Duší celkem: 900
Přítomných duší: 5
V krčmách: 3

      Královská knihovna a filmografie
      Knihy... papírové věci, vonící novým lepidlem nebo doteky tisíců rukou, lákavé, vzrušující. Co by byl život bez nich a filmů podle nich točených?

      Vyhledávání:

      Obnovit <<  34  >>

       
         Vraashar
        21:06:23  3. ledna 2015
      Já s dovolením jeden příspěvek pošlu bokem, do mnohem přízemnějších vod.

      VRAASHAR a SERIÁLY
      + Vyhovují mi, protože jsou kratší než filmy (Hlavně nemusím pokaždé přežít 40 minut seznamování s postavami a zápletkou.) a díky své délce a jednoduchosti se dají zhlédnouut s vypnutým mozkem jako odpočinková pasivní zábava.
      + V poslední době mám sice v hledáčku řadu seriálů, ale většina jich má 40 minutové až 60 minutové díly, což není to, co hledám.

      1. Máte nějaká doporučení včetně starších věcí?

      2. Má cenu začínat s právě běžící řadou TBBT? Mě ten seriál nebaví už poslední dvě sezóny, ale vždycky se pro nedostatek jiných přesvědčím to postupně dokoukat.

      3. Mám nejspíš slabost pro (z)rušené seriály. Občas se seriály ruší, protože jsou hloupé, občas, protože se hloupými staly, a občas, protože nebaví dostatečně velkou výseč koláče. (Mimochodem, dnes jsem zase dostal chuť si číst o Firefly a znovu narazil na Whedonův plán s Inarou. Brrr.)
      Relativně nedávno jsem objevil Community (česky snad Zpátky do školy, či jak). Věřím, že ho řada lidí zná, ale těm ostatním bych ho vřele doporučil. Má to trochu pomalejší rozjezd a pár slabších epizod, ale jedinou vyloženě špatnou. Zkuste vydržet alespoň do první koncepčí epizody (mafiánský film, paintball apod.) Rozhodně mě to baví víc než ty poslední řady TBBT nebo než cca poslední tři pětiny HIMYMu.


       
         Eugene
        20:56:32  3. ledna 2015
      To je právě ono, tihle lidé něco vychválí a hned se vyrojí banda tupounů za nimi, kteří se rozplývají nad dokonalostí hovna. Právě proto bráním filmy jako Avatar, Království nebeské nebo nový Robin Hood. Já vím, že zdaleka nejsou dokonalé a taky při nich nezažívám filmový orgasmus jako při jiných (ne, Adame, nemyslím tu Pamelu a její velkofilmy :D) filmech, ale v rámci té odpadní vody, která z holywůdu vytéká, je to prostě velice dobré a dá se na to z mého pohledu bez problému koukat a něco si v tom najít. Jenže protože jeden samozvaný odborník vydá prohlášení o tom, jaká je to mrdka a jak to historicky nesedí, tlupa se k němu přidá a najednou má Avengers 90% a koukatelné filmy 60%. Ve výsledku je to jedno, jde o můj názor, já vím, ale mrzí mě, že lidé neuvažují svou hlavou, mozek (jakkoliv omezený) nám byl dán přeci všem :)


       
         Eugene
        20:43:21  3. ledna 2015
      Elanie, tak to už jsme se dostali od sračkodity filmů docela daleko


       
         Eugene
        20:41:24  3. ledna 2015
      On už druhý byl na návštěvu kina škoda. A to, co začali předvádět nově s Wolverinem ve dvou jeho filmech, ze kterých ani nevím, který byl horší (viděl jsem první a byl podle mě příšerný, ale lidé mi tvrdí, že ten druhý je horší), je jen do nebe volající. A člověka napadá, to opravdu lidem tohle stačí? A možná z toho důvodu tak skoro ohnivě bráním Avatar, protože přestože mě ve výsledku svou jednoduchostí zklamal, oproti těmhle akčním slátaninám byl ještě stále naprosto v pohodě.


       
        Elanius
        20:41:00  3. ledna 2015
      Ohledně filmování komiksů všeobecně-ano, i já si myslím, že projekty jako Avengers jsou šité na míru "znuděné" společnosti, kterou podobné produkty samy budují. Životní úroveň se zvyšuje (v daných oblastech) a s tím vzrůstá i větší množství času, které je možno věnovat i jiným věcem než potřebám přežití, společnost na to ovšem sama o sobě není stavěna a jedinci trpí často nejistotou ohledně výplně prázdna, které se v jejich životech objevilo, přirozenost je vede spíše k rozvoji toho, co již znají a opatrnosti ústící v nehledání nových cest. Když má takový člověk obětovat určitý čas něčemu, o čem dosud v životě neslyšel, nebo navázání na něco jemu již známé, většinou zvolí druhou možnost. V dnešní době to tvoří značnou část toho, co by bylo možno označit za západní styl života. To je důvod, proč dochází k filmování komiksů. Nabízejí uvnitř známých kolejí bez vysvětlení nutných k vstřebání různé neobyčejné prvky a svým vlastním, velmi stísněným vesmírem vyplňují prázdnotu.
      Vím, je to zkomolené, teoretické a snadno napadnutelné, je třeba si uvědomit, že je hovořena pouze určitá část společnosti. V praxi tedy souhlasím s názorem, že komiksový žánr (ten, který znám) končí u 60% hodnocení. Přiznám se, že na IMDB jsem nikdy příliš nehleděl, ale CSFD je jen odrazem různých pohybů ve společnosti, racionální hodnocení nejméně na druhém zmíněném hledat nelze.


       
         Eugene
        20:38:03  3. ledna 2015
      Zarus, náhodou pěkné vysvětlení :)

      Některé věci mi úplně nesedí, ale to u takhle dlouhých příspěvků bývá.

      Nechápu jediné, pokud tuhle myšlenku chápeš, tak musíš přeci souhlasit, že v Avataru je a z mého pohledu se velice snadno a hrdě dá nazvat filozofií. Jasně, vím, že v jednoduchém nacházím složitější, ale od toho filmy mám, aby mi daly tu trošku k uvažování a k dojití k lepším myšlenkám.


       
         Eugene
        20:28:43  3. ledna 2015
      Vraashar, pravda, já se tak ke komiksům snažil vždy přistupovat, ale nechápu jedno - všichni ví, že komiksy jsou prostě sračka, tak se s tím smíříme a hodnotíme je jinak, než jiné filmy? To je přeci hloupost, tohle orgastické předvádění nadlidství je přeci nuda, co mi to sakra má dát? A nejsmutnější je, když člověk vidí, že to jde a že to nemusí vždy být házení hoven na diváka, který ve své snaze pochopit, proč vlastně ta sračka je dobrý film, nakonec podlehne a otevře pusu, aby mu ty hovna padaly přímo do pusy.. Jako například scéna z koncentráku na začátku x-mena, sama o sobě skvělá. Onehdá jsem si říkal, tý jo, ty Avengers budou asi dobrý, když je všichni tak chválí, podlehl jsem a šel na to. Hrozné. Jo, když chci slátaninu bez myšlenky plnou nadlidsky super mega silných individuí, tak na to půjdu, ale nemůžu přeci říct, že je to super. Jasně, ve svém žánru ano, ale ten žánr sám svou povahou končí na 60% a dokud do něj nepřidají trochu inteligence, výš se ani dostat nemůže.


          20:22:58  3. ledna 2015
      Aha. No Evžo, domnívám se jednak že mě dost špatně odhaduješ a jednak, že se dopouštíš právě toho rychlého odsouzení něčeho, co je ti cizí a neumíš se do toho vcítit. Možná, že se v přírodě nevyznám (resp. podle Tebe zjevně nedokážu ani pochopit jakoukoli její případnou krásu nebo sílu, protože jsem podle Tebe jenom "dítě města" a tudíž z principu omezená na chápání města a ničeho jinýho - samo toto k zamyšlení, že), ale rozhodně odjakživa bojuju za právo všech na jejich vlastní kulturní identitu, sebeurčení a svobodu, a pokud něco kritizuju níže, tak je to právě nedostatek tohoto respektu ze strany stávajících politických velmocí vůči některým rozvojovějším zemím (třeba právě kulturní ignorance USA, která se stala už legendární).

      Trochu mi ale přijde, že z Tebe mluví spíš něco jiného - pokud mám Tvému prohlášení nastavit zrcadlo, tak (vezmeme-li Tebou nadhozenou premisu za pravdivou) zase ti, kdo se soustředí na ten soulad s přírodou neumí pochopit co vyhovuje ostatním na životě ve městě a jak tam nedejbože může bejt někdo třeba spokojenej.

      Pokud automaticky předpokládáš, že se někdo nedokáže vcítit do Tvojí situace, v zásadě ho tím odsuzuješ předem (aniž bys znal jeho zázemí, pokládáš ho za toho méně chápavého a podezříváš ho, že ti nerozumí, aniž by ses snažil rozumět jemu), pácháš zločin, ze kterého jsi mě právě nařkl.

      Já si třeba přiznávám, že řadu věcí - vezmu to šířeji (protože ten skutečný kulturní střet nastává v důsledku globalizace v mnohem širším měřítku spíše mezi státy a kontinenty, než mezi městem a venkovem standardně rozvinuté středoevropské země, co si budem nalhávat) - takže řadu věcí (např. kulturních nebo náboženských) nechápu, nicméně to mi nebrání v tom podporovat kohokoli, pro koho to symbolizuje jeho životní styl, aby je provozoval, nebo aby s nimi žil v souladu.

      Výše uvedené je současně základním konceptem lidských a občanských svobod, které odjakživa stojí na tom systému vyvažování protichůdných zájmů jednotlivců a v zásadě se ustálily na několika principech, především na okřídleném "svoboda jednoho končí tam, kde začíná svoboda toho druhého" a na tzv. žebříčku těch chráněných hodnot, kdy nejdříve se chrání život a zdraví lidí, životní prostředí atd. a až následně teprve se chrání třeba majetkové hodnoty, které jsou snáze nahraditelné a tedy je lze poškozenému reparovat (narozdíl od toho zdraví).

      Osobně jsem přesvědčením dost velký liberál, k čemuž je podle mě tady tak trochu přirozené inklinovat i v důsledku toho společenského vývoje a historie, jakou tu máme. Jinde tomu tak není, prostředí i výchova jsou přísnější a vedou k tradicím a úctě vůči hierarchii společnosti (např. Indie), nebo naopak mnohem liberálnější a prosazující osobní identitu nade vše (např. část obyvatel USA). Vliv má i míra rozvojovosti daného státu, struktura jeho průmyslu atd. Na druhou stranu samozřejmě právě ty moje názory, budované zde a v tuto dobu, budou pro řadu kultur v lecčem nepřijatelné a právě o tento střet s jedná. Nebudeme nikdy sto pochopit celý rozsah životní zkušenosti, vlivů a filosofických proudů, které tu druhou bytost dovedly k jejímu názoru (protože zkušenost se nedá předat, lze ji maximálně sdílet s někým, kdo ji už má) a jediným řešením takové situace je oboustranná míra tolerance a snaha o kompromis. Což se - především v realitě - ukazuje často nemožným i proto, že kromě dalšího je ta situace ztížená dopady například střetu mezi svrchovaností některého státu a tím, že tento stát porušuje lidská práva svých občanů, střetu náboženských a jiných přesvědčení dvou národnostních skupin, životních stylů a v neposlední řadě samozřejmě odlišného vnímání toho, co lze asi nejobecněji označit jako "morálku" nebo "dobré mravy".

      No, výše uvedený výlev by mohl mít víc než sto stran, aby alespoň základně pojal celé moje smýšlení o tak zásadním tématu, jaké jsi tu jen tak nadhodil svým komentářem, ale v zásadě ti mohu svědomitě odpovědět, že ačkoli budu třeba chtít strávit svůj život v té Tebou odsouzení omezené džungli města a nikdy nepochopím přírodu, budu současně do posledního dechu bojovat za to, aby ti, kteří mají pocit, že ji chápou a chtějí žít v lesích nebo horách nebo kdekoli jinde na to měli právo a byla to jejich svobodná volba a za to nežádám nic jiného než to, aby kdokoli z těch, kdo si zvolí jinou životní dráhu než já nepojal za svůj cíl znemožnění té mojí cesty jenom proto, že jemu osobně nevyhovuje, nebo jí nerozumí.

      A fakt to neni důvod, proč se mi nelíbil Avatar.


       
         Vraashar
        20:17:08  3. ledna 2015
      Eugene:
      Problém je v tom, že superhrdinské komiksy si za nějakých 80 let historie nesou dědictví v podobě naprosto absurdních příběhů a světů, které by v reálu neměly šanci fungovat. Nikdy jim nešlo o nic víc než o zábavu. (a peníze... a ukazování dominance patriarchálního, sexitického bílého amerického muže, pokud se chceš pustit do debaty s řadou "vědců", kteří se na komiksy sesypali)

      Až někdy v moderní éře komiksů se objevily pokusy o realističtější a temnější příběhy a teprve s Nolanovým Batmanem si všichni ne-nerdi a ne-geeci, kteří se se superhrdiny setkají jenom v kině... tedy na torrentech, začali myslet, že to tak má vypadat.

      Od zlaté až po bronzovou éru to bylo s komiksy úplně jinak. Jako jeden příklad z mnoha bych uvedl třeba Batmana, kterého někdo proměnil v dítě, a on pak potíral zločin v kápi, kraťasech s kšandami a podokolenkách.


       
         Eugene
        20:16:14  3. ledna 2015
      V pořádku, s tímto se už dokážu ztotožnit, už je to mílovými kroky vzdáleno od "je to myšlenkově na stejné úrovni, jako stupidní komedie a porno s Pamelou" :)


      [1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8]  [9]  [10
      [11]  [12]  [13]  [14]  [15]  [16]  [17]  [18]  [19]  [20
      [21]  [22]  [23]  [24]  [25]  [26]  [27]  [28]  [29]  [30
      [31]  [32]  [33]  [34]  [35]  [36]  [37]  [38]  [39]  [40
      [41]  [42]  [43]  [44]  [45]  [46]  [47]  [48]  [49]  [50
      [51]  [52]  [53]  [54]  [55]  [56]  [57]  [58]  [59]  [60
      [61]  [62]  [63]  [64]  [65]  [66]  [67]  [68]  [69]  [70
      [71]  [72]  [73]  [74]  [75]  [76]  [77]  [78]  [79]  [80
      [81]  [82]  [83]  [84]  [85]  [86]  [87]  [88]  [89]  [90
      [91]  [92]  [93]  [94]  [95]  [96]  [97]  [98]  [99]  [100
      [101]  [102]  [103]  [104]  [105]  [106]  [107]  [108]  [109]  [110
      [111]  [112]  [113]  [114]  [115]  [116]  [117]  [118]  [119]  [120
      [121]  [122]  [123]  [124]  [125]  [126]  [127]  [128]  [129]  [130
      [131]  [132]  [133]  [134]  [135]  [136]  [137]  [138]  [139]  [140
      [141]  [142]  [143]  [144]  [145]  [146]  [147]  [148

      DrD je registrovaný produkt firmy Altar. Copyright © 2005-2024 DarkAge Team
      Přepnout na mobilní verzi webu.
      Vytištěno ze serveru DarkAge (www.darkage.cz).