Duší celkem: 906
Přítomných duší: 1
V krčmách: 0

   Nápověda

   Vzhled postavy

   Historie a charakter tvé postavy jsou určeny tobě a vypravěči (PJ), naopak vzhled je pro všechny, aby věděli, jak si tvou postavu představit. Jaký udělá dojem při prvním setkání. Vzhled je tedy velmi důležitý zejména při samotném hraní.

   Popiš v něm vše, čeho si ty sám všimneš, když se setkáš s nějakým člověkem. Tedy nejen barvu a délku vlasů či oblečení. Ale též barvu kůže, celkovou konstituci (postoj, držení těla, tělesné vady či abnormality, jsou-li nějaké), druh oblečení a různé doplňky a na první pohled viditelné vybavení. Avšak také typické chování a vystupování, jaký má hlas a řeč (vady, nářečí, …). Tento popis můžeš rozšířit i po čichové stránce – zda postava nějak voní nebo zapáchá.

   Nezapomínej, že tvá postava nemá nad hlavou cedulku „tohle je kouzelník“ – právě od toho je tu popis postavy: nosíš hrdě své kouzelnické roucho, nebo své nadání skrýváš za nenápadným šatem měšťana? Samozřejmě ne všechno se dá skrýt – kouzelník může schovat znaky svého řádu, bojovník sundat brnění, atp. Těch půl metru rozdílu v ramenou ale bude vidět pořád.

   I zde je pár věcí, na které bys měl raději zapomenout. Např. ne všichni elfové musí mít dlouhé blond vlasy, ne všichni chodí v tmavém plášti s kápí staženou do obličeje. Také se vyhni popisování různých obrázků či filmových postav či dokonce pouhému vkládání odkazů.
   Naopak bys neměl zapomenout na to, co jsi dal postavě do vínku již dříve. Tedy její vlastnosti (síla, inteligence, charisma, …) a též výšku, váhu a věk.

   Při sepisování vzhledu bys měl dodržet určitý řád a nepřeskakovat od hlavy k patě a zase zpět. Můžeš použít 3 různé způsoby:

   1. postupovat shora dolů – tedy od hlavy k patě, od vlasů k botám,
   2. od nejvýznačnějších a již zdálky viditelných znaků k detailům a podrobnostem,
   3. RP ukázkou v nějaké situaci – z pohledu třetí osoby, která tvou postavu zahlédla; z pohledu tvého, kdy se na sebe např. díváš do zrcadla; z druhé ruky, když tě někdo někomu představuje, popisuje nebo o tobě dokonce čte či tě vidí na obraze nebo prostě v jakékoli situaci, která svou RP formou oživí celý popis.


    
   [ ZPĚT ]

   DrD je registrovaný produkt firmy Altar. Copyright © 2005-2024 DarkAge Team
   Přepnout na mobilní verzi webu.
   Vytištěno ze serveru DarkAge (www.darkage.cz).