Duší celkem: 900
Přítomných duší: 0
V krčmách: 0

   Knihovna

   Krásná literatura

   Sabriel
   Dyrimka

   16. října 2008

    
   Rozhodla jsem se, že vám napíšu taky nějakou recenzi. První, co mě napadlo, byly filmy nebo knihy obecně profláknuté, takže jsem pátrala trochu dál, než jsem narazila na vynikajícího autora Gartha Nixe. Garth Nix napsal mnoho knih, a tak bylo trochu složité vybrat si jednu z nich. Protože se mi asi nejvíce líbila Abhorsen trilogie, tak tady máte první díl s názvem Sabriel. Je to pro mě trochu klišé a když o ní teď píšu, mám největší chuť toho nechat a jít si ji znovu přečíst. Ale k věci.
   Zavíří okolo vás tma a jako byste padali v nekonečném víru temnoty a mlhy. Potom najednou dopadnete na dobře udržovaný zelený trávník před plotem jakési honosné budovy. To, co spatříte jako první, je mladá dívka, možná už žena, jak se sklání nad tělem mrtvého králíka, kterého porazilo auto. Najednou znehybní a tvář jí pokryje jinovatka. Ta dívka právě vstoupila do smrti. Za okamžik, protože králík ještě nestihl projít První branou, je zpátky a králík přerušovaně dýchá. Dívka honem vykreslí pár znaků a králík se zdá být úplně v pořádku. Nato se zvedne a odchází s králíkem do té velké budovy, která, jak jste si již stačili všimnout, je škola. Po chvílí zaklapnou vrata a vy osamíte. Teď už vám mohu prozradit, že jste se setkali se Sabriel, dcerou Abhorsena, muže, jenž ukládá mrtvé zpátky do smrti.
   Sabriel, která je jeho dědička, to sice ví, ale předpokládá, že její otec bude žít ještě několik let, ovšem chyba lávky, v noci právě po dnešním výjevu se jí zjeví otcův posel se sedmi zvonky, které jsou nedílnou součástí výbavy nekromancera, a mečem, jejž stvořil sám stavitel zdi. Takto vyzbrojené jí nic nebrání v tom, aby se vydala do vedlejší země, známé jako Staré království, kde ještě funguje Výsada (magie), zatímco zde jen výjimečně, to když se nacházíte poblíž zdi, jež tvoří hranice.
   Ve Starém království, jak to už chodí, na ni čeká mnoho nepřátel, ale i spojenců. Dorazí do Abhorsenova domu, osvobodí a znovu spoutá Macka (volnomagický výtvor, jenž byl spoután Abhorseny, aby jim sloužil) a mnoho dalších věcí, které tu nebudu a ani nechci vypočítávat. Zkrátka jednoduše jedná se o knihu napínavou, jež se vám sice ze začátku zdá být poněkud nudná, ale pak vás vtáhne do děje. Jedná se o jedno z typických, ale přesto originálních fantasy čitelné pro mnoho věkových kategorií. Pokud se vám to, co jsem tu nastínila líbilo, tak vám vřele doporučuji si tuto knihu přečíst.

   Stáhnout jako PDF
   Názory a komentáře ( 0 /20 )

   [ ZNÁMKY ] | [ ZPĚT ]

   NickZnámka
   Alla1
   Annabella1
   BEAtris2
   DonSimon3
   Fenra1
   Jakub.s4
   Kanyapi2
   Kuba2
   Mnouk2
   Mofik3
   Naj2
   Taikitee3
   Yavanna3
   Yenn3
   Zarathustra4


   DrD je registrovaný produkt firmy Altar. Copyright © 2005-2024 DarkAge Team
   Přepnout na mobilní verzi webu.
   Vytištěno ze serveru DarkAge (www.darkage.cz).