Duší celkem: 906
Přítomných duší: 2
V krčmách: 0

   Knihovna

   Krásná literatura

   Smrt jednorožce
   FalkaDragi

   12. dubna 2007

    
   Zdejší noci byly příjemně teplé a jasné. Lehký vánek si pohrával s listy vysokých stromů rozprostírajících se okolo třpytícího se jezera. K němu se pravidelně, noc co noc, chodili napájet jednorožci. Byli nádherní, celí bílí, s dlouhou, stříbrem se třpytící hřívou a ocasem. Měsíc stojící vysoko na nebi plném zlatých hvězd ozařoval svými stříbrnými paprsky jejich zlaté rohy tyčící k nebi.
   Dnešní noc však byla jiná než ty ostatní. Měsíc byl skryt šedými mraky neurčitých tvarů. Celému okolí vládlo ticho. Čas jako by se v tu chvíli zastavil, nic se nepohnulo. Hladina jezera byla klidná, bez jediné vlnky. Neukázal se tu jediný jednorožec, který by se chtěl napít vody z jezera.
   Vzduchem se linul sladký zápach čerstvé krve. Přicházel z místa, kde na mechu ležel jednorožec. Ležel nehnutě. Jeho roh však stále zářil a to znamenalo, že ještě není mrtvý. Ale nebude trvat dlouho a roh zhasne společně s životem jednorožce. A on to věděl, nesnažil se bojovat o svůj život, zvrátit osud. Již dávno věděl, že se to má stát, jen mírně zvedl hlavu a zadíval se na hlubokou krvácející ránu na svém boku. Cítil bolest, ale nevnímal ji. Netušil, kdo mu to udělal. Bylo to tak rychlé, že se nestihl ani bránit. Ten, kdo ho napadl zezadu, když se jako každou noc přicházel napít k jezeru, teď nehnutě stál opodál ve stínu mohutného stromu a vyčkával. Jednorožec z posledních sil otočil hlavu, aby spatřil toho, kdo mu to udělal. Neviděl mu však do tváře přes tmavou kápi, která mu zakrývala většinu obličeje.
   Jednorožec už nevnímal bolest ani teplou stříbrnou krev stékající po jeho těle a vpíjející se do země. Naposled se podíval na to nádherné jezero, kam se dodnes chodil noc co noc napájet, poté položil hlavu zpět na zem a zavřel oči. Záře jeho rohu pomalu bledla až úplně zhasla.
   Jednorožec byl mrtvý. Na to ten, kdo ho zabil, čekal. Nevzal si však jeho roh, jak to dělávali lidé, když zabili jednorožce, ba ani ocas, jak to dělávali elfové, když objevili mrtvého jednorožce. Jen nezaujatě vyšel ze stínu a pomalým krokem odešel zpět do tmy lesa, odkud přišel. Při odchodu se ani neohlédl.
   Tak proč tedy jednorožce zabil??

   Stáhnout jako PDF
   Názory a komentáře ( 0 /13 )

   [ ZNÁMKY ] | [ ZPĚT ]

   NickZnámka
   Adam5
   Alizee1
   Azurac4
   Barburyba1
   Curra2
   Dante1
   Darken1
   Devilburns1
   Drako1
   Drizzt1
   Dyrimka1
   Elanius3
   Extremer1
   Garin11
   Ghave1
   Christopher2
   Jakub.s3
   JokerS2
   Kolaps2
   Konila1
   Kosi..2
   Kotor3
   Kraal4
   Lebeda1
   Lordamen2
   Lotuses2
   Lutus3
   Marhator1
   Midori1
   Mirrique2
   Morwen5
   Nesetar3
   Paul1
   Perun.hromovladce1
   Pevnybojar1
   Pool1
   Sabinanikol3
   Starshine1
   StormAngel1
   Svetlonoska1
   Teranell3
   Zarathustra4
   Zuleinkah2


   DrD je registrovaný produkt firmy Altar. Copyright © 2005-2024 DarkAge Team
   Přepnout na mobilní verzi webu.
   Vytištěno ze serveru DarkAge (www.darkage.cz).