti šířili po Anglii jako nezadržitelná lavina smrti. toto království bylo jediný kde nebyli skřeti.
   Až jednoho dne nás napadli. Ani Aragonie se neudržela. „Většinu lidí zabili a krále a ostatní odvlekli na Temný ostrov. Lidi musíme zachránit krále a zničit Melkora, pána zla“! Pravil jsem. „Dobře Gerine, ale jak“? Zeptali se. „To ještě nevím“.
   Tak jsme vyrazili. Neurazili jsme asi pět mil a narazili jsme na skřetí hlídku. „Hlídka pěti skřetů“! Pošeptal Beren. Akren napjal luk a dva ze skřetů přišpendlil ke stromu Armin a Beren na ně vyběhli a dřív než si stačili něco uvědomit byli mrtví. „Dobře chlapi“. Zvolal jsem. A šli jsme dál takových skupinek jsme potkali ještě asi pět. Ušli jsme asi sto padesát mil od Aragonie, octli jsme se před horami a trpasličí pevností. „Půjdeme horami“. Rozhodl jsem. Šli jsme po skalních masivech a po hřebenech hor. Z ničeho nic letí takové očičko po obloze. „Co to je! Zvolal Beren“. „Co“. Ptal jsem se. „Támhle“. Ukázal Beren. „Rychle se schovejte“. Zvolal jsem. Poté co nás to očičko přeletělo se mě Beren zeptal. „Co to bylo“. „Melkorův zvěd. Doufám že si nás nevšiml“. Jak mile jsem to dořekl, začala se nám třást půda pod nohama. „Asi si nás všimnul“. Pravil Armin.Z ničeho nic se pod námi otevřela půda nikdo z nás to neustál. Padali jsme asi dvjestě metrů než se mi povedlo vyvolat kouzlo leť. bohužel než jsme vyletěli až nahoru hora se zavřela Ocitli jsme se ve velké jeskyni z které vedla jen jedna cesta.

   Stáhnout jako PDF
   Názory a komentáře ( 0 /52 )

   [ ZNÁMKY ] | [ ZPĚT ]

   NickZnámka
   Aandromeda1
   Adam5
   Alfray2
   Alkaran1
   Altazar3
   Blind2
   Curra1
   Dave3
   DeadKing4
   Derf2
   Extremer5
   Fenra5
   Ferro_the_King1
   Ghave2
   Guner2
   Haradrim1
   Heldret5
   Holyan5
   Christopher3
   Jakub.s3
   Jase3
   Jon5
   Juker1
   Kanyapi5
   Kohai2
   Kolaps2
   Kraal1
   Lister3
   Lordamen4
   Lorgen2
   Lutus1
   Master5
   Maxxx2
   Meladyanne3
   Meloun1
   Mercedes2
   Orkan2
   Perilan5
   Pevnybojar4
   Romualdo4
   Tleskac4
   Tolemayos2
   ToxaLandor5
   Tufak4


   DrD je registrovaný produkt firmy Altar. Copyright © 2005-2024 DarkAge Team
   Přepnout na mobilní verzi webu.
   Vytištěno ze serveru DarkAge (www.darkage.cz).