Duší celkem: 902
Přítomných duší: 5
V krčmách: 2

   Názory a komentáře
   Ad noctum

   Vyhledávání:

   Zpět k dílu Obnovit  1  >>

       21:01:55  13. července 2015
   Působivá povídka od nadějného autora, jak řekl Tox, těším se na knihu! Jinak postava, která u mě získala nejvíce sympatií je holčička, a to svou nevinností. Poklona


       21:24:05  13. dubna 2015
   Yenn: Díky za komentář a hodnocení i k této povídce. Jsem rád, že jsi to s osobnostmi postav načala, sám jsem o tom nedávno přemýšlel.
   Nejsem vůbec fanoušek oné megalomanské fantasy, kterou všechny krmí Pítr Džeksn. Něco tak povýšeného a kýčovitého k srdci nepřiroste nikomu, naproti tomu Sapkowski, jeho postavy mají duši a srdce, které tluče s tím naším. Mívají všechny dobré a špatné vlastnosti, jako lidé, které znám. Postavy si umím lépe představit, lépe je chápu. Sapkowski mě jako autora hodně ovlivnil. Když jsem poprvé, někdy v patnácti četl Zaklínače, neustále jsem žasl nad tím, jak je to napsané. Jsem rád, že jsem něco pochytil. Pořád se ale snažím hlavně o to, dát do povídek hlavně svůj styl, což se mi snad i daří. :)


    
      Yenn
     23:12:36  25. března 2015
   Už jsem, myslím, psala v šuplíku, že se mi povídka líbila hodně, na místní poměry vyloženě výjimečně.

   Postavy, hmm... Těžko říci. Nedávám přednost žádné, řekla bych, že je působivá právě jejich totální odlišnost, kdy každá z postav vynikne právě na pozadí ostatních. Přiměřeně je zvolený i jejich počet vzhledem k délce příběhu, takže má před sebou čtenář opravdu jednotlivé osobnosti, nerozplizlé v beztvaré příliš početné různorodé "společenstvo prstenu", jak se často stává.
   Typy postav a jejich interakce mi hodně připomínají Sapkowskeho. To nemyslím jako výtku ani pochvalu, jen konstatuji.


    
   (uživatel smazánTox
     14:54:02  9. listopadu 2014
   Andorasi moc se mi tvá povídka líbí. Velmi dobře se čte a ihned vpluji do děje a vše si živě představím. Dále se mi líbí, že se vůbec neřeší kdo to konkrétně zavinil a proč a skupina dobrodruhů neloví hlavního padoucha.

   Co se týče preferencí postav tak z uhlavních nepřátel to byla zombie kočka. A z kladných kněz Zrzek pak Sindy, holčička, Finn. Vůbec jsem si Finna nedokázal představit a ani se s ním sžít, nicméně jeho hrdinský čin byl chvalyhodný. Nejsmutnější byla Sindy, té mi bylo líto a bylo nejnepříjemnější číst její příhodu s rytířem v nablýzkané. Pěkně nevinně byl podán příběh holčičky. Zrzek ten byl opravdu nejlepší, hezky popsaný, svatý hrdina a ochránce i když smilnil, ač klasický dobrý hrdina byl pro mi nejsympatičtější. Těším se až jednou vydáš knihu :-) nebo alespoň cyklus povídek.


    
      Lutus
     22:58:26  21. října 2014
   Když vono je to tam tak hezky za sebou...


       21:48:13  21. října 2014
   Si zabil


       21:47:56  21. října 2014
   Ty vole :DDD


    
      Lutus
     21:35:14  21. října 2014
   Jo vidíš... mále jsem zapoměl zvolit svou superstar. Já to beru podle velikosti - paladin, Finn, ženská :) i když paladin si to u mě trochu podělal epickou smrtí :D

   „Koukni…,“ řekla Sindy a nevěřícně poklekla na zem.
   „Doprdele,“ vydechl Finn. Sindy pohladila rukou žlutozelenou trávu.
   „Takhle zdravou trávu jsem neviděla hrozně dlouho.“
   "A je to jasný! Přece jen to byl trest bohů, za Zrzkovo smilstvo. Teď, když je mrtvej vše se vrací k normálu!" prozřel Finn. Pak všichni tři zaklonili hlavy a sledovali, jak se trhají temná mračna. Konec :)


       19:12:29  21. října 2014
   Děkuji za komentáře i známky, zpětná vazba od čtenářů mě moc těší!

   Eriu: Vím, že mé postavy nevyvolávají nutně sympatie, chtěl jsem znát spíš asi 'preference', jak zmínila Kany. :)

   Lute, jsem rád, že se Ti povídka líbila. Také mi přijde fajn, když je těch zombat trochu víc druhů. Někdy asi sepíši 'Ad Noctum - Nekromantská příručka'.
   Ten alternativní konec mě zajímá, tak mi ho pošli na vránu, nebo klidně sem do komentářů, ať ho mohou posoudit i další návštěvníci. (Ono jich zas tolik asi nebude.)

   Kany: To dolazování detailů bylo moc fajn, netušíš, jak moc mě to motivovalo k další tvorbě. Jsem Ti vděčnej. A ano, jsou to takové postavy z filmu. Nebo spíš ještě víc z komiksu. Kdybych našel zručného ilustrátora, dvakrát bych neváhal tohle dílko i zkomiksovat .
   Vztah holčičky a Zrzka je o přístupu k přátelům, můžou náhle zmizet a nám zůstanou nevyřešené problémy. Sindy mám za tu nedobytnost hodně rád, připomíná mi jednu kamarádku.
   Hrobaříci, jojo. Mám hmyz celkově rád. Dost jsem přemýšlel, jestli by to bylo možné, aby se přemnožili a sežrali kopu zombií, došel jsem k tomu, že asi ne, ale to je fuk. Vycházel jsem při tom z kůrovcových kalamit.
   V povídce jsem pro zajímavost popsal Nicrophorus humator (Hrobařík černý) a ne známějšího Nicrophorus vespillo (Hrobařík obecný), který není celý černý, ale má na krovkách supr oranžové zdobení.


    
      Kanyapi
     08:35:47  21. října 2014
   Má známka byla jednička :) Těšilo mne pohrát si s detaily té povídky - už roky jsem nezažila ten pocit společné tvůrčí atmosféry. Díky, Andorasi!

   Co se postav týče, svým způsobem jsou to klasické archetypální postavy takových "filmů"... pardon, povídek :) Pak je to opravdu hlavně o tom, JAK jsou napsané a JAK jsou postavené vztahy mezi nimi. Líbil se mi zvrat, kdy se holčička začne bát kněze, líbilo se mi, že se Sindy nenechala ukecat od Finna... hodně se mi líbilo, jak jsi naložil s "rytířem v naleštěné zbroji".
   Kdybych měla vybrat jednu postavu, kterou preferuji, byl by to Finn :D

   A hodně se mi líbilo, že povídka jako většina takových příběhů nekončila nějakým "spektakulárním zázrakem" nebo nevyšuměla do ztracena stylem "tento boj vyhráli, milé děti, a jestli neumřeli, tak společně bojují se zombíky dodnes"...
   Brouci mrchožrouti jsou nápad, který se mi líbil MOC MOC. Jednoduché a funkční, magie netřeba. (Možná tak leda na jejich napěstování, ale ani tady bych nepodceňovala sílu přírody)   [1]  [2

   DrD je registrovaný produkt firmy Altar. Copyright © 2005-2024 DarkAge Team
   Přepnout na mobilní verzi webu.
   Vytištěno ze serveru DarkAge (www.darkage.cz).