Duší celkem: 906
Přítomných duší: 2
V krčmách: 0

   Knihovna

   Krásná literatura

   DarkAge jako místo růstu
   Morgh

   8. října 2014

    
        Možná, že už nade mnou čtenáři zlomili hůl, protože jsem začal špatným způsobem rýt do věcí, které se mi nelíbily. Bouřlivá vlna, která se proti mému poslednímu článku v DarkSide zvedla, mě ale nepřivedla ke kapitulaci. Ani si tímto článkem nechci přehnaně sypat popel na hlavu, ačkoliv čtenářům omluvu zajisté dlužím. Proto jsem se rozhodl napsat reflexi, v jakém světle server vnímám, a zveřejnit ji v Knihovně jako jistou formu omluvy. Z toho důvodu bych chtěl poprosit, aby mi za tento článek nebyly uděleny body do modulu zázraků.

        Trvalo mi to tři měsíce, než jsem si nechal své faux pas v hlavě rozležet, ale přivedlo mě to na myšlenku, že celé čtyři roky hraní na DarkAge mi daly víc než jen zábavu. Moje první zkušenost s Dračím doupětem byla na serveru Abarin, kde jsem si jako dítě zamiloval čtení a psaní. Když jsem přišel na DarkAge, měl jsem už položený základ, který čekal na rozvinutí. S tím mi hodně pomohl Bizarro, když si mě vzal do výcviku a ukázal mi, jak mám učesat svůj psaný projev. Do tohoto časového období také zapadá má prvotní touha stát se spisovatelem. Ta se později přehoupla k úvahám nad studiem žurnalistiky, která by k mému vysněnému povolání mohla mít nejblíže. Přijetí na školu si žádalo praxi, a tak jsem si dodal odvahu zeptat se na místo v Daily Mirroru. Psaní mi později otevřelo cestu do redakce regionálního časopisu o kultuře a nakonec jsem si dodal kuráže ucházet se o post redaktora v regionální televizi. Nakonec mě zkušenost s médii přivedla k nápadu založit školní televizi.
        V průběhu všech těch aktivit jsem se stále věnoval psaní do Mirroru a přišla chvíle, kdy jsem napsal DarkSide „Mrtvý archív“. Právem se ke mně dostala spousta negativních ohlasů. Od té doby jsem si dával velký pozor, co a jak komu řeknu. Na základě již zmíněné zkušenosti jsem pak pobral dostatek rozumu na to, abych odmítl namluvení kontroverzní reportáže. Zpětně jsem se dozvěděl, že poškození chtěli autora reportáže vést k zodpovědnosti před zákonem.
        DarkAge pro mě ale nebylo jenom o cestě k seberealizaci a poučení se z vlastních chyb, ale ukázalo mi, jak taktně vycházet s mnoha lidmi, a dalo mi i dobré přátelství. Přátelství, kterému nezáleží na tom, kolik času budu potřebovat, abych pochopil nekonečné příklady o elipsách a hyperbolách, ale kterému záleží na tom, že může pomoci člověku, který je pro něj důležitý.

        Naše DA je příležitost. A to i se všemi chybami, které jsem tolik vyzdvihoval v Daily Mirroru. Je místem zrání mnoha mladých lidí s hlavami plnými fantastických příběhů. Místem rozvoje a sebepřijetí. Je tím naším malým světem, o kterém sníme, když procházíme realitou a odpočítáváme dny do vyhodnocení Malých her. DarkAge je pro mě místem, které má mnohem větší LightSide.

   Stáhnout jako PDF
   Názory a komentáře ( 0 /10 )

   [ ZNÁMKY ] | [ ZPĚT ]

   NickZnámka
   Arsi1
   Guner1
   Kanyapi1
   Lutus1
   Scarecrow1


   DrD je registrovaný produkt firmy Altar. Copyright © 2005-2024 DarkAge Team
   Přepnout na mobilní verzi webu.
   Vytištěno ze serveru DarkAge (www.darkage.cz).