Duší celkem: 901
Přítomných duší: 6
V krčmách: 3

   Knihovna

   Krásná literatura

   DA žije a první měsíce roku jsou toho důkazem
   Radulesku

   2. května 2018

    
   Další číslo je tu a s ním i další zprávy z DA z pohledu některého z adminů. Tentokrát vyšla
   řada na mě. Leden byl co se novinek a velkých věcí týče opravdu bohatý.


   Začnu tím, čím žije celé DA – soutěží o post admina. Předpokládám, že není mnoho těch, kteří o ní ještě neslyšeli, zvlášť v momentě, kdy plní Novinky a zaměstnává nejen soutěžící samotné, ale též členy jejich týmů, veškeré adminstvo a samozřejmě všechny ostatní, kteří se zapojili jako hodnotitelé jednotlivých kol. Také soutěžní fórum je v současné době jedním z nevytěžovanějších vůbec.
   Vyhlášení vítěze se k nám řítí jako splašený kůň a pokud nebude nutný jakýsi „rozstřel“, dělí nás od něj už jen jedno jediné krátké kolo. Vsadili byste si na vítěze? Byli byste ochotni podpořit svého favorita? Posílat smsky s hlasy, mávat před porotou obrovskými transparenty nebo vřískat jak smyslů zbavení?

   Ne, dobrá, to jsem přehnal, ale pravdou je, že nikdo neví, který ze soutěžících má nejvíc fanoušků či je v očích veřejnosti nejžhavějším kandidátem na nového admina. A uznejte sami, že u showtěže podobných rozměrů nesmí takovéto „ovlivňování poroty masami“ chybět. Proto jsme si pro vás připravili alespoň anketu, ve které jste určitě hlasovali ještě dříve, než vyšlo toto číslo.
   A aby to byla anketa hodná grandiózního finále této grandiózní soutěže, pokusme se o rekord v počtu hlasujících a překonat maximum z loňského ledna.

   Soutěž o post admina se blíží ke svému velkému finále!!!

   Kromě soutěže se v lednu objevily i další novinky. Například Verbíř.
   Ten starý fungoval spíše jen pro fyzické přijetí postavy do questu. Celý nábor se odehrával na fóru Tam za branami – však to znáte: nabídky postav, inzeráty, ohlášení začátku či konce náboru atp. Taková praxe ale už delší dobu ležela adminům v žaludku a v poslední době, kdy se začaly množit vícekrát vložené inzeráty, i některým uživatelům.
   A tak byla Verbířská vývěska rozšířena a předělána také dle připomínek zkušených uživatelů a ofi PJů, aby vám všem mohla být zpřístupněna poslední lednový den.

   Co vše se změnilo, to si můžete přečíst na fóru Vykované práce, pokud jste tak ještě neučinili. Já tu nyní zmíním jen dvě novinky, které jsou dle mého názoru velmi důležité.

   Tou první je zrušení fóra Tam za branami v průběhu března. Možná pro některé z vás bude těžší si na tuto změnu zvyknout, ale nově budete mít vše pohromadě a PJ uvidí veškeré informace o vaší postavě, aniž byste je museli kopírovat na fórum či do havrana. Svého hrdinu můžete přihlásit přímo do konkrétního dobrodružství a PJ o tom bude okamžitě informován – samotné přijetí se zjednoduší na pár kliknutí. Nabídky postav a questů jsou přitom samozřejmě přehledně oddělené.

   Pokud by vám chyběla možnost napsat svůj inzerát (pár slov úvodem, požadavky či připomínky, anebo se zkrátka jen vychválit do nebe a zaujmout tak některého z PJů), je u každé nabízené postavy i questu možnost napsat Upoutávku a zvýšit tak šance na přijetí postavy do některého z dobrodružství. Postava s upoutávkou je v seznamu odlišena tučným písmem, aby si PJ mohli snadněji vybírat, proto její napsání určitě nepodceňte a pokuste se zaujmout některého z hledajících vypravěčů.
   Krom toho nebudete muset nic psát znovu a znovu, kopírovat na fórum a mazat své staré příspěvky. Stačí vždy v průběhu týdne potvrdit zájem hrát a vaše postava se tak může předvádět všem libovolně dlouho.

   Kromě těchto věcí nás v nejbližší době čekají ještě tři další novinky, které bych tu rád zmínil alespoň ve stručnosti.
   První z nich jsou rébusy, o kterých si coby o alternativě k hádankám můžete přečíst o kousek dál.
   Druhou je pak další část nováčkovského projektu týkající se tvorby postavy, o které zde také naleznete samostatný článek.
   A do třetice je to změněné a navýšené expování v oficiálních questech, které už je opravdu na spadnutí. Můžete se těšit na víc expů za každý příspěvek a tím urychlený vývoj vašich postav, větší rozsah, aby se více odlišily kvalitní příspěvky od těch nekvalitních, ale přitom méně práce a více volnosti pro PJe. Už chybí opravdu jen pár drobností, aby se nové expování mohlo spustit. A pokud jsem vás namlsal, pak vězte, že to rozhodně není vše, že je to jen první krok, který budou následovat další, díky kterým už nebude potřeba několik let na dosažení 6. úrovně, na níž se postavám otvírají nové obory.

   Článek vyšel v časopisu DAily Mirror v únoru 2011.


   DrD je registrovaný produkt firmy Altar. Copyright © 2005-2024 DarkAge Team
   Přepnout na mobilní verzi webu.
   Vytištěno ze serveru DarkAge (www.darkage.cz).