Duší celkem: 901
Přítomných duší: 0
V krčmách: 0

   Nápověda

   Historie a charakter postavy

   Práce s postavou, její historií a charakterem je základem her na hrdiny (=roleplayingu, hraní rolí, zkrátka RP). Až tato část udělá z tvé postavy skutečnou živoucí osobu. Přestože je teprve dobrodruhem-začátečníkem, má za sebou již nějaké události a zážitky, které ji nějakým způsobem ovlivnily. Zvěčni tyto momenty, aby postava opravdu ožila.

   Můžeš popsat vše takřka od jejího narození (kdy a kde se narodila, v jakém prostředí vyrůstala, něco o jejích rodičích, sourozencích a přátelích), přes rozhodnutí o jejím povolání (neomezuj se jen těmi pravidlovými a pokus se je více specifikovat; u postav „bez povolání“ si můžeš vytvořit i obyčejnou postavu nebo takovou, kterou nedokážeš zařadit mezi povolání z pravidel) a důvodech, které ji vedly k tomu stát se dobrodruhem, až po její odchod „do světa na zkušenou“ nebo její první malá dobrodružství.

   Můžeš též popsat jen ty zásadní okamžiky a zlomové události dosavadního života, které ji nejvíce ovlivnily a udělaly z ní to, co je a vyhnout se tím sepisování sáhy dlouhého životopisu. Volba je jen na tobě.

   Jsou však určitá ohraná témata, která se vyskytují příliš často. Těm se raději vyhýbej. Tato klišé od tvé postavy spíše odrazují. Jsou to různé obměny Legolasů, Barbarů Conanů a dalších literárních a filmových postav, různí supermani, kteří na své cestě za pomstou vybili armádu skřetů či draka či různí hraničáři s ochočeným lvem nebo jednorožcem.

   Nezapomeň, že nezkušený dobrodruh na svém prvním dobrodružství bývá spíše zelenáč, v neznámém prostředí bojující se vším kolem sebe – shání si jídlo, přespává, kde se dá, bojuje s počasím a čeká na svou první příležitost vydobýt si trochu uznání a peněz. Nebo to může být třeba vyděděný šlechtický synek. Možností je spousta a záleží na tobě, jakou své postavě vymyslíš.

   Historii a charakter postavy budeš moci později kdykoli změnit a doplnit, jak se bude postava postupně vyvíjet a procházet questy.

   Je jednou z nejdůležitějších věcí, podle kterých si PJ vybírají postavy do svých questů, a tak nejen že bys ji měl důkladně promyslet, ale především po sobě přečíst, aby v ní nebyly různé chyby, překlepy a vzájemně si odporující skutečnosti.

   Pokud tápeš či přemýšlíš, jak toto všechno napsat, můžeš se inspirovat například u Ukázkových postav v Ukázkovém questu. Stačí kliknout na avatar kterékoli z nich a rázem se ti ukáže její kompletní osobní deník.


    
   [ ZPĚT ]

   DrD je registrovaný produkt firmy Altar. Copyright © 2005-2024 DarkAge Team
   Přepnout na mobilní verzi webu.
   Vytištěno ze serveru DarkAge (www.darkage.cz).