Duší celkem: 906
Přítomných duší: 3
V krčmách: 0

   Názory a komentáře
   Horké letní odpoledne

   Vyhledávání:

   Zpět k dílu Obnovit

    
      Kanyapi
     19:53:40  26. února 2018
   Já tu pochválím jak samotnou povídku, tak matobům komentář, pod lterý bych se podepsala. : )

   Ta pointa mi nevadí. Ale líbilo by se mi, kdyby poslední větou bylo to matobovo - večer u flašky vína si stejně zapálil a zasmál se "To byl fakt úlet."


    
      Lutus
     15:26:11  7. února 2010
   Dokud to byl jen popis událostí, měl jsem z toho veskrze příjemný uvolňující pocit. Po přidání pointy to bylo trošku horší. Dvojka


    
      Perilan
     01:59:13  29. července 2009
   Po prvním přečtení jsem měl silný dojem, že tam toho hodně přebývá, konkrétně že popisy jsou místy hodně protažené, že je toho příliš a ruší to sílu, kterou by tahle momentka mohla mít. Na druhé a třetí přečtení je to o něco lepší.
   Přesto ona vsuvka "jméno není důležité" naprosto není důležitá :)) mohl jsi to klidně vynechat. Vzhledem k tomu, že nám o sobě postava během povídky prozrazuje pár důležitých faktů a hned v prvním odstavci je celkem ukecaná, co se vlastního života týče, zní tohle falešně skromně.

   Na pár místech mi to skřípe i slohově - taktéž nebudu rozvádět. Část toho vypíchnul Rintrah, část podle mě ne. Na druhou stranu jsem stylově jako autor někde úplně jinde a nerad bych Ti kritizoval něco, co mi připadá špatné jenom proto, že jsme jiní - nehledě na to, že povídka je, jak jsi řekl, poměrně stará.

   Celkový dojem mi vychází za dva. Trochu sis neohlídal pointu, byla mi jasná od chvíle, kdys poněkud okatě zmínil neřest kuřáka. Nebýt to podstatné, napíšeš, že si prostě zapálil... tedy bylo evidentní, že se to kolem toho musí točit. Dál mi vadí - že to říkám zrovna já - ony pro mě stále trochu přepísknuté popisy, které čtenáře někdy i nutí skoro přeskakovat. Být to kratší, možná by to bylo o fous lepší.


    
      Matob
     11:58:07  23. července 2009
   Marná sláva, je to velmi impresivní, uznávám, že velmi předvídatelné, ale o to v tomhel díle opravdu nejde. Naopak - vlnky slovních obratů se přelévají a zanechávají ve mě, jakožto čtenáři, pocit jedinečného okamžiku, snad i tvůrčího vytržení a jedinečné inspirace.

   Neheldal bych jednotlivé drobné hnidy - jako celek to působí dost kompaktně a až na ten konec (který jsem očekával už v momentě, kdy ten chlapík pošpinil své ruce nočněčerným uhlem) mě to hodně vtáhlo.

   PS: A když dojem vyprchal, stejně si určitě zapálil další cígo a vrtěl při tom hlavou :)))


    
     Apophis
     09:36:42  16. července 2009
   RE: Rintrah 00:30:07 16. července 2009
   dokonce to není celá báseń, ale jen její část. Celá je třeba zde: cesky-jazyk.cz/.../jaroslav-seifert/jaro-sbohem.html

   podotýkám, že konkrétně tato próza je stará již více jak 7 let.
   a k těm změnám, které navrhuješ:
   - v aukci :: ano, je znát, že je to již starší kousek mé tvorby a mezitím jsem se snad již vypsal, takže s tím mohu jedině souhlasit.
   - věci k práci :: je to jeho práce, živí se tím, to, že je to "tvorba", je už v základu takové činnosti... ale je to jen o tom, jak to kdo cítí.
   - "Poslouží..." :: tady začíná vlastně celá druhá pointa povídky, a i dnes bych to přepsal, ale netroufal jsem si zasahovat do dříve napsaného textu, neb by asi bylo znát, že rozdíl v mém dnešním stylu a dřívějším je markantnější.
   - "úlet" / "zastavování" :: díky za poznámku, podívám se, kde jen autorský šotek nedomyslel stylistiku

   - nikotin coby pointa - ano, ano, ano. Povídka veskrze pozitivní má i nějakou pointu. Kdyby tam tohle nebylo, byl by to jen popis skutečnosti, kde nebyl žádný vrchol dění a bylo by mi určitě vytýkáno, že nemám děj, který graduje.

   Každopádně díky za přínosný komentář - a zdravím sic z Prahy, ale do Liberce občas na víkendy ;o)


    
     Rintrah
     00:30:07  16. července 2009
   krásná báseň, přiznám se, že vidím poprvé

   spíš v aukci? než na aukci
   věci k práci - tvoření s sebou... no mi by přišlo logičtější doufat v inspiraci na neznámých místech... než někde, kde jsem zabydlenej

   pak jsem se hezky začet
   celkem zajímavý, říkám si
   až do "Poslouží mi celým svým egoismem, veškerou svojí jedinečností a promyšleným sobectvím jakožto druhý pól lidského bytí" - to je hrůza

   mladistvý úlet mě poznamenal...
   zastavování toku myšlenek...
   ...
   já nevim, no.... tohle prostě nemusim... krkolomný to je

   ale seifertem předem vytyčené atmosféře jsi celkem dostál
   a pak zas ta "droga zvaná nikotin" coby pointa?

   2-3 asi, kdybych známkoval

   to jen že jsem viděl na foru, že si žádáš nějakou tu reflexi
   jinak zdravím takyliberečáka:D   DrD je registrovaný produkt firmy Altar. Copyright © 2005-2024 DarkAge Team
   Přepnout na mobilní verzi webu.
   Vytištěno ze serveru DarkAge (www.darkage.cz).