Duší celkem: 926
Přítomných duší: 1
V krčmách: 0

      Knihovna

      Krásná literatura

      Wandering monster high school
      Angeluss

      20. března 2018

       
      Každý příběh má svůj začátek. Hrdinové se neobjevují bez výzev a žádné dobrodružství se neodehraje samo od sebe. Jeden začátek je však pro příběh hodně málo. I vedlejší postavy a antagonisté mají
      své začátky. V potu tváře pilně cvičí, aby je žádný podprůměrný amatér typu Froda Pytlíka nenasekal za nejbližším rohem do salátu…


      Hry na hrdiny, zvláště ty, co se drží při dně, mají mezi sebou spoustu skvostů a perliček, o kterých by byla škoda se nedozvědět. Wandering monster jsou skvělým příkladem. Nejdeo žádný klasický počin, to už jste nejspíš pochopili. Trocha crazy zábavy ale ještě nikomu neublížila a buďte si jistí, že ve Wandering monsters high school zažijete ujetých momentů spoustu.¨ Snad mi odpustíte, když se pro dnešek nebudu věnovat herním mechanismům. WMHS vás totiž uhrane něčím úplně jiným. Jde o jednu z mála her, kde myšlenka a námět převyšuje zpracování, čímž ale nechci říct, že by zpracování bylo nějak špatné. Vezmeme to pěkně od začátku. Kariéra příšery není žádný med, víme? Tuhle práci si nevybíráte. Prostě se tak narodíte a nebezpečí číhá na každém rohu, ani nemusíte vycházet. No, a pokud nenajdete soucitného černokněžníka, který vás za nějakou tu drobnou službičku před nezvanými návštěvami ochrání, nezbude než se v oboru trochu vzdělat – jít na střední školu potulných monster. Příšera bez řádného vzdělání se v moderním fantasy světě zkrátka příliš neohřeje, pokud zrovna není čarodějnice.

      Wandering monsters high school patří k tzv. 24 hour RPG. To znamená, že vznikla ve stejnojmenné soutěži herních designerů během pouhých 24 hodin. Další RPGčka ze soutěže můžete najít na http:// www.1km1kt.net/cat/24-hour-rpg.
      Úžasné, co dokáží někteří lidé za den stvořit.


      Wandering monster jsou parodií každým coulem. Devětadvacet stran, které donutí i Matoba jakožto vyhlášeného parodistu uznale kroutit hlavou. Pojetím hodně připomínají příběhy Harryho Pottera – stáváte se totiž náctiletou příšerou na středoškolské koleji, kde se snažíte naplnit své postpubertální fantasie a cíle.
      Hlavním terčem tvůrce Kynna Bartletta jsou pochopitelně teenagerovské filmy a seriály. V příručce je dokonce přímo doporučeno jeden takový přetrpět před každým hraním. Pak už si vesele stvoříte svého náctiletého slizovce, jehož jediným cílem je v průběhu roku osliznout co nejvíce dryád z vedlejší třídy.
      Máte-li s produkcí pro náctileté opravdu problém, vězte, že s Wandering Monsters dostává úplně nový rozměr. Nedávno jsem jeden takový filmeček (jasně že omylem) zhlédl a několikrát jsem se přistihl, jak se dětinsky bavím při převádění zápletky do WMHS. Dalším vděčným cílem parodování jsou RPGčka. Škola monster stojí ‚kdesi‘ ve světech Dungeons and Dragons, využívá zdejší prostředí i bestiáře a svérázným způsobem převrací jejich funkci naruby.

      Oficiální stránku věnovanou Wandering monsters můžete najít na facebooku: http://www.facebook.com/pages/Wandering-Monsters-High-School/60981401362
      i twitteru: http://twitter.com/wmhs.


      Tím to však zdaleka nekončí. Ostřílenějším hráčům se při hře určitě vybaví tři počiny Paula Czegeho – My life with master, Nicotine Girls a The Valedictorian’s Death nebo Bestfriends od Gregora Huttona. Vděčných inspirací jsou určitě desítky a Kynn se nebojí jejich náměty zlehčovat a zesměšňovat. Člověka při hře chtě nechtě potěší, že stále existují odvětví, která si dokáží střílet sama ze sebe, navíc povedeným způsobem.
      Škola se snaží myslet i na nemohoucí spoluobčany. Rozhodneteli se stát příšerou se zvláštními potřebami, nejlépe něčím nehumanoidním a neforemným, dostanete možnost si život s handicapem vyzkoušet na vlastní kůži a to si pište, že vám to vaši milí spolužáci s dětinskou radostí pořádně osladí.
      Malou nevýhodou budiž fakt, že hra je k mání pouze v anglické verzi, neangličtináři tak mají pro dnešek smůlu. Devětadvacet stránek dobrého hraní ale rozhodně stojí za oprášení školních znalostí a trochu útrap se slovníkem, těm nejslabším pak nezbývá, než vyhledat schopnějšího kamaráda.

      Článek vyšel v časopisu DAily Mirror v září 2009.


      DrD je registrovaný produkt firmy Altar. Copyright © 2005-2024 DarkAge Team
      Přepnout na mobilní verzi webu.
      Vytištěno ze serveru DarkAge (www.darkage.cz).