Duší celkem: 906
Přítomných duší: 2
V krčmách: 0

   Knihovna

   Krásná literatura

   Mléčná válka
   Enefa

   24. května 2013

    
   Psal se rok 7263, již desátým rokem válčil Saturn s Neptunem o Uran. Lidé byli stále nestranní a pokoušeli se vyjednat mír ve Sluneční soustavě. Po několika letech válek docházely v celé soustavě zásoby, a proto se muselo čerpat ze zásob Mléčné dráhy.
   Z ní se po neustálém bombardování začala tvořit Tvarohová dráha. Málokomu to vadilo, protože si tím většina změnila jídelníček z mléčného na tvarohový. U tvarohu to však nezůstalo a po čase nebyla už ani dráha tvarohová, ale sýrová. Sýr počal tvrdnout a vznikl vynikající ementál. Jak známo, ementál má díry, a tak je měla i dráha, čímž si mnozí vysvětlují vznik černých děr.
   Mnozí si to neuvědomovali, ale zesýrovatěním původní Mléčné dráhy počaly veliké komplikace. Dokonce i válčící Saturn s Neptunem počaly mít problémy, skrze sýr tvrdosti ementálu se nemohly navzájem bombardovat. Mezi planetami začaly velké problémy s dopravou a leteckými spoji. A dokonce i obyvatelům bývalé Mléčné dráhy se přestal ementál líbit, poněvadž se jej přejedli. Ementálu bylo tak hodně, tak se celá galaxie rozhodla jej vyvážet do zbytku vesmíru, neboť hrozilo zakysnutí celé dráhy.
   Začal se však objevovat závažný problém - čím nahradit mezery vzniklé vytěžením ementálu? Po mnoha odborných pokusech došli všichni k názoru, že nejlepší bude udělat z Mléčné dráhy zase mléčnou. A tak celá galaxie vyslala poselstvo pro hvězdné mléko. Vyslanci se nejprve vydali do Kraví galaxie, ale ta jim odmítla takové množství mléka vydat. Musí ho totiž pravidelně dodávat do Telecí galaxie, která by jinak nevyrostla a zanikla.
   Zástupci se tedy museli vydat do vzdálenější galaxie Koz, kde byl ohlášen nadbytek hvězdného mléka. Mléko kozí bylo poněkud jiné než na jaké byli v galaxii dosud zvyklí, ale museli se přizpůsobit.
   Od té doby si Mléčná dráha může znovu pyšně říkat mléčná. Války jsou zde dnes zakázány, aby znovu nedošlo k nepříjemným potížím, a proto je takzvaná Mléčná válka i tou poslední v historii naší galaxie. Jelikož je kozí mléko dražší než kraví, galaxie neměla dostatek peněz v hotovosti na zaplacení takového množství mléka, jaké bylo zapotřebí na dolití Mléčné dráhy, a tak se z Uranu stala kolonie Kozí galaxie.

   Stáhnout jako PDF
   Názory a komentáře ( 0 /9 )

   [ ZNÁMKY ] | [ ZPĚT ]

   NickZnámka
   Adloffi1
   Argen1
   Dundee71
   Grayeagle1
   HadejKdo1
   Haime1
   Harrieta1
   IQ1
   Kanyapi1
   Katalp1
   Limacool1
   Lordamen1
   Lutus2
   Mecliber2
   Milwa1
   Pixel1
   Radulesku1
   Sari2
   WartBotReop1


   DrD je registrovaný produkt firmy Altar. Copyright © 2005-2024 DarkAge Team
   Přepnout na mobilní verzi webu.
   Vytištěno ze serveru DarkAge (www.darkage.cz).