Duší celkem: 902
Přítomných duší: 0
V krčmách: 0

   Knihovna

   Krásná literatura

   Poprvé a možná naposled…
   Bizarro

   30. listopadu 2008

    
   S lehkou nervozitou a papírkem a tužkou v ruce jdu směrem k hospodě s příznačným názvem Veteránovy příběhy. Je to můj první rozhovor, a tak to přece nesmím zkazit! Když se podívám vzhůru k obloze, tak vidím, že je krásná noc. Náhle se ale nad oblohou objeví mráčky a začne se blýskat. Mám ale štěstí. Krčma už je blizoučko.

   Pomalu otevírám dveře krčmy. Místní štamgasti se na mě dívají zvědavým pohledem. Neudělají mi něco? Neublíží mi? Doufám, že ne. Náhle si všimnu osoby, kvůli které jsem zavítal až sem. Až úplně v zadních částech krčmy již netrpělivě sedí a dopijí korbel piva.
   "Můžeme začít?" optám se lehce nervózním hlasem.

   Vítejte v mém prvním a možná posledním rozhovoru. Toho, komu budu pokládat otázky, možná všichni znáte a možná taky ne. Podle mě je to zajímavá osobnost, se kterou stojí za to udělat rozhovor. Je to náš starý dobrý kroll, UgMugBaSuk.

   Bizarro: Jak ses dozvěděl o Dark Age?

   UgMugBaSuk: Náhodně, mého PJ z DrD naživo vyhodili ze školy, tak jsem hledal nějakou náhradu. Našel jsem a dobrou.

   Bizarro: Ty jsi tu poměrně známý tím, že máš jako oblíbenou rasu krolla. Proč zrovna krolla?

   UgMugBaSuk: Opět dračák naživo. Hrál jsem v něm krolla a narozdíl od té elfí sebranky jsem si to doopravdy užil. Kromě toho mě baví to jednoduché a věcné vnímání světa, které mají přímo krolli (hobit je žrádlem, princezna bude krollovou ženou,...), je to celý celkem sranda.

   Bizarro: V tvém podání rozhodně. Když už jsme u tvých postav, dokázal bys mně a čtenářům říci něco málo o tvých postavách, které máš v questech?

   UgMugBaSuk: Takže má stěžejní postava je UgMugBaSuk, to je divoký, pro mne typický kroll (u Astralien), další krolli jsou Slog, ten je naopak z důvodu dlouhého pobytu mezi lidmi jaksi kulturnější, zajímavá změna. Momentálně ještě dělám Huka do jednoho ofíku a v zásobě mám ještě Suka, to je druhá elitní postava zatím bez questu. Toť má krollská tlupa. Další postava je zákonně dobrý hobit Ořech, který je víceméně doplňková postava jednoho perfekt questu, další je Jack, to je toreador v upírském questu, hraji ho jako takového snílkovského romantika bez přehledu o realitě. Celkem se u toho bavím. A nakonec něco na styl temného rytíře, to je zákonně zlý člověk Andora. Má temnou povahu i historii, zajímavostí u mých postav je, že jsou všechny s výjimkou hobita zlé.

   Bizarro: Vidím že musíš mít velmi široký sklad postav (smích). Jak už jsi zmínil, tvé postavy jsou většinou zlé. Proč?

   UgMugBaSuk: Za klaďáky to je děsná nuda.

   Bizarro: Zkus to trochu upřesnit.

   UgMugBaSuk: Nuda to být nemusí, umíš-li kladňáka zahrát. To já moc neumím. Musím přiznat, že mě samotnému je bližší podlý temný rytíř než nějaký elfský idol čestnosti. Kdepak, kladňáky hrát neumím.

   Bizarro: Dozvěděl jsem se, že máš založené dva neoficiální questy. Řekl bys nám něco k nim, případně jestli budeš zakládat ještě nějaký?

   UgMugBaSuk: V hlavě mám vždycky nějaký ten příběh nebo zápletku questu, takže když nějaký víc promyslím, klidně ho založím jako quest. Teď je asi nejzajímavější Společný nepřítel. Jedná se o vytvoření družiny ze tří znepřátelených národů. Družina musí objevit původ podivné zabijácké nemoci z jihu. Mohlo by to být zajímavé, různé konflikty mezi postavami apod. Jen budu muset tlačit na hráče, aby hráli spíše komunikativní postavy. Důvod? U Targothie, kterou jsem musel zrušit, se totiž sešla parta děsných introvertů. Postup byl takřka nemožný, už ale plánuji oživení tohoto questu, někdy na jaře, počítám... A tajná rada? To je Tajný quest.

   Bizarro: Málokomu asi uniklo, že jsi také zkoušel štěstí s rozhovorem v Daily mirror. Rozhovor je poměrně pěkný a slušně hodnocený. Můžeš nám říct, co tě k tomu vedlo ho vytvořit?

   UgMugBaSuk: Co mě k tomu vedlo... to, co mě vedlo k předchozímu bulvárnímu článku s Elvisem a psaním krollích básniček - podle mě dost lidí bere některé věci s větší vážností, než si zaslouží nebo jak je nutno, ten rozhovor je tak trochu recese.

   Bizarro: Zajímavé. Možná, že ne každý ví, že s oblibou skládáš pěkné básničky (viz krollovina v sekci "Co se do knihovny nevešlo"). Kde bereš inspiraci a co tě na tom tak baví?

   UgMugBaSuk: Inspirací mi je nějaký starý zážitek z drd naživo nebo prostě cokoliv, co mě nějak zaujme a napadne mě, jak by se s tím srovnal kroll. A co mě na tom baví? Takhle: baví mě bavit ostatní, když vidím, že se říkanka či balada - nebo jak to nazvat - líbila, mám pocit dobře odvedené práce - někdo bude mít tři minuty lepší náladu. Proto taky nechápu, proč se nad tím leckdo pohoršuje, nesnažím se trumfnout velké místní básníky, jen jsem chtěl přinést trochu zábavy a trochu jiný pohled na věc.

   Bizarro: Těmi velkými básníky jsi myslel konkrétně koho? A proč myslíš, že to někoho pohoršuje?

   UgMugBaSuk: Nemyslel jsem teď nikoho konkrétního, ale vím, že sem píšou i opravdu dobří. A k tomnu pohoršování - já nevím, zda jsi to sledoval, ale v době, kdy jsem své básně prezentoval na Předpokoji knihovníků, se vytvořila poměrně velká skupinka individuí odsuzujících mé dílo, nic jim ale neberu, každý bere humor jinak, že?

   Bizarro: Na to ať si každý udělá názor sám. Je nějaká věc, kterou bys chtěl na DA dokázat? (Vítězství v malé hře, být oficiálním PJ,...)

   UgMugBaSuk: Mám takový sen, mít místo figurky malého krolla. To jde, jen pokud vyhraji velkou hru, tudíž mám co dělat, na svém psacím stylu mám ještě co vylepšovat. A také primární cíl mé existence - zvýraznit krolly. Zkusit přesvědčit ostatní hráče o výhodách hraní za tuto skvělou rasu. Krolly skoro nikde nejde potkat a to je podle mě strašná škoda.

   Bizarro: Držím ti palce ať to vyjde. Opustíme nyní Dark Age. Co bys nám řekl o sobě?

   UgMugBaSuk: Jsem student třetího ročníku střední hraničářské školy ve Žluticích. Mám rád fantastiku, drsňáckou muziku, zbraně, pivo a celkově ženský. Vzhledově jsem dalo by se říci řadovým metalistou. Nemám rád arogantní lidi, arogantní muziku a hlavně - zvětralé pivo nemám rád.

   Bizarro: Zmínil jsi metal, co posloucháš za hudební skupiny?

   UgMugBaSuk: Je toho hodně, ale mé nejmilejší - Tarot, Finntroll, Nightwish, Within Temptation, Slayer, Cradle of Filth, Lordi ... pravda - velký stylový rozsah, ale tyhle kapely se mi líbí.

   Bizarro: Dozvěděl jsem se, že máš s kamarády založenou hudební skupinu. Povíš nám o tom něco bližšího?

   UgMugBaSuk: Skupina už není aktuální, celý se to rozpadlo, ale s jiným kamarádem pracujeme na něčem extra, jestli to vyjde, jistě dám vědět.

   Bizarro: Už se těším. Osvětlil bys nám důvod rozpadu? Něco jsem se doslechl z drbů, ale chci to mít potvrzený.

   UgMugBaSuk: Pokud to chceš až takhle, tak v rámci drbů: Kytaristu vyhodili z intru, protože se vožral - za to dostal podmínku a ještě ten týden zanechal v baťužku jednoho prváka hnědý dáreček. Mimo jiné se na to potom vybodl bubeník. Každopádně, já mám stále chuť něco podniknout.

   Bizarro: Hmm, tak takovou odpověď jsem ani nečekal. Máš momentálně nějakou vážnou známost?

   UgMugBaSuk: Otázky na tělo - momentálně jsem však volný jako motýl.

   Bizarro: Pověděl bys nám, jaká holka tě dokáže zaujmout?

   UgMugBaSuk: No vlastně, proč to neříct? Letím na metlačky a punkerky, blondýny moc nemusím, především si však hledím toho, abych byl vždy jen tím jediným krollem v jeskyni, pokud mi rozumíš (smích).

   Bizarro: Tak to by bylo vše. Moc děkuji za rozhovor.

   UgMugBaSuk: Nemáš zač, hlavně to neposílej mé ségře (smích).

   Stáhnout jako PDF
   Názory a komentáře ( 0 /73 )

   [ ZNÁMKY ] | [ ZPĚT ]

   NickZnámka
   Aquarius3
   Corwin1
   Dart1
   DonSimon1
   Elifa1
   Filias1
   Ghave1
   HadejKdo3
   Jakub.s1
   Kanyapi1
   KingKarazhane4
   Lutus3
   Matob1
   Milwa1
   Mirrique1
   Mofik1
   Niky1
   Petwald2
   Radulesku1
   Rohi1
   Scarecrow1
   Senor1
   Silenec1
   Spinal3
   Starkiller1
   Taikitee1
   Takkia1
   Tolpen1
   Vraashar1
   Winitar2
   Yenn1
   Zarabeth1
   Zarathustra1


   DrD je registrovaný produkt firmy Altar. Copyright © 2005-2024 DarkAge Team
   Přepnout na mobilní verzi webu.
   Vytištěno ze serveru DarkAge (www.darkage.cz).