Duší celkem: 901
Přítomných duší: 5
V krčmách: 3

   Knihovna

   Krásná literatura

   LARP – Bitva o Mrkev
   Astralien

   12. dubna 2018

    
   Byl jednou jeden domek se zahrádkou u lesa. V domku bydlel Zahradník, který sázel křupavou mrkvičku. Měl i protivného uštěkaného Psa a Králíky. V lese však žili Zajíci, kteří také chtěli Zahradníkovu mrkvičku. Začali ji krást. To se znelíbilo Králíkům, jež potajmu kradli karotku svému chovateli. Nad domkem často kroužily Vrány, které ničily úrodu jen z čisté škodolibosti.
   Sysel opodál stavěl své tunely, podkopával záhonek s mrkví, stranou se potácel věčně opilý a ztracený Jezevec. Přiblížila se zima, každý chtěl mít co nejvíce mrkvičky. Proto se strhla ukrutná bitva. Chlupy lítaly, mnohé uši byly natrženy.
   Byla to bitva o mrkev!

   Proboha, co je to za nesmysl? To se asi zhrozí každý klasický dřevárník, když projíždí kalendář. Já v to aspoň doufám, protože přesně tak má akce působit. Už nás nebavily náměty stylu „elfové proti skřetům“, „lidi proti nemrtvým“, „skřeti proti lidem“… Prostě to věčné „dobro“ a „zlo“, ta „vážnost“. A jak udělat něco, co se vymyká, když neporušíme zaběhnuté tradice? Jak je porušit lépe, než vymyslet něco něco střeleného?
   Napadlo to mne a Rowena jednou na procházce. Nejsem si jistá, jak jsme k tomu dospěli, ale Rowen se mi pak přiznal, že se nechal inspirovat bitvou, na které byl před lety. Šlo v ní o vzpouru slepic. A tak jsme se pustili do příprav… Mrkev – jaká byla, je a bude? Kořenová zelenina nasládlé chuti a červené barvy… Bitva o Mrkev – malá bitvička s přátelskou atmosférou, prostorem pro RP. Takto bych krátce shrnula odpověď na otázku: „Co je to Mrkev?“ Ale teď trochu obšírněji. Začali jsme v roce 2006 s prvním ročníkem. V roce 2007 sice byla díra, ale nebylo to tím, že bychom usnuli v práci. Pouze kvůli malé účasti byla bitva nahrazena LARPíkem. Od roku 2008 probíhá Mrkev bez pauzy, vždy v listopadu či listopadu. Zatím jsme se drželi do patnácti lidí na stranu. Jak to bude letos, to zatím netuším. Z mých zkušeností se nejvíc lidí přihlašuje tak týden předem. Jak už naznačil úvod, dvě skupiny ušáků – Králíci a Zajíci – spolu bojují o svoji nejoblíbenější potravu – o mrkev. Už od počátku nepoužíváme nějakou náhražku, ale reálnou mrkev.
   O to je i větší sranda, hráče to baví a neberou si sebou svačinu :) Na ploše se pohybují i jiná zvířátka, se kterými se dá mluvit, popřípadě od nich něco získat. Mrkev je prostě menší akcí, čímsi mezi bitvou a bitevní družinovkou, akcí pro zábavu, ovšem i pro nové zájemce o dřevárny. Už kvůli povaze stran kostým příliš nehrotíme. Maskáče, trička s potiskem a podobné hrůzy nemají na Mrkvi úspěch, na druhou stranu však stačí jen trochu projít šatník a ucházející kostým je na světě.
   Snad jediné, co bych chtěla v budoucnu na Mrkvi změnit, je zhruba zdvojnásobení počtu účastníků a schopnost zorganizovat ji o čtrnáct dní dříve. To první neovlivníme, to druhé maří začátek semestru…
   Co dodat na konec? Máš rád mrkev? Vraždil bys pro ni? Můžeš!

   Článek vyšel v časopisu DAily Mirror v listopadu 2010.


   DrD je registrovaný produkt firmy Altar. Copyright © 2005-2024 DarkAge Team
   Přepnout na mobilní verzi webu.
   Vytištěno ze serveru DarkAge (www.darkage.cz).