Duší celkem: 1020
Přítomných duší: 11
V krčmách: 5

   Názory a komentáře
   Město neživých nebo město umírajících?

   Vyhledávání:

   Zpět k dílu Obnovit  1  >>

    
      Bizarro
     16:07:45  14. července 2018
   Bohužel no.


    
     Elanius
     21:01:20  3. prosince 2017
   O pár let později....

   Hmm, k článku jsem se dostal náhodou, nicméně otevřeně souhlasím.

   Omlouvat zmenšující se komunitu upadajícím zájmem o textové RPG nelze už jen pro srovnání DA s, řekněme, portálem Andor. Andor byl sice vždy o něco "větší", odliv aktivní komunity jej však (alespoň soudě dle průměrných hodnot "přítomných uživatelů") zasáhl výrazně méně. Že možnosti dostupné zábavy během uplynulých let pokročily (a vlna nadšení z filmového Pána Prstenů postupně opadla) se sice popřít nedá, v případě DA se však alespoň z mého úhlu pohledu zřetelně nejedná o klíčovou skutečnost.

   Ti z mých přátel, které jsem na DA v průběhu let tu a tam zval vesměs udávali podobné důvody nezájmu. Na prvním místě zpravidla stálo "zmatené", kdo došel dál se vyjadřoval v různých obdobách slova "kastovní/elitářské". To první považuji za (i přes nepopiratelné snahy mnoha) pochopitelné, druhé za pravdivé (byť to většina dlouhodobých uživatelé příliš nevnímá) a sám bych k tomu přidal ještě ono těžkopádné.

   Důraz na kvalitní hru je sice jeden z nejlepších znaků na DA, nicméně systém určený k jeho prosazení jej časem zkrátka přerostl. Nakonec jsem se jednoho dne (dlouho zpět) v diskuzi dozvěděl, že barva kostky ani oficiální PJství nemají mít nic společného s kvalitou PJování, že jsou znakem spolehlivosti a dodržování pravidel komunity.

   A s portálem nemají nové hráče seznámit ani Průvodci, ani Sovy, ale Chůvičky........je to jen název, ale myslím že hovoří sám za sebe. Nepředkládám takovou podobu komunitě (to v žádném případě), pouze systému (....a jistému přílišnému nadšení v jeho prosazování v nejmenších detailech ze stran několika jedinců, jací se u podobných věcí vždy tak nějak objeví.....).

   Jsem pesimista, jsem si vědom svého jména umístěného na listu fanatických kritiků, nicméně nyní, na sklonku 2017 soudím, že se DA již bohužel potopilo.


    
      Bizarro
     09:16:35  23. srpna 2015
   HadejKdo 09:35:19 22. srpna 2015

   Já se na to dívám optikou trychtýře, kde nahoře teče dovnitř sto procent lidí, kteří navštíví z nějakého důvodu poprvé DarkAge a úplně dole vytéká malý proud uživatelů, kteří se sem hlásí opakovaně. Docela by mě zajímaly konkrétní čísla, jaký je poměr těchto dvou skupin. K tomu ale bohužel přístup nemám.

   Pokud je nahoře ten proud malý, tak se s tím těžko něco udělá, protože to jsou podle mě vnější vlivy společnosti, které jsi zmiňoval. Lidi nečtou, dávají přednost klikačkám, nechtějí tomu věnovat čas ani přemýšlení atd.

   Kdyby byl ale počátečný proud dostatečný, tak s věcmi, které tu stěnu trychtýře "zeštíhlují" se podle mě v určité míře hýbat dá. Jak individuálním přístupem každého, který zde něco dělá, tak i adminů a jejich kroků.

   Tím chci říci, že podle mě by měl být hlavní zájem na tom mít tady dost kvalitní zábavy (ať herní či komunitní), které zde lidi udrží a přihlásí se i příště. Nějaká větší forma propagace je určitě taky fajn, ale je to k ničemu, když to tady ty nalákané lidi neudrží a neřeší hlavní problém. Jestli je to tedy hlavní problém, to nedovedu ze své pozice odhadnout.


       09:35:19  22. srpna 2015
   jenže kde vzít, ty nové kvalitní hráče, když se zdejší adminstvo neřídí myšlenou Henryho Forda a textové RPG už dávno nefrčí tak, jako kdysi? Sám ten úpadek vydím na lidech kolem...nikdo nečte, nikomu se nechce přemýšlet a co je nejhorší, dnešní doba v lidech zabíjí fantazii. Existuje nepřeberné množství zábavy, která je už předpřipravená tak, aby byla pro člověka co nejpohodlnější. Takže proč se o něco snažit, když můžu přijít k hotovému? To je dnešní většinové myšlení a to je ten problém. A nejde jen o budoucnost DA.


    
      Bizarro
     07:57:49  28. září 2014
   Townie 12:57:09 9. září 2014

   Díky :) Popravdě jsem si během stylizace hodně hrál se slovíčky, aby konečná podoba nevyzněla tak ostře a jednostranně, jak jsem měl původně v plánu. Otázka, jestli je to dobře, nebo by něco přímějšího a kontroverznějšího nalákalo víc čtenářů a způsobilo větší zájem.

   Jestli bys hodil nějakou reakci, ať už sem či třeba do dle mého více čteného DAily Mirroru, je na tobě. Rád si počtu. Myslím, že to s tou „duší“ možná má něco do sebe.

   * * * *


   Kanyapi 11:14:33 10. září 2014

   Děkuji též za vyjádření.

   Původně jsem v reakci na tebe v souvislosti s „nástupci“ chtěl napsat trochu jemnější nesouhlas, ale pro jasnější vyjádření budu přímý, jakkoliv hnusně to bude znít – to je čistě váš problém. Argument, že jde o těžkou věc, beru. Nicméně proto jsou na určitých místech odpovědné osoby, aby právě ony pracovaly na svojí možné nahraditelnosti v budoucnu. V tom ti žádné nápady nepomůžou. Jestli chceš slyšet jen jeden můj návrh pro řady těch „unavených udržovatelů“, zní jednoduše = pracujte dlouhodobě na tom, aby vás měl kdo nahradit v momentě, kdy z těch či oněch důvodů vypadnete z role. Když to nedokážete, bude DarkAge skutečně jen otázkou jedné generace a nemá šanci ji přečkat :)

   Programátory ve svém okolí mám. Ani jeden z nich ale bohužel není někdo, pro koho je tato stránka tématicky určená. A pokud jo, tak buď není důvěryhodný, nebo už svojí energii věnuje jiným věcem.


    
      Kanyapi
     11:14:33  10. září 2014
   Ještě jednou sem něco napíšu, protože mám pocit, že jsem nedala dostatečnou zpětnou vazbu :) (EDIT: koukám, že jsou reakci jsem si myslela jen v duchu, takže sem tedy vlastně píšu poprvé :D

   Jsem ráda za každého člověka, který na DA myslí a zamýšlí se nad ním, a to ne jen jako bezuzdný kritik, který přijde, kopne a spokojeně odkráčí.
   Problémem všech delší dobu trvajících projektů je potřeba "vychovávat" nebo nacházet vhodné zástupce těch prvních, kdo projekt zakládali, a pak zástupce zástupců a tak dál. Tak jsme se snažili postavit systém PJs, který, zdá se, zatím funguje dobře, ale třeba v oblasti programátorské nebo knihovnické jsme stále spíš na "jednotlivcích".
   Abych nepopsala další odstavce jen analýzami bez jasného smyslu-
   -tohle JE hrozně těžké.
   Někdy se systém dostane do stavu, kdy lidi zvládají jen jít dál, starat se o to, co už je, i když sami nemají čas, držet tu loďku takříkajíc nad vodou, realizovat třeba nějaké další věci, po kouskách, ale to, co jim v takové těžké situaci pomůže, jsou NOVÉ NÁPADY.

   Takže z řad těch unavených udržovatelů jsem původně chtěla napsat: Co navrhuješ?
   A i bez toho hodilo pár lidí hned nápady, na Husím brku, což je super. Už jsou v pořadí programování (což mi připomíná - nemáš v kapse nějakého dalšího programátora?)
   Tak si říkám... co třeba péct Dawonovi dort, udělat mu něčím radost, abychom ho nalákali na malý kousek dalších vylepšení? :)


    
      Townie
     12:57:09  9. září 2014
   Pročetl jsem nejednou, ve většině souhlasil, ale myslím, že jádro celého problému by vedlo trochu jiným směrem. Až mne to láká k tomu, abych napsal úvahu v reakci na úvahu :D Programátorů by se hodilo víc asi všude, ale já sám bych podotkl, že tomu dle mého názoru chybí především duše. Alespoň tedy v souvislosti s posledními "spory" tady na DA.

   Každopádně to nebylo nic, co by se nedalo číst a představit, pochopit :) Ale když jsi zmiňoval obavu o tom, že to ohrozí Tvou pověst tady, čekal jsem něco v podání Mirrorského DarkSide, jen co je pravda


       07:33:25  7. srpna 2014
   Tak zrovna me nazory nejde za nazory 'ostatních' povazovat skoro nikdy.
   Stare auto jezdi dobre, kdyz se o nej staras. Tady u DA mam obcas pocit, ze tu sami mechanici schvalne nemeni olej a nechavaji zavzdusnene brzdy.


    
      Bizarro
     13:41:28  5. srpna 2014
   Konečně jsem se dostal k tomu, abych taky něco málo odepsal.

   Andoras 11:28:33 29. července 2014

   To chápu, že nesouhlasíš úplně se vším. Přišlo by mi i zvláštní, kdybyste se ztotožnili s každou myšlenkou, která v textu zazněla :) Zmínil bys tedy, co vidíš jinak? Ať mám představu, jak moc se můj názor rozchází s pohledem ostatních.


   * * * *

   Lutus 19:51:01 29. července 2014

   Díky :)

   Auto zatím hezky jede, ale trochu pesimisticky se bojím, že časem může dojet i když se tomu dá zabránit. A doufám, že se mýlím.


    
      Lutus
     19:51:01  29. července 2014
   Zajímavé počtení, ale jsem obecně docela spokojen. Budu v té rozbité kraksně jezdit dokud nedojezdí:)


   [1]  [2

   DrD je registrovaný produkt firmy Altar. Copyright © 2005-2021 DarkAge Team
   Přepnout na mobilní verzi webu.
   Vytištěno ze serveru DarkAge (www.darkage.cz).