Duší celkem: 1042
Přítomných duší: 2
V krčmách: 0

   Názory a komentáře
   Stroj

   Vyhledávání:

   Zpět k dílu Obnovit

    
     Jakub.s
     22:05:17  7. září 2011
   Jasně, jsou tam chyby, je tam mnoho výrazů, které bych nahradil, blá blá blá. Stejně tak je ten příběh založený na absolutně nereálné hrdince a tak dále, ale... mně se to prostě líbí, v Papírech jednička


    
      Lutus
     13:46:14  24. srpna 2008
   Počtení je to rozhodně zajímavé. I když to, že by hrdinka byla "stroj" se mi nezdá. Přišla mi docela normální... teda až na to zabíjení, žejo :)


    
      Dyrimka
     16:04:38  7. srpna 2008
   Lodovico: Tak to asi nebylo původně myšleno, i když kdo ví??? Já tedy rozhodně ne.


       15:50:47  6. srpna 2008
   Jaká by chtěla být? ...stroj?...;)


    
      Dyrimka
     13:31:52  6. srpna 2008
   Perilan: Děkuji a pokusím se zlepšit.

   Lodovico: Tohle jsem začala psát před několika lety, ale osud tomu chtěl a nedávno jsem to našla zahrabaný na hardicku, když jsem si čistila comp. Tak jsem se rozhodla to dopsat. Dneska bych to tak asi nenapsala, každopádně když jsem to četla, tak mě to pobavilo. Sny malý holky, jaká by asi chtěla být.


       18:07:25  5. srpna 2008
   tohle je povídka spíš pro psaní než pro čtení...:o) těžko v tom hledat aspoň špetku reality...na nejvyššího vojenského velitele světa neustále dohlíží několik vládních organizací, jejichž jediným cílem je být neustále o krok nebo spíš o několik kroků před případnými atentátníky...;) takže pokud bys snad někdy plánovala dostát své povídce, tak doporučuji - udělej to nějak jinak...:o))
   stylisticky slušné, ale co se týče příběhu a dialogů máš ještě hodně práce...snad se to časem vybrousí
   ode mě za 3


    
      Perilan
     11:26:52  5. srpna 2008
   Nakonec jsem se s přihlédnutím k jakémus takémus kvalitativnímu průměru v sekci povídek rozhodl tohle dílko zařadit sem, ale pro Dyrim by to rozhodně neměla být žádná hanba. Naproti tématu je napsaná sympaticky a s ohledem na to, že jde o prvotinu, to rozhodně není tak zlé - znám horší (třeba ty svoje).

   Teď k těm nedokonalostem - představa šestnáctileté nájemné vražedkyně je trochu surreálná. Sice nevím, jak to mezi lidmi od fochu chodí, ale že by pustili k práci mladou holku, která ještě studuje? Těžko říct, s přimhouřeným okem se to dá ještě přehlédnout, ale vyvolává to spoustu nepříjemných otázek - vraždí jenom o víkendech, aby měla čas na školu? Kdy se na svoji práci připravuje? - a spousta dalších.
   Dalším problémem je fakt, že úkol zabít hlavu USA asi šestnáctiletí nedostávají, i kdyby patřili do "oboru". A nakonec je dost nedomyšlený způsob, jakým pana Bushe odpravila - na jeho kampaně a zájezdy do Evropy se sice v televizních záznamech nedívám, ale vsadím boty, že jestli někde budou snipeři, kteří mají dbát na pohyb kolem a jeho bezpečí, tak na okolních střechách. Dost pravděpodobně by na té samé střeše, odkud střílela, byl někdo z nasazených policistů/vojáků.

   Dál je tam hodně matně naznačený psychologický podtext, proč se rozhodla pro tuhle "kratochvíli" a jaké jsou její vztahy s rodinou a okolím vůbec, a já můžu jenom doporučit, abys téhle části příště věnovala větší pozornost a víc ji rozvedla. Nemusí to být Tvůj šálek kávy, ale začínající autor by měl asi zkusit od každého trochu.
   Poslední chybkou je to, že používáš přítomný/budoucí tvar sloves. Minulý není všeobecně častější náhodou, psát v něm je jistější a snazší. Nejspíš to vypadá nezvykle a působivě, když někdo dovede v přítomném tvaru umně psát, ale když to má své vady, působí to hodně neuměle.   DrD je registrovaný produkt firmy Altar. Copyright © 2005-2022 DarkAge Team
   Přepnout na mobilní verzi webu.
   Vytištěno ze serveru DarkAge (www.darkage.cz).