Duší celkem: 906
Přítomných duší: 2
V krčmách: 0

   Knihovna

   Krásná literatura

   O DA – Změny, změny, změny
   Radulesku

   20. dubna 2018

    
   Všem hráčům a hráčkám na vědomost dáváme: Máme pro vás připravené změny, které, jak doufáme,
   pomohou od prvních krůčků zde na DA, až po snazší zapojení se do questů. Pokud jste ale na DA již delší dobu a chcete se přesunout k dalšímu článku, protože vám nemáme co nabídnout, nedělejte to. Věřím, že tyto změny mohou nabídnout něco každému ,kdo bude chtít.


   Mluvím příliš tajemně? Dobrá, tady je pár indicií:
   Všetečné otázky v dotaznících pro nově registrované i pro ofi PJe na přelomu let 2008/2009, Megasraz 2009 a jedna prezentace nebo třeba chůvičkami prvně nabídnutá pomoc v tomto roce.
   Toto i mnoho dalšího bych vám rád v dnešním článku představil a doufám, že postupně v příštích číslech DM budou navazovat i další články, jak se nám bude dařit jednotlivé změny zavádět.
   Dost už bylo nekonkrétních oznámení a náznaků, konec chození okolo horké kaše. Seznamte se s nováčkovským projektem – tedy souhrnem návrhů, jejichž cílem je pomoci zejména nově registrovaným uživatelům. Jak už jsem ale zmínil, nabídneme něco i ostatním. Nedaří se vám udat svou postavu žádnému PJ?
   Zkuste to s námi. Nebo si tu svou chcete jen vyšperkovat? Nabídneme inspiraci. Jste PJ? Tyto návrhy vám mohou pomoci při náboru vhodných postav a mnoho dalšího. Pokud se vše vydaří, bude zde více aktivních questů, a tím i více příležitostí pro každého si v nějakém z nich zahrát.

   Co konkrétně to bude znamenat?
   Asi nejviditelnější a nějakou dobu již běžící jsou chůvičky a jejich výcvikové tábory. Tato část je zaměřena na ty nejčerstvější uživatele, kteří se na DA teprve rozkoukávají a zjišťují, co jim může nabídnout, nebo poprvé naráží na takové pojmy jako je DrD, role-playing apod.
   Právě pro ně jsou tu chůvičky z řad hráčů pod vedením Chůvičky, která již nyní patří mezi nejvýznamnější duše DA.
   Ve výcvikových táborech se nováčci naučí základům hraní, aby pak měli jednodušší ostrý start v některém z questů. Ale nemyslete si, že bude stačit požádat si o chůvičku a ona už se o všechno postará. Nic takového! Pomůže vám, poradí, ukáže jak na to. Pak už ale bude záležet jen na vás.
   Také bychom neradi, aby od této chvíle tato „práce“ padla na bedra pouze chůvičkám a vy ostatní jste měli pocit, že ony to všechno zvládnou. Budeme rádi, když každý hráč zde na DA dál bude ochotný nabídnout pomoc nebo radu jinému hráči, pokud uvidí, že v něčem tápe.
   Taktéž není nikde psáno, že výcvikové tábory musí vést pouze chůvičky, klidně si zakládejte své vlastní. Hráčů bude vždy dost a každý z nich vám bude vděčný za jedno každé místo v questu, ve kterém bude moci hrát.

   Další změny se týkají tvorby postavy a jsou připraveny pro všechny hráče.
   Můžete se těšit na drobné úpravy v průběhu tvorby postavy a jejím osobním deníku, doplněny budou také různé rady a nápovědy a v neposlední řadě pro vás máme ukázkové postavy, po kterých mnozí volali. Ty by měly inspirovat a usnadnit tvorbu vlastní postavy i těm, kteří se s RP na živo nebo online ještě nesetkali. Můžete se těšit i na jednu velkou soutěž, která se jich bude týkat.

   Pokoušíme se pozměnit některé zavedené věci tak, aby více vyhovovaly PJům i hráčům a nabídly pomoc tam, kde doposud mohly vznikat určité nejasnosti. To samozřejmě znamená změny různých částí Nápovědy či u některých fór.
   Dlouho slibované Single questy jsou již na spadnutí a my se pokusíme využít i jich.

   Další na řadě pak budou již avizované změny zaměřené na PJe – oficiální, neoficiální i ty, kteří by jimi teprve chtěli být. Chceme, aby všichni uživatelé mohli více ovlivňovat ofi PJe, aby hráči mohli ovlivňovat questy, ve kterých hrají a podíleli se na nich více než jen svými příspěvky. Chceme, aby pro PJe vedení questu nebyla jen odpovědnost a souhrn povinností, ale aby za zábavu poskytovanou hráčům byli různými způsoby odměněni. Třeba se nám tak podaří i nalákat další uchazeče o post ofi PJ a těm nerozhodným ukázat, že je o co stát. Navrhujeme také způsoby, jak prohloubit spolupráci mezi ofiko a neofiko PJi, jak jim usnadnit předávání si zkušeností mezi sebou a tím urychlit následné výcviky. Zároveň s tím zviditelnit kvalitně vedené neofi questy a usnadnit tak všem hráčům, hledajícím příležitost si zahrát, jejich rozhodování. A ještě mnoho dalšího.

   Ke všem těmto změnám přidáme ještě různé ankety, soutěže, minihry nebo testíky, oznámení v Novinkách a na různých fórech a mnoho a mnoho dalšího. Pokud se zadaří, plánujeme i tematické workshopy, které by se mohly zabývat tvorbou postav či vylepšováním těch již vytvořených, vymýšlením dobrodružství apod.
   Samozřejmě vás neopomeneme dále informovat, abyste o všem včas věděli. Prostě chceme dát celému DA náležitě vědět, co všechno se změnilo a změní.

   Těšte se a držte nám palce, ať se vše podaří.
   A v lednu vyhlížejte první várku novinek týkající se chůviček a všeho kolem nich.

   Článek vyšel v časopisu DAily Mirror v prosinci 2010.


   DrD je registrovaný produkt firmy Altar. Copyright © 2005-2024 DarkAge Team
   Přepnout na mobilní verzi webu.
   Vytištěno ze serveru DarkAge (www.darkage.cz).